Kontakt

Kontakt

Sídlo firmy

LESENSKY.CZ
Štursova 583/49
616 00 Brno

ukázat na mapě

Pobočka v Praze

LESENSKY.CZ
Impact Hub
Drtinova 557/10
150 00 Praha

ukázat na mapě

LESENSKY.CZ s.r.o.
IČ: 29373336, DIČ: CZ29373336, Společnost je vedena u Krajského soudu v Brně, oddíl C, vložka 76249
Číslo účtu: 2800318438/2010 (Fio banka)

O agentuře

Jak to všechno vzniklo

V roce 2009 dostal Petr Lesenský nápad, že vybuduje vlastní PR agenturu. Zjistil totiž, že když pracuje po svém a s podobně nadšenými kolegy, má nejlepší výsledky. Agenturu tak vystavěl na lidech, kteří mají odvahu a jsou týmoví hráči. Zaměstnance nepasoval do předem stanovených pozic, vždy naopak využil jejich silných stránek a nechal je rozvíjet to, co umí nejlépe. Podařilo se, funguje to a vznikla z toho radost a dlouhodobá pouta. Právě díky tomu se dnes agentura referencemi řadí mezi nejžádanější v České republice.
 

Petr Lesenský
Petr Lesenský

Petr Lesenský

Founder & Owner

V minulosti pracoval 7 let jako novinář pro Vltava-Labe-Press a Computer Press, působil také jako šéfredaktor časopisů Connect! a Osobní finance. Zkušenosti z médií poté zužitkoval při řízení marketingových a PR kampaní. V roce 2009 založil agenturu Lesensky.cz. Každý den je přesvědčený, že udělal dobře. V agentuře se věnuje strategiím a novým interním projektům. Jako člen vedení Asociace Public Relations Agentur (APRA) se podílí na rozvoji a lepším vzdělávání v PR oboru v Čechách. Kromě toho trénuje malé futsalisty a vede spolek pořádající dětské futsalové turnaje.

Lesensky team

Přečtěte si o nás víc!

Chcete vědět, proč u nás lidé pracují tolik let? Nebo jak vznikla agentura a kdo z týmu stál u jejího zrodu? Rádi se s vámi podělíme o naši historii, milníky i zákulisní fotografie. 

Příběh agentury Lesensky.cz

Kontaktní formulář

Pokud potřebujete cokoliv vědět, napište nám. Můžete se zeptat na naše služby a nabídku nebo jen tak zanechat jakýkoliv vzkaz.

Roman Kučera
Roman Kučera
Chief Executive Officer

Roman Kučera

Chief Executive Officer

Své vzdělání zahájil na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity a dokončil na University of London ve Velké Británii. V médiích, marketingu a PR se profesně pohybuje více než 14 let. Jako bývalý šéfredaktor a autor několika knižních bestsellerů z oblasti IT zužitkoval své zkušenosti z médií na manažerských marketingových pozicích ve společnostech IKEA či Home Credit. V Lesensky.cz působí od roku 2012. Zpočátku zastřešoval marketingové oddělení, následně obchodní aktivity a nové projekty, dnes jako CEO řídí celou agenturu. Pravidelně přednáší na MU, VUT, MENDELU i UK a věnuje se profesnímu vzdělávání. Jako syn operní pěvkyně a strojního inženýra podědil lásku k hudbě a umění i počítačům a vědě.

 • 4 000 magazine- and book-pages written
 • 300 presentations and lectures prepared
 • 6 000 cups of coffee at the agency
Markéta Kohoutková
Markéta Kohoutková
PR & Media Director

Markéta Kohoutková

PR & Media Director

Vystudovala žurnalistiku a politologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Před nástupem do agentury Lesensky.cz vedla mediální komunikaci senátorské volební kampaně a pracovala pro společnost FTV Prima jako mediální analytik. V agentuře působí od roku 2010. Dnes je ředitelkou PR oddělení – rozvíjí jej, dohlíží na kvalitu služeb a věnuje se VIP klientům. Má dvě malé děti, takže její nejoblíbenější volnočasovou aktivitou je nyní klidný spánek. Když má opravdu volný večer, tak vyrazí do divadla nebo do kina.

 • 4 200 articles edited
 • 2 children
 • 9 let v agentuře
Michal Kubín
Michal Kubín
Marketing Director

Michal Kubín

Marketing Director

Vystudoval globální podnikání a management na Newton College. V marketingu funguje od roku 2007. Prošel si oblastí komunikace, strategií i brandingu. Se strategií a značkou, jež ho baví nejvíce, pomáhal startupům i středním společnostem z oblastí ICT/telco, stavebnictví či služeb sdílené ekonomiky. Spolupracuje s Impact Hubem jako konzultant v akcelerátorech. V agentuře vede marketingový tým a řídí zakázky pro klíčové klienty. Z volnočasových aktivit Michal miluje heavy metal, filmy či dobré knihy z oblasti osobního rozvoje či byznysu.

 • KUBIN_IKONA_1
 • KUBIN_IKONA_2
 • KUBIN_IKONA_3
Martin Bořil
Martin Bořil
Account Director

Martin Bořil

Account Director

Zkušenosti z mediálního světa začal sbírat v roce 2009 v redakci MF DNES a iDNES.cz, kde stál u zrodu online regionálního zpravodajství. Editorské a redaktorské zkušenosti zúročil i po svém vstupu do světa PR. Do agentury Lesensky.cz nastoupil v září 2016. V PR týmu zaštiťuje kampaně pro klienty z oblasti energetiky, marketingu a IT. Volný čas Martin rád tráví se svými syny Vítkem a Edou, podívá se ale také na dobrý film, rád vezme do ruky zajímavou knihu nebo si zahraje online karetní hru Hearthstone.

 • 5 000+ sent e-mails per year
 • 10 let v médiích
 • 2 synové
Veronika Duchoňová
Veronika Duchoňová
Brand Manager

Veronika Duchoňová

Brand Manager

Vystudovala žurnalistiku a mezinárodní vztahy v Brně. V PR začínala jako reportérka a koordinátorka sociálních sítí pro nadaci Václava Havla Forum 2000. K marketingu si našla cestu v době, kdy se starala o mediální obraz konference Marketing Festival, dva roky také řídila integrovanou komunikaci hudebního klubu Fléda. V agentuře působí od roku 2013. Začínala jako PR Manager, poté dva roky řídila marketingový tým a starala se o kvalitu služeb a VIP klienty. Aktuálně z mateřské dovolené pečuje nejen o syna, ale též o interní agenturní projekty a rozvoj firemního brandu. Ve volném čase Veronika holduje indie hudbě – nejraději na klubových koncertech – a objevuje dobrá vína.

 • 4 years in the agency
 • 35 concerts attended yearly
 • 20 příspěvků měsíčně
Alexandr Fiala Lesensky.cz foto
Alexandr Fiala
Creative Director

Alexandr Fiala

Creative Director

V reklamě a marketingu začínal v Praze ještě v minulém století. Postupně si prošel nejrůznějšími pozicemi, posledních 7 let se věnuje zejména digitálnímu marketingu a strategiím s výrazným přesahem do offline. Jeho filozofie je, že online a offline je nezbytné vnímat jako nedílnou a provázanou součást celkové komunikace. V agentuře působí jako Creative Director a dává našim kampaním správný směr. Ve volném čase se věnuje převážně rodině, přátelům a také cvičení s kettlebellem, aby si udržel kondici.

 • Alexandr Fiala ikony Lesensky.cz
 • Alexandr Fiala ikony Lesensky.cz
 • Alexandr Fiala ikony Lesensky.cz
Ivan Kebeleš
Ivan Kebeleš
Senior Graphic Designer

Ivan Kebeleš

Senior Graphic Designer

Vystudoval Střední školu umění a designu v Brně na oboru grafický designer. Své zkušenosti začal sbírat při spolupráci s několika brněnskými studii, ale i na vlastní noze. V agentuře vede a rozvíjí grafické oddělení a zastřešuje dlouhodobé brandové projekty. Kromě tvorby vizuálních identit se specializuje též na webdesign. Když zaklapne počítač, rád se věnuje sportu. V minulosti překonával překážky na kole jako vicemistr republiky v biketrialu, dnes dobývá haly jako hráč celostátní florbalové soutěže.

 • Infinite number of moved pixels
 • 3 broken pencils weekly
 • 3 000 hours at the court
Markéta Faltysová
Markéta Faltysová
Senior PR Manager

Markéta Faltysová

Senior PR Manager

Vystudovala PR na VŠMVV v Praze. Před nástupem do agentury pracovala jako redaktor a reportér pro ihned.cz, Český rozhlas a jako pomocný redaktor pro Studio ČT 24. Po zkušenostech v mediích přestoupila do PR, ve kterém působí 8 let. Vedla kampaně pro klienty v oblasti FMCG. V roce 2018 získala Českou cenu PR za projekt v neziskovém sektoru. Dnes vede pražskou pobočku Lesensky.cz. Když má volno, navštěvuje výstavy a divadla. Miluje cestování, jídlo a nebojí se experimentovat. Na poslední dovolené v Thajsku ochutnala krokodýla.

 • Markéta Faltysová ikony
 • Markéta Faltysová ikony
 • Markéta Faltysová ikony
Martin Svoboda
Martin Svoboda
Senior PR Manager

Martin Svoboda

Senior PR Manager

Vystudoval žurnalistiku a politologii se specializací na politický marketing na Fakultě sociálních studií. Do agentury nastoupil v květnu 2017, předtím téměř dva roky zajišťoval PR brněnským firmám v projektu CentrumBrna.cz. Zkušenosti sbíral také v brněnské redakci MF DNES. V agentuře se stará o klienty z oblasti bydlení, obchodu či průmyslu. Rád relaxuje u dobrého filmu nebo při vaření. Práci v Lesensky.cz má rád natolik, že se přestěhoval, aby od agentury bydlel jen 400 kroků.

 • More than 50 satisfied clients during his career
 • 3 hours a day spent watching Czech media
 • 500 hours at the stove per year
Anna Fajkusová
Anna Fajkusová
PR & Media Manager

Anna Fajkusová

PR & Media Manager

Už při studiu žurnalistiky na Masarykově univerzitě nastoupila do Brněnského deníku. Další praxi získala například na serveru bagry.cz, v Hospodářských novinách nebo jako šéfredaktorka Moravského hospodářství. Do agentury Lesensky.cz nastoupila na začátku roku 2019. V brněnském PR týmu pečuje o klienty z oblasti financí a lifestylu. Ve volném čase cestuje, leze po umělých stěnách a brázdí lesy se svým vlkopsem. Patří mezi milovnice piva, které ráda pije i čepuje. 

 • 12 let v médiích a PR
 • 45 recenzí rýpadel, nakladačů a bouracích kladiv
 • 6+ současný rekord na lezecké stěně
Daniel Dvořák Lesensky.cz
Daniel Dvořák
PR & Media Manager

Daniel Dvořák

PR & Media Manager

Vystudoval politický marketing na Masarykově univerzitě. Hned po obdržení diplomu zamířil do Prahy, kde sbíral zkušenosti v agentuře PR.Konektor. Má rád Moravu a Brno, proto se rozhodl po třech letech vrátit domů. Do agentury Lesensky.cz nastoupil v červnu 2019 a má na starost klienty z oblasti IT, stavebnictví a CSR. Miluje sport, speciální místo v jeho srdci patří Liverpoolu FC. Je šampion v minigolfu a majitel několika evropských a světových medailí z tohoto sportu. Aktuálně ho z netradičních sportů zaujalo i kouzlo šipek.

 • Daniel Dvořák ikony
 • Daniel Dvořák ikony
 • Daniel Dvořák ikony
Anna Pivodová
Anna Pivodová
PR & Media Manager

Anna Pivodová

PR & Media Manager

Vystudovala obor Genetika a molekulární biologie na Masarykově univerzitě, hned po škole se ale začala pohybovat v prostředí komunikačních a reklamních agentur. Před nástupem do agentury Lesensky.cz pracovala dva roky jako agentka fotografa Salika Slámy a produkční na volné noze. Součástí našeho týmu se stala v dubnu 2019. Na pozici PR manažerky má na starosti především klienty z oblasti lifestyle. Miluje hospodské kvízy, ve volném čase ráda uklízí a vaří.

 • Anna Pivodová ikona 1
 • Anna Pivodová ikona 2
 • Anna Pivodová ikona 3
Daniel Zeman v Lesensky.cz
Daniel Zeman
Marketing Specialist

Daniel Zeman

Marketing Specialist

Vystudoval žurnalistiku na FSS Masarykovy univerzity. V minulosti psal filmové recenze nebo názorové komentáře pro Hospodářské noviny. Působil jako social media manager na radnici Brno-střed, následně zakotvil jako vedoucí oddělení PR v Muzeu města Brna. Do agentury nastoupil v září 2018 a je zde specialistou na sociální sítě. Má hodnou ženu, ňuňu syna, zlobivého psa, v knihovně plno knížek o moderních dějinách, miluje filmy a časem udělá i něco s prokrastinací.

 • ikona daniel zeman
 • ikona daniel zeman
 • ikona daniel zeman
Tereza Ticháčková
Tereza Ticháčková
Marketing Manager

Tereza Ticháčková

Marketing Manager

Vystudovala politologii na Masarykově univerzitě. Dávno před tím ale psala a fotila pro nejrůznější online magazíny, a tak nebylo překvapením, když v roce 2015 definitivně přesedlala z politiky na marketing. Od té doby pracuje především jako copywriter, obsahový stratég a správce sociálních sítí. V agentuře je od roku 2017 a zaměřuje se zde hlavně na content. Ve volném čase fotí (hlavně metalové kapely), píše reportáže z koncertů (metalových), cestuje nebo jezdí na living history akce.

 • 9 years of writing for various editorial departments
 • 12 years of news reports, wedding and profile photography
 • 9 fingers used for writing (and writes really fast)
Petra Hanzlová foto
Petra Hanzlová
PR & Media Manager

Petra Hanzlová

PR & Media Manager

Svou kariéru odstartovala jako redaktorka zpravodajství v brněnských redakcích MF DNES a redaktorka brněnského deníku Rovnost. Pracovala také jako editorka a následně nastoupila na mateřskou dovolenou. Kromě přebalování a krmení se věnovala psaní pro Moravské hospodářství, agenturu Best One nebo Mendelovu univerzitu. Později pracovala jako PR manažerka v komunikační agentuře, v březnu 2020 se připojila k týmu Lesensky.cz. Když zrovna nemusí krotit dvě hyperaktivní dcery, ráda chodí do přírody, leze na bouldery nebo si užívá posezení u vína.

 • Petra Hanzlova piktogram kontakt
 • Petra Hanzlova piktogram kontakt
 • Petra Hanzlova piktogram kontakt
Pavel Urban
Pavel Urban
Marketing Specialist

Pavel Urban

Marketing Specialist

Magisterské studium absolvoval na Fakultě podnikatelské na VUT v oboru Řízení ekonomiky podniku. Při paralelním studiu Digisemestru se našel v online marketingu. Ihned poté začal sbírat pracovní zkušenosti jako PPC specialista. V agentuře se věnuje PPC kampaním, webové analytice a marketingovým analýzám. Ve volném čase hraje fotbal, s nímž začal již od dětství. Baví ho cestování, s chutí si přečte knihu nejenom z oblasti osobního rozvoje nebo se rád projde přírodou.

 • Pavel Urban ikona
 • Pavel Urban ikona
 • Pavel Urban ikona
Veronika Šišková
Veronika Šišková
Graphic Designer

Veronika Šišková

Graphic Designer

Vystudovala magisterské studium na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně v oboru grafický design. Své pracovní zkušenosti sbírala již během studentských let, kdy pomáhala firmám i jednotlivcům s vytvářením propagačních materiálů – od vizuálních identit, log, plakátů až po webové stránky. V agentuře Lesensky.cz, kam nastoupila v září 2017, se specializuje na grafiku určenou k tisku, tedy zejména magazíny, plakáty a vizuální identity. Ve svém volnu se ráda věnuje tradiční a digitální malbě, cestuje, vaří a hraje počítačové hry.

 • 400+ icons designed
 • 25 printed materials processed yearly
 • 500+ authorial paintings
Jan Polzer
Jan Polzer
Website developer

Jan Polzer

Website developer

Majitel titulu v oboru Business Management od Nottingham Trent University se věnuje tvorbě webů, programování a školení. Honza patří mezi přední české specialisty na Drupal a redakční systémy. Jako první v ČR obdržel oficiální ocenění Acquia Certified Developer a Site Builder pro Drupal. V Drupalu se vyzná i jako publicista a školitel – na kontě má stovky přednášek a několik knih o tomto systému. S agenturou spolupracuje od roku 2013 jako dodavatel webů. Ve volném čase Honza vede vlastní portál Maxiorel a věnuje se cestování, plavbám na lodi a studiu masérských technik.

 • 300+ naprogramovaných webů
 • 8 knih o webu a softwaru
 • 3 odkormidlované lodě
Markéta Tunková Lesensky.cz
Markéta Tunková
Graphic Designer

Markéta Tunková

Graphic Designer

Vystudovala obor Speciální výtvarná výchova na Masarykově univerzitě. Již během studií se začala věnovat počítačové grafice. V agentuře se věnuje hlavně tiskové grafice a DTP, ve volné tvorbě je její vášní klasická perokresba. Pravidelně vystavuje na festivalu KOMA a několik let tvoří také „nedělní“ komiksy. V Brně ji potkáte při jízdě na kole s velkým puntíkatým zvonkem. Ráda peče chleby, šije a když to jde, tráví noci pod širákem.

 • Markéta Tunková ikony
 • Markéta Tunková ikony
 • Markéta Tunková ikony
Monika Hořínková
Monika Hořínková
PR Consultant

Monika Hořínková

PR Consultant

Absolvovala žurnalistiku na Masarykově univerzitě a veřejnou politiku na Univerzitě Karlově. Už při studiích pracovala v médiích, například v MF DNES nebo FTV Prima. S PR se poprvé seznámila na Masarykově univerzitě, později se mu začala naplno věnovat s kreativou pro Plzeňský Prazdroj, Karlovarské minerální vody či Moser. V agentuře Lesensky.cz se externě stará o vybrané klienty. Když nevysedává po kavárnách u čaje, hledá inspiraci na cestách, v umění nebo v neziskovkách.

 • 9 let v médiích a PR
 • 95 hodin týdně online
 • 40 procestovaných temí
Jana Kačmárová
Jana Kačmárová
PR & Media Manager

Jana Kačmárová

PR & Media Manager

Promovala na Univerzitě Palackého v Olomouci z oborů žurnalistika a česká filologie. Patří mezi služebně nejstarší členy agentury Lesensky.cz, do níž nastoupila v roce 2011 po několikaletých zkušenostech v médiích a v oblasti reklamy. Stála tak u většiny klíčových událostí, které agenturu provázely. V minulosti dohlížela na profesní rozvoj agenturního týmu a zastřešovala PR a marketingové aktivity pro klíčové klienty. Dnes dohlíží hlavně na syna Davida a v agentuře působí jako externí PR specialistka.

Hana Ucekajová
Hana Ucekajová
Content Specialist

Hana Ucekajová

Content Specialist

Vystudovala českou a anglickou filologii na Univerzitě Palackého v Olomouci a později absolvovala i tajuplně znějící obor Multimediální internetové služby na vyšší odborné škole. V agentuře, kam nastoupila na podzim roku 2013, má na starosti zejména korektury, jako copywriter zvládne napsat text na jakékoliv téma. Krom toho je též freelance překladatelkou angličtiny a trochu koketuje s digitální grafikou. Volný čas tráví zahradničením, procházkami po lesích a polňačkách, sbíráním léčivek, kreslením nebo ručním tvořením všeho druhu.

 • 12000+ opravených normostran textu
 • 5 minut průměrný čas na korekturu 1 normostrany
 • 200+ vysázených rostlin ročně
Michaela Kurtaničová
Michaela Kurtaničová
Marketing Specialist

Michaela Kurtaničová

Marketing Specialist

První zkušenosti s klienty sbírala jako account v agentuře Včeliště.cz, úskalí marketingu však dobře zná i z pohledu klienta – fungovala jako marketingový koordinátor v módním shopu Lovemusic. V agentuře Lesensky.cz se rok věnovala obsahovému marketingu a správě sociálních sítí klientů, v současnosti se specializuje na marketingové analýzy. Ve volném čase pracuje na rozšíření své sbírky kanadských bodů. Když zrovna nehraje hokej, ráda se svou čtyřnohou parťačkou objevuje krásy českých luhů a hájů.

 • 100+ marketing tools tested
 • Infinity number of likes on Facebook
 • 0.5 points per hockey game
Ivana Duchoňová
Ivana Duchoňová
Accountant

Ivana Duchoňová

Accountant

V agentuře má na starosti účetnictví a pomáhá též s chodem kanceláře. Její cesta k současné pracovní náplni vedla přes  studium veřejnosprávního oboru na Integrované střední škole Brno Purkyňova. Po zkušenostech s pozicí telefonní operátorky se do tajů účetnictví postupně zaučovala v rodinné firmě. Několik let pak strávila na oddělení distribuce ve vydavatelství Computer Press, aby se po mateřské dovolené znovu vrátila k účetnictví.

Michaela Konečná
Michaela Konečná
Office Manager

Michaela Konečná

Office Manager

Vystudovala Střední technickou školu se zaměřením Administrativa a Logistika, hned poté se však začala věnovat obchodu, prodeji v telekomunikační sféře a bankovnictví. Poté si na rok odskočila do Kanady, kde poznávala krásy přírody a zdokonalovala angličtinu. Po návratu působila jako Key account manager ve finanční společnosti. Vyniká organizačními dovednostmi a dobrou náladou, proto u nás působí jako office a happiness manager. Je nadšenou sportovkyní, díky své soutěživosti kývne na jakoukoliv sportovní hru. Volný čas tráví cestováním nebo v kuchyňské zástěře při experimentování s novými recepty.

 • Michaela Konečná kontakt piktogram
 • Michaela Konečná kontakt piktogram
 • Michaela Konečná kontakt piktogram