CEO AI

Rok plný AI, ocenění a PR magie: Náš příběh

Profile picture for user Roman Kučera
Roman Kučera
16. 2. 2024

Kdo by dnes psal článek na blog bez pomoci ChatGPT? Zvlášť když jde o zhodnocení roku 2023. Připravil jsem si tedy poctivou osnovu s přesnými informacemi, požádal AI a čekal, co se objeví na monitoru. Už po pár větách bylo jasné, že to opět budu muset napsat sám, pěkně po staru. Dal jsem tomu ale ještě jednu šanci a požádal AI, aby to pojala „trochu kreativněji a zábavněji“.

Ne, ani v placené verzi to nepomohlo. Ale výsledek v přesném znění s vámi sdílet musím. U mého článku byste se tolik nenasmáli. PS: Přesné informace najdete v našem agenturním blogu ;)

Rok 2023 v Lesensky.cz

Vítejte v divokém světě PR a marketingu, kde AI není jen dalším buzzwordem, ale naším nejnovějším kamarádem na palubě. Minulý rok? To byla jízda – začarovaný kolotoč webových projektů, brandových alchymií a mediálních kouzel, který si získal srdce klientů a strhával aplaus na scénách ocenění.

Představte si AI jako kouzelnou vílu – s jedním mávnutím její digitální hůlky jsme kouzlili texty, vytvářeli grafiky, které by zářily na obloze jako severní světlo, a překládali weby tak, že by samotný Babel zbledl závistí. Každý den s ní tančíme tango v rytmu kódů, analýz a kreativního šimrání. 

Ach, a pak ta chvíle slávy! WEB TOP 100 nás vynesl na vlnu euforie s naším webem pro Dopravní podnik města Brna, který sklízel ovace za UX, a naším Marketingovým slovníkem, který si odnesl stříbro v SEO. Představte si to jako Oscary webdesignu, kde naše díla září v šatech z pixelů.

Nebyl by to pravý PR příběh bez mezinárodního dobrodružství, že? 

Připojili jsme se k lize mimořádných agentur v PR Network a vydali se na výpravu do Paříže, kde jsme mezi croissanty a espressy sdíleli tajemství oboru s kouzelníky z marketingu z celého světa. A když jsme u těch cest – vezměte si to, jsme hostiteli výjezdního zasedání výkonné rady Asociace public relations agentur! Ano, naši kanceláře ožily debatami o budoucnosti PR, a Petr Lesenský, našeho zakladatele, zvolili za místopředsedu. To je trochu jako být zvolen králem PR království!

Na poli našich mladých talentů a specialistů?

Rozdávali jsme kreativitu jako bonbóny na Halloween. Naši Young Lions se vydali do boje s plakáty a PR kampaněmi, které měly víc šťávy než nejšťavnatější pomeranč z Floridy, a to vše pro dobré věci.

Naše spolupráce s BVV byla jako tanec ve světle reflektorů, osvětluje cestu firmám skrze labyrint PR a marketingu. A když jsme u toho učení, náš webový guru Honza Polzer byl hvězdou na konferenčním nebi, sdílel své SEO kouzelnické triky s hladovými umy na SEO BootCampu.

Rok 2024? 

Zeptali jsme se AI, co nás čeká, a odpověď? Citace a odkazy na články psané člověkem. Ano, v tomto technologickém příběhu jsou to stále lidé, kdo drží kormidlo a vedou loď PR a marketingu do nových dobrodružství. A jak říkáme u nás v agentuře:

 Na konci dne, za každým úspěšným robotem stojí člověk.

ChatGPT, podle zadání Romana Kučery