Kontakt

Kontakt

Sídlo firmy

LESENSKY.CZ
Štursova 583/49
616 00 Brno

ukázat na mapě

Pobočka v Praze

LESENSKY.CZ
Impact Hub
Drtinova 557/10
150 00 Praha

ukázat na mapě

LESENSKY.CZ s.r.o.
IČ: 29373336, DIČ: CZ29373336, Společnost je vedena u Krajského soudu v Brně, oddíl C, vložka 76249
Číslo účtu: 2800318438/2010 (Fio banka)

O agentuře

Jak to všechno vzniklo

V roce 2009 dostal Petr Lesenský nápad, že vybuduje vlastní PR agenturu. Zjistil totiž, že když pracuje po svém a s podobně nadšenými kolegy, má nejlepší výsledky. Agenturu tak vystavěl na lidech, kteří mají odvahu a jsou týmoví hráči. Zaměstnance nepasoval do předem stanovených pozic, vždy naopak využil jejich silných stránek a nechal je rozvíjet to, co umí nejlépe. Podařilo se, funguje to a vznikla z toho radost a dlouhodobá pouta. Právě díky tomu se dnes agentura referencemi řadí mezi nejžádanější v České republice.
 

Petr Lesenský
Petr Lesenský

Petr Lesenský

Founder & Owner

V minulosti pracoval 7 let jako novinář pro Vltava-Labe-Press a Computer Press, působil také jako šéfredaktor časopisů Connect! a Osobní finance. Zkušenosti z médií poté zužitkoval při řízení marketingových a PR kampaní. V roce 2009 založil agenturu Lesensky.cz. Každý den je přesvědčený, že udělal dobře. V agentuře se věnuje strategiím a novým interním projektům. Jako člen vedení Asociace Public Relations Agentur (APRA) se podílí na rozvoji a lepším vzdělávání v PR oboru v Čechách. Kromě toho trénuje malé futsalisty a vede spolek pořádající dětské futsalové turnaje.

Lesensky team

Přečtěte si o nás víc!

Chcete vědět, proč u nás lidé pracují tolik let? Nebo jak vznikla agentura a kdo z týmu stál u jejího zrodu? Rádi se s vámi podělíme o naši historii, milníky i zákulisní fotografie. 

Příběh agentury Lesensky.cz

Kontaktní formulář

Pokud potřebujete cokoliv vědět, napište nám. Můžete se zeptat na naše služby a nabídku nebo jen tak zanechat jakýkoliv vzkaz.

Roman Kučera
Roman Kučera
Chief Executive Officer

Roman Kučera

Chief Executive Officer

Své vzdělání zahájil na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity a dokončil na University of London ve Velké Británii. V médiích, marketingu a PR se profesně pohybuje více než 14 let. Jako bývalý šéfredaktor a autor několika knižních bestsellerů z oblasti IT zužitkoval své zkušenosti z médií na manažerských marketingových pozicích ve společnostech IKEA či Home Credit. V Lesensky.cz působí od roku 2012. Zpočátku zastřešoval marketingové oddělení, následně obchodní aktivity a nové projekty, dnes jako CEO řídí celou agenturu. Pravidelně přednáší na MU, VUT, MENDELU i UK a věnuje se profesnímu vzdělávání. Jako syn operní pěvkyně a strojního inženýra podědil lásku k hudbě a umění i počítačům a vědě.

 • 4 000 magazine- and book-pages written
 • 300 presentations and lectures prepared
 • 6 000 cups of coffee at the agency
Markéta Kohoutková
Markéta Kohoutková
PR & Media Director

Markéta Kohoutková

PR & Media Director

Vystudovala žurnalistiku a politologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Před nástupem do agentury Lesensky.cz vedla mediální komunikaci senátorské volební kampaně a pracovala pro společnost FTV Prima jako mediální analytik. V agentuře působí od roku 2010. Dnes je ředitelkou PR oddělení – rozvíjí jej, dohlíží na kvalitu služeb a věnuje se VIP klientům. Má dvě malé děti, takže její nejoblíbenější volnočasovou aktivitou je nyní klidný spánek. Když má opravdu volný večer, tak vyrazí do divadla nebo do kina.

 • 4 200 articles edited
 • 2 children
 • 9 let v agentuře
Michal Kubín
Michal Kubín
Marketing Director

Michal Kubín

Marketing Director

Vystudoval globální podnikání a management na Newton College. V marketingu funguje od roku 2007. Prošel si oblastí komunikace, strategií i brandingu. Se strategií a značkou, jež ho baví nejvíce, pomáhal startupům i středním společnostem z oblastí ICT/telco, stavebnictví či služeb sdílené ekonomiky. Spolupracuje s Impact Hubem jako konzultant v akcelerátorech. V agentuře vede marketingový tým a řídí zakázky pro klíčové klienty. Z volnočasových aktivit Michal miluje heavy metal, filmy či dobré knihy z oblasti osobního rozvoje či byznysu.

 • KUBIN_IKONA_1
 • KUBIN_IKONA_2
 • KUBIN_IKONA_3
Martin Bořil
Martin Bořil
Account Director

Martin Bořil

Account Director

Zkušenosti z mediálního světa začal sbírat v roce 2009 v redakci MF DNES a iDNES.cz, kde stál u zrodu online regionálního zpravodajství. Editorské a redaktorské zkušenosti zúročil i po svém vstupu do světa PR. Do agentury Lesensky.cz nastoupil v září 2016. V PR týmu zaštiťuje kampaně pro klienty z oblasti energetiky, marketingu a IT. Volný čas Martin rád tráví se svými syny Vítkem a Edou, podívá se ale také na dobrý film, rád vezme do ruky zajímavou knihu nebo si zahraje online karetní hru Hearthstone.

 • 5 000+ sent e-mails per year
 • 10 let v médiích
 • 2 synové
Veronika Duchoňová
Veronika Duchoňová
Brand Manager

Veronika Duchoňová

Brand Manager

Vystudovala žurnalistiku a mezinárodní vztahy v Brně. V PR začínala jako reportérka a koordinátorka sociálních sítí pro nadaci Václava Havla Forum 2000. K marketingu si našla cestu v době, kdy se starala o mediální obraz konference Marketing Festival, dva roky také řídila integrovanou komunikaci hudebního klubu Fléda. V agentuře působí od roku 2013. Začínala jako PR Manager, poté dva roky řídila marketingový tým a starala se o kvalitu služeb a VIP klienty. Aktuálně z mateřské dovolené pečuje nejen o syna, ale též o interní agenturní projekty a rozvoj firemního brandu. Ve volném čase Veronika holduje indie hudbě – nejraději na klubových koncertech – a objevuje dobrá vína.

 • 4 years in the agency
 • 35 concerts attended yearly
 • 20 příspěvků měsíčně
Alexandr Fiala Lesensky.cz foto
Alexandr Fiala
Creative Director

Alexandr Fiala

Creative Director

V reklamě a marketingu začínal v Praze ještě v minulém století. Postupně si prošel nejrůznějšími pozicemi, posledních 7 let se věnuje zejména digitálnímu marketingu a strategiím s výrazným přesahem do offline. Jeho filozofie je, že online a offline je nezbytné vnímat jako nedílnou a provázanou součást celkové komunikace. V agentuře působí jako Creative Director a dává našim kampaním správný směr. Ve volném čase se věnuje převážně rodině, přátelům a také cvičení s kettlebellem, aby si udržel kondici.

 • Alexandr Fiala ikony Lesensky.cz
 • Alexandr Fiala ikony Lesensky.cz
 • Alexandr Fiala ikony Lesensky.cz
Ivan Kebeleš
Ivan Kebeleš
Senior Graphic Designer

Ivan Kebeleš

Senior Graphic Designer

Vystudoval Střední školu umění a designu v Brně na oboru grafický designer. Své zkušenosti začal sbírat při spolupráci s několika brněnskými studii, ale i na vlastní noze. V agentuře vede a rozvíjí grafické oddělení a zastřešuje dlouhodobé brandové projekty. Kromě tvorby vizuálních identit se specializuje též na webdesign. Když zaklapne počítač, rád se věnuje sportu. V minulosti překonával překážky na kole jako vicemistr republiky v biketrialu, dnes dobývá haly jako hráč celostátní florbalové soutěže.

 • Infinite number of moved pixels
 • 3 broken pencils weekly
 • 3 000 hours at the court
Markéta Faltysová
Markéta Faltysová
Senior PR Manager

Markéta Faltysová

Senior PR Manager

Vystudovala PR na VŠMVV v Praze. Před nástupem do agentury pracovala jako redaktor a reportér pro ihned.cz, Český rozhlas a jako pomocný redaktor pro Studio ČT 24. Po zkušenostech v mediích přestoupila do PR, ve kterém působí 8 let. Vedla kampaně pro klienty v oblasti FMCG. V roce 2018 získala Českou cenu PR za projekt v neziskovém sektoru. Dnes vede pražskou pobočku Lesensky.cz. Když má volno, navštěvuje výstavy a divadla. Miluje cestování, jídlo a nebojí se experimentovat. Na poslední dovolené v Thajsku ochutnala krokodýla.

 • Markéta Faltysová ikony
 • Markéta Faltysová ikony
 • Markéta Faltysová ikony
Martin Svoboda
Martin Svoboda
Senior PR Manager

Martin Svoboda

Senior PR Manager

Vystudoval žurnalistiku a politologii se specializací na politický marketing na Fakultě sociálních studií. Do agentury nastoupil v květnu 2017, předtím téměř dva roky zajišťoval PR brněnským firmám v projektu CentrumBrna.cz. Zkušenosti sbíral také v brněnské redakci MF DNES. V agentuře se stará o klienty z oblasti bydlení, obchodu či průmyslu. Rád relaxuje u dobrého filmu nebo při vaření. Práci v Lesensky.cz má rád natolik, že se přestěhoval, aby od agentury bydlel jen 400 kroků.

 • More than 50 satisfied clients during his career
 • 3 hours a day spent watching Czech media
 • 500 hours at the stove per year
Anna Fajkusová
Anna Fajkusová
PR & Media Manager

Anna Fajkusová

PR & Media Manager

Už při studiu žurnalistiky na Masarykově univerzitě nastoupila do Brněnského deníku. Další praxi získala například na serveru bagry.cz, v Hospodářských novinách nebo jako šéfredaktorka Moravského hospodářství. Do agentury Lesensky.cz nastoupila na začátku roku 2019. V brněnském PR týmu pečuje o klienty z oblasti financí a lifestylu. Ve volném čase cestuje, leze po umělých stěnách a brázdí lesy se svým vlkopsem. Patří mezi milovnice piva, které ráda pije i čepuje. 

 • 12 let v médiích a PR
 • 45 recenzí rýpadel, nakladačů a bouracích kladiv
 • 6+ současný rekord na lezecké stěně
Daniel Dvořák Lesensky.cz
Daniel Dvořák
PR & Media Manager

Daniel Dvořák

PR & Media Manager

Vystudoval politický marketing na Masarykově univerzitě. Hned po obdržení diplomu zamířil do Prahy, kde sbíral zkušenosti v agentuře PR.Konektor. Má rád Moravu a Brno, proto se rozhodl po třech letech vrátit domů. Do agentury Lesensky.cz nastoupil v červnu 2019 a má na starost klienty z oblasti IT, stavebnictví a CSR. Miluje sport, speciální místo v jeho srdci patří Liverpoolu FC. Je šampion v minigolfu a majitel několika evropských a světových medailí z tohoto sportu. Aktuálně ho z netradičních sportů zaujalo i kouzlo šipek.

 • Daniel Dvořák ikony
 • Daniel Dvořák ikony
 • Daniel Dvořák ikony
Anna Pivodová
Anna Pivodová
PR & Media Manager

Anna Pivodová

PR & Media Manager

Vystudovala obor Genetika a molekulární biologie na Masarykově univerzitě, hned po škole se ale začala pohybovat v prostředí komunikačních a reklamních agentur. Před nástupem do agentury Lesensky.cz pracovala dva roky jako agentka fotografa Salika Slámy a produkční na volné noze. Součástí našeho týmu se stala v dubnu 2019. Na pozici PR manažerky má na starosti především klienty z oblasti lifestyle. Miluje hospodské kvízy, ve volném čase ráda uklízí a vaří.

 • Anna Pivodová ikona 1
 • Anna Pivodová ikona 2
 • Anna Pivodová ikona 3
Daniel Zeman v Lesensky.cz
Daniel Zeman
Marketing Specialist

Daniel Zeman

Marketing Specialist

Vystudoval žurnalistiku na FSS Masarykovy univerzity. V minulosti psal filmové recenze nebo názorové komentáře pro Hospodářské noviny. Působil jako social media manager na radnici Brno-střed, následně zakotvil jako vedoucí oddělení PR v Muzeu města Brna. Do agentury nastoupil v září 2018 a je zde specialistou na sociální sítě. Má hodnou ženu, ňuňu syna, zlobivého psa, v knihovně plno knížek o moderních dějinách, miluje filmy a časem udělá i něco s prokrastinací.

 • ikona daniel zeman
 • ikona daniel zeman
 • ikona daniel zeman
Tereza Ticháčková
Tereza Ticháčková
Marketing Manager

Tereza Ticháčková

Marketing Manager

Vystudovala politologii na Masarykově univerzitě. Dávno před tím ale psala a fotila pro nejrůznější online magazíny, a tak nebylo překvapením, když v roce 2015 definitivně přesedlala z politiky na marketing. Od té doby pracuje především jako copywriter, obsahový stratég a správce sociálních sítí. V agentuře je od roku 2017 a zaměřuje se zde hlavně na content. Ve volném čase fotí (hlavně metalové kapely), píše reportáže z koncertů (metalových), cestuje nebo jezdí na living history akce.

 • 9 years of writing for various editorial departments
 • 12 years of news reports, wedding and profile photography
 • 9 fingers used for writing (and writes really fast)
Lucie Dlouhá Lesensky.cz
Lucie Dlouhá
PR & Media Manager

Lucie Dlouhá

PR & Media Manager

Vystudovala obor Český jazyk pro média a veřejnou sféru na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně. Již během studia si vyzkoušela roli editorky studentského portálu. Později působila v komunikační agentuře, kde se specializovala na klienty z oblasti průmyslu a nemovitostí. Součástí pražské pobočky Lesensky.cz je od listopadu 2019. Když má volno, nejčastěji tráví čas s přáteli a dobrou knihou. Od těžkých myšlenek si čistí hlavu pečením a venčením novofundlandského psa. Mezi její koníčky patří také tenis, kterému se věnovala 20 let.

Pavel Urban
Pavel Urban
Marketing Specialist

Pavel Urban

Marketing Specialist

Magisterské studium absolvoval na Fakultě podnikatelské na VUT v oboru Řízení ekonomiky podniku. Při paralelním studiu Digisemestru se našel v online marketingu. Ihned poté začal sbírat pracovní zkušenosti jako PPC specialista. V agentuře se věnuje PPC kampaním, webové analytice a marketingovým analýzám. Ve volném čase hraje fotbal, s nímž začal již od dětství. Baví ho cestování, s chutí si přečte knihu nejenom z oblasti osobního rozvoje nebo se rád projde přírodou.

 • Pavel Urban ikona
 • Pavel Urban ikona
 • Pavel Urban ikona
Veronika Šišková
Veronika Šišková
Graphic Designer

Veronika Šišková

Graphic Designer

Vystudovala magisterské studium na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně v oboru grafický design. Své pracovní zkušenosti sbírala již během studentských let, kdy pomáhala firmám i jednotlivcům s vytvářením propagačních materiálů – od vizuálních identit, log, plakátů až po webové stránky. V agentuře Lesensky.cz, kam nastoupila v září 2017, se specializuje na grafiku určenou k tisku, tedy zejména magazíny, plakáty a vizuální identity. Ve svém volnu se ráda věnuje tradiční a digitální malbě, cestuje, vaří a hraje počítačové hry.

 • 400+ icons designed
 • 25 printed materials processed yearly
 • 500+ authorial paintings
Jan Polzer
Jan Polzer
Website developer

Jan Polzer

Website developer

Majitel titulu v oboru Business Management od Nottingham Trent University se věnuje tvorbě webů, programování a školení. Honza patří mezi přední české specialisty na Drupal a redakční systémy. Jako první v ČR obdržel oficiální ocenění Acquia Certified Developer a Site Builder pro Drupal. V Drupalu se vyzná i jako publicista a školitel – na kontě má stovky přednášek a několik knih o tomto systému. S agenturou spolupracuje od roku 2013 jako dodavatel webů. Ve volném čase Honza vede vlastní portál Maxiorel a věnuje se cestování, plavbám na lodi a studiu masérských technik.

 • 300+ naprogramovaných webů
 • 8 knih o webu a softwaru
 • 3 odkormidlované lodě
Markéta Tunková Lesensky.cz
Markéta Tunková
Graphic Designer

Markéta Tunková

Graphic Designer

Vystudovala obor Speciální výtvarná výchova na Masarykově univerzitě. Již během studií se začala věnovat počítačové grafice. V agentuře se věnuje hlavně tiskové grafice a DTP, ve volné tvorbě je její vášní klasická perokresba. Pravidelně vystavuje na festivalu KOMA a několik let tvoří také „nedělní“ komiksy. V Brně ji potkáte při jízdě na kole s velkým puntíkatým zvonkem. Ráda peče chleby, šije a když to jde, tráví noci pod širákem.

 • Markéta Tunková ikony
 • Markéta Tunková ikony
 • Markéta Tunková ikony
Monika Hořínková
Monika Hořínková
PR Consultant

Monika Hořínková

PR Consultant

Absolvovala žurnalistiku na Masarykově univerzitě a veřejnou politiku na Univerzitě Karlově. Už při studiích pracovala v médiích, například v MF DNES nebo FTV Prima. S PR se poprvé seznámila na Masarykově univerzitě, později se mu začala naplno věnovat s kreativou pro Plzeňský Prazdroj, Karlovarské minerální vody či Moser. V agentuře Lesensky.cz se externě stará o vybrané klienty. Když nevysedává po kavárnách u čaje, hledá inspiraci na cestách, v umění nebo v neziskovkách.

 • 9 let v médiích a PR
 • 95 hodin týdně online
 • 40 procestovaných temí
Jana Kačmárová
Jana Kačmárová
PR & Media Manager

Jana Kačmárová

PR & Media Manager

Promovala na Univerzitě Palackého v Olomouci z oborů žurnalistika a česká filologie. Patří mezi služebně nejstarší členy agentury Lesensky.cz, do níž nastoupila v roce 2011 po několikaletých zkušenostech v médiích a v oblasti reklamy. Stála tak u většiny klíčových událostí, které agenturu provázely. V minulosti dohlížela na profesní rozvoj agenturního týmu a zastřešovala PR a marketingové aktivity pro klíčové klienty. Dnes dohlíží hlavně na syna Davida a v agentuře působí jako externí PR specialistka.

Hana Ucekajová
Hana Ucekajová
Content Specialist

Hana Ucekajová

Content Specialist

Vystudovala českou a anglickou filologii na Univerzitě Palackého v Olomouci a později absolvovala i tajuplně znějící obor Multimediální internetové služby na vyšší odborné škole. V agentuře, kam nastoupila na podzim roku 2013, má na starosti zejména korektury, jako copywriter zvládne napsat text na jakékoliv téma. Krom toho je též freelance překladatelkou angličtiny a trochu koketuje s digitální grafikou. Volný čas tráví zahradničením, procházkami po lesích a polňačkách, sbíráním léčivek, kreslením nebo ručním tvořením všeho druhu.

 • 12000+ opravených normostran textu
 • 5 minut průměrný čas na korekturu 1 normostrany
 • 200+ vysázených rostlin ročně
Michaela Kurtaničová
Michaela Kurtaničová
Marketing Specialist

Michaela Kurtaničová

Marketing Specialist

První zkušenosti s klienty sbírala jako account v agentuře Včeliště.cz, úskalí marketingu však dobře zná i z pohledu klienta – fungovala jako marketingový koordinátor v módním shopu Lovemusic. V agentuře Lesensky.cz se rok věnovala obsahovému marketingu a správě sociálních sítí klientů, v současnosti se specializuje na marketingové analýzy. Ve volném čase pracuje na rozšíření své sbírky kanadských bodů. Když zrovna nehraje hokej, ráda se svou čtyřnohou parťačkou objevuje krásy českých luhů a hájů.

 • 100+ marketing tools tested
 • Infinity number of likes on Facebook
 • 0.5 points per hockey game
Monika Kváčková
Monika Kváčková
Marketing Specialist

Monika Kváčková

Marketing Specialist

Ještě za studií oboru informační věda a knihovnictví na Masarykově univerzitě v Brně začala působit jako redaktorka a editorka. V médiích se pohybovala přes šest let jako šéfredaktorka nakladatelství Cpress Media a Mladá fronta. Později svou profesní budoucnost našla v online marketingu, především ve správě PPC kampaní a obsahovém marketingu, jimž se naplno věnuje od roku 2014. Volný čas, pokud jej právě nevěnuje dětem či jej netráví v kuchyni, využívá ke vzdělávání v oboru, četbě nebo fotografování.

 • 4 years in the marketing field
 • 3 Google certificates
 • 2 children
Ivana Duchoňová
Ivana Duchoňová
Accountant

Ivana Duchoňová

Accountant

V agentuře má na starosti účetnictví a pomáhá též s chodem kanceláře. Její cesta k současné pracovní náplni vedla přes  studium veřejnosprávního oboru na Integrované střední škole Brno Purkyňova. Po zkušenostech s pozicí telefonní operátorky se do tajů účetnictví postupně zaučovala v rodinné firmě. Několik let pak strávila na oddělení distribuce ve vydavatelství Computer Press, aby se po mateřské dovolené znovu vrátila k účetnictví.

Veronika Gardášová
Veronika Gardášová
Office Manager

Veronika Gardášová

Office Manager

Do agentury nastoupila v říjnu 2016, a to jako čerstvá absolventka Gymnázia Brno Vídeňská. Už na škole se zajímala o marketing a psaní. Baví ji organizace a práce s týmem, vždy vše ráda vyřeší a zařídí. V agentuře má na starosti chod kanceláře, podporu PR aktivit a správu studentského projektu PR Gang. Neformálně a s úsměvem také zastává roli Happiness managera. Ve volném čase ráda vaří, cestuje a učí se italsky. Patří mezi přebornice v čepování piva a točení zmrzliny.

 • 800 coffees prepared yearly
 • 400 phone calls handled per year
 • 30 000 portions of soft served ice cream per season