Kontakt

Kontakt

Sídlo firmy

LESENSKY.CZ
Štursova 583/49
616 00 Brno

ukázat na mapě

Pobočka v Praze

LESENSKY.CZ
Impact Hub
Drtinova 557/10
150 00 Praha

ukázat na mapě

LESENSKY.CZ s.r.o.
IČ: 29373336, DIČ: CZ29373336, Společnost je vedena u Krajského soudu v Brně, oddíl C, vložka 76249
Číslo účtu: 2800318438/2010 (Fio banka)

O agentuře

Jak to všechno vzniklo

V roce 2009 dostal Petr Lesenský nápad, že vybuduje vlastní PR agenturu. Zjistil totiž, že když pracuje po svém a s podobně nadšenými kolegy, má nejlepší výsledky. Agenturu tak vystavěl na lidech, kteří mají odvahu a jsou týmoví hráči. Zaměstnance nepasoval do předem stanovených pozic, vždy naopak využil jejich silných stránek a nechal je rozvíjet to, co umí nejlépe. Podařilo se, funguje to a vznikla z toho radost a dlouhodobá pouta. Právě díky tomu se dnes agentura referencemi řadí mezi nejžádanější v České republice.

Petr Lesenský
Petr Lesenský

Petr Lesenský

Chief Executive Officer

Před založením agentury pracoval sedm let jako novinář. Nejdéle byl redakčně spjatý s vydavatelstvími Vltava-Labe-Press a Computer Press. V pozici šéfredaktora působil v časopisech Connect! či Osobní finance. Své bohaté zkušenosti z médií později zužitkoval při řízení marketingových a PR kampaní a v roce 2009 založil agenturu Lesensky.cz. Každý den je přesvědčený, že udělal dobře. Když neřídí agenturu, trénuje Petr dvakrát týdně malé futsalisty a vede spolek pořádající dětské turnaje.

Lesensky team

Přečtěte si o nás víc!

Chcete vědět, proč u nás lidé pracují tolik let? Nebo jak vznikla agentura a kdo z týmu stál u jejího zrodu? Rádi se s vámi podělíme o naši historii, milníky i zákulisní fotografie. 

Příběh agentury Lesensky.cz

Kontaktní formulář

Pokud potřebujete cokoliv vědět, napište nám. Můžete se zeptat na naše služby a nabídku nebo jen tak zanechat jakýkoliv vzkaz.

Tomáš Skolek
Tomáš Skolek
PR Director

Tomáš Skolek

PR Director

Vystudoval ekonomii na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity. Své začátky v médiích prožil v časopise Osobní finance, z něhož pak přešel do redakce Finance.cz. Tam se během svého 4letého působení věnoval oblasti bankovnictví a ekonomie a později zde zastával pozici šéfredaktora. V roce 2012 nastoupil do agentury Lesensky.cz, kde v současnosti vede PR tým a stará se o VIP klienty. Ve svém volném čase jezdí na bajku a pokouší se lézt (obojí mu ale znesnadňuje jeho výška a váha).

 • 6 years in the agency
 • 1 200 issued reports for clients
 • 15 via ferratas climbed
Markéta Kohoutková
Markéta Kohoutková
Media Director

Markéta Kohoutková

Media Director

Vystudovala žurnalistiku a politologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Před nástupem do agentury Lesensky.cz vedla mediální komunikaci senátorské volební kampaně a pracovala pro společnost FTV Prima jako mediální analytik. V agentuře působí od roku 2010, dohlíží na editorské procesy a věnuje se VIP klientům. Má dvě malé děti, takže její nejoblíbenější volnočasovou aktivitou je nyní klidný spánek. Když má opravdu volný večer, tak vyrazí do divadla nebo do kina.

 • 8 years in the agency
 • 4 200 articles edited
 • 2 children
Roman Kučera
Roman Kučera
Business Director

Roman Kučera

Business Director

Po absolvování University of London ve Velké Británii odpromoval na Masarykově univerzitě. Jako bývalý šéfredaktor a autor několika knižních bestsellerů z oblasti IT zužitkoval své zkušenosti z médií na manažerských marketingových pozicích ve společnostech IKEA či Home Credit. V agentuře Lesensky.cz je od roku 2012, aktuálně zastřešuje obchodní aktivity a nové projekty agentury. Jakožto syn operní pěvkyně a strojního inženýra podědil lásku k hudbě a umění i počítačům a vědě.

 • 4 000 magazine- and book-pages written
 • 300 presentations and lectures prepared
 • 6 000 cups of coffee at the agency
Veronika Duchoňová
Veronika Duchoňová
Marketing Director

Veronika Duchoňová

Marketing Director

Vystudovala žurnalistiku a mezinárodní vztahy v Brně. V PR začínala jako reportérka a koordinátorka sociálních sítí pro nadaci Václava Havla Forum 2000. K marketingu si našla cestu v době, kdy se starala o mediální obraz konference Marketing Festival, dva roky také řídila integrovanou komunikaci hudebního klubu Fléda. V agentuře vede marketingový tým, stará se též o projekty a stěžejní klienty. Ve volném čase Veronika holduje indie hudbě – nejraději na klubových koncertech – a objevuje dobrá vína.

 • 4 years in the agency
 • 8 members of her team
 • 35 concerts attended yearly
Ivan Kebeleš
Ivan Kebeleš
Senior Graphic Designer

Ivan Kebeleš

Senior Graphic Designer

Vystudoval Střední školu umění a designu v Brně na oboru grafický designer. Své zkušenosti začal sbírat při spolupráci s několika brněnskými studii, ale i na vlastní noze. V agentuře vede a rozvíjí grafické oddělení a zastřešuje dlouhodobé brandové projekty. Kromě tvorby vizuálních identit se specializuje též na webdesign. Když zaklapne počítač, rád se věnuje sportu. V minulosti překonával překážky na kole jako vicemistr republiky v biketrialu, dnes dobývá haly jako hráč celostátní florbalové soutěže.

 • Infinite number of moved pixels
 • 3 broken pencils weekly
 • 3 000 hours at the court
Monika Hořínková
Monika Hořínková
PR & Media Manager (Praha)

Monika Hořínková

PR & Media Manager (Praha)

Absolvovala žurnalistiku na Masarykově univerzitě a veřejnou politiku na Univerzitě Karlově. Už při studiích pracovala v médiích, například v MF DNES nebo FTV Prima. S PR se poprvé seznámila na Masarykově univerzitě, později se mu začala naplno věnovat s kreativou pro Plzeňský Prazdroj, Karlovarské minerální vody či Moser. V agentuře Lesensky.cz se stará o TOP klienty a o vedení a rozvoj pražské pobočky. Když nevysedává po kavárnách u čaje, hledá inspiraci na cestách, v umění nebo v neziskovkách.

 • 9 let v médiích a PR
 • 95 hodin týdně online
 • 40 procestovaných temí
Lukáš Pololáník
Lukáš Pololáník
PR & Media Manager

Lukáš Pololáník

PR & Media Manager

Už během studia na Fakultě podnikatelské VUT se stal součástí týmu Finance.cz. Zde se kromě redakční práce v oblasti pojištění, bankovnictví a ekonomiky věnoval i rozvoji webů. Od roku 2014 zastával na Finance.cz pozici šéfredaktora. V létě 2017 pak využil příležitosti posílit agenturu Lesensky.cz, kde pečuje o PR klienty z oblasti financí a podnikání. Pokud zrovna neobjevuje nové dimenze chutí při degustaci pivních speciálů, navštěvuje zajímavá místa při cestách na kole či při toulkách s huskym.

 • 10 years in web and PR fields
 • 1 000 articles, press releases and PR materials
 • 1 Christmas night climb on Sněžka
Lenka Romportlová
Lenka Romportlová
PR & Media Manager

Lenka Romportlová

PR & Media Manager

Vystudovala Mediální studia a žurnalistiku na Masarykově univerzitě v Brně, magisterský titul má také z oboru personální management. Zkušenosti v oblasti PR začala sbírat již během studia, kdy se jako externistka věnovala psaní textů pro klienty z různých oborů. Novinářské dovednosti pak posilovala během stáže v České televizi. V agentuře působí od roku 2016, na starosti má klienty z oblasti cestovního ruchu a služeb. Ve volném čase se ráda věnuje sportu – především volejbalu, squashi a józe.

 • 200 replies to journalists per year
 • 1 000 mentions about the Invia company per year
 • 1 500 balls struck in squash
Martin Bořil
Martin Bořil
PR & Media Manager

Martin Bořil

PR & Media Manager

Zkušenosti z mediálního světa začal sbírat v roce 2009 v redakci MF DNES a iDNES.cz, kde stál u zrodu online regionálního zpravodajství. Editorské a redaktorské zkušenosti zúročil i po svém vstupu do světa PR. Do agentury Lesensky.cz nastoupil v září 2016. V PR týmu zaštiťuje kampaně pro klienty z oblasti energetiky, marketingu a IT. Volný čas Martin rád tráví se svým synem Vítkem, podívá se ale také na dobrý film, rád vezme do ruky zajímavou knihu nebo si zahraje online karetní hru Hearthstone.

 • 9 years in media and PR fields
 • 5 000+ sent e-mails per year
 • 2 years old son Vítek
Martin Svoboda
Martin Svoboda
PR & Media Manager

Martin Svoboda

PR & Media Manager

Vystudoval žurnalistiku a politologii se specializací na politický marketing na Fakultě sociálních studií. Do agentury nastoupil v květnu 2017, předtím téměř dva roky zajišťoval PR brněnským firmám v projektu CentrumBrna.cz. Zkušenosti sbíral také v brněnské redakci MF DNES. V agentuře se stará o klienty z oblasti bydlení, obchodu či průmyslu. Rád relaxuje u dobrého filmu nebo při vaření. Práci v Lesensky.cz má rád natolik, že se přestěhoval, aby od agentury bydlel jen 400 kroků.

 • More than 50 satisfied clients during his career
 • 3 hours a day spent watching Czech media
 • 500 hours at the stove per year
Michaela Kurtaničová
Michaela Kurtaničová
Marketing Specialist

Michaela Kurtaničová

Marketing Specialist

Studovala na Pedagogické fakultě, marketing ji ale uchvátil natolik, že se rozhodla zanořit do tohoto oboru i profesně. První zkušenosti s klienty sbírala jako account v agentuře Včeliště.cz, úskalí marketingu však dobře zná i z pohledu klienta: než nastoupila do agentury, fungovala jako marketingový koordinátor v módním shopu Lovemusic. Ve volném čase pracuje na rozšíření své sbírky kanadských bodů. Když zrovna nehraje hokej, ráda se svou čtyřnohou parťačkou objevuje krásy českých luhů a hájů.

 • 100+ marketing tools tested
 • Infinity number of likes on Facebook
 • 0.5 points per hockey game
Petr Janoch
Petr Janoch
UX Designer

Petr Janoch

UX Designer

Po studiích na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity se začal věnovat oblasti e-commerce, v níž získal praktické zkušenosti jako provozovatel e-shopu. Ty následně rozšířil díky působení v jedné z největších tuzemských e-commerce společností. Nyní se Petr více zaměřuje na UX design webových stránek, na jejichž tvorbu v agentuře Lesensky.cz dohlíží. Když zrovna nekouká do monitoru, tráví čas se svými dvěma malými dětmi nebo poslouchá některý ze svých mnoha oblíbených hudebních žánrů.

 • 112 hours spent on analyzing before every project
 • 18 webs designed, including wireframes
 • 100 hours of music in his ears per month
Lenka Rudišová
Lenka Rudišová
PR & Media Manager

Lenka Rudišová

PR & Media Manager

Vystudovala žurnalistiku a personalistiku na Fakultě sociálních studí Masarykovy univerzity. Do agentury přišla v roce 2013 s několikaletými zkušenostmi z tiskového odboru Rektorátu Masarykovy univerzity a z BVV Veletrhů Brno. Pět let působila v týmu Lesensky.cz jako PR manager, editor a HR specialist. Dnes agentuře poskytuje z pozice externího specialisty odborná poradenství, konzultace a servis pro stěžejní klienty. Ve volném čase ráda sportuje a tráví čas s rodinou a přáteli u sklenky dobrého vína.

 • 5 years in the agency
 • 15+ trained PR colleagues
 • 100 bottles of wine tasted yearly
Jan Polzer
Jan Polzer
Website developer

Jan Polzer

Website developer

Majitel titulu v oboru Business Management od Nottingham Trent University se věnuje tvorbě webů, programování a školení. Honza patří mezi přední české specialisty na Drupal a redakční systémy. Jako první v ČR obdržel oficiální ocenění Acquia Certified Developer a Site Builder pro Drupal. V Drupalu se vyzná i jako publicista a školitel – na kontě má stovky přednášek a několik knih o tomto systému. S agenturou spolupracuje od roku 2013 jako dodavatel webů. Ve volném čase Honza vede vlastní portál Maxiorel a věnuje se cestování, plavbám na lodi a studiu masérských technik.

 • 300+ naprogramovaných webů
 • 8 knih o webu a softwaru
 • 3 odkormidlované lodě
Jana Kačmárová
Jana Kačmárová
PR & Media Manager

Jana Kačmárová

PR & Media Manager

Promovala na Univerzitě Palackého v Olomouci z oborů žurnalistika a česká filologie. Patří mezi služebně nejstarší členy agentury Lesensky.cz, do níž nastoupila v roce 2011 po několikaletých zkušenostech v médiích a v oblasti reklamy. Stála tak u většiny klíčových událostí, které agenturu provázely. V minulosti dohlížela na profesní rozvoj agenturního týmu a zastřešovala PR a marketingové aktivity pro klíčové klienty. Dnes dohlíží hlavně na syna Davida a v agentuře působí jako externí PR specialistka.

Tereza Ticháčková
Tereza Ticháčková
Marketing Specialist

Tereza Ticháčková

Marketing Specialist

Vystudovala politologii na Masarykově univerzitě. Dávno před tím ale psala a fotila pro nejrůznější online magazíny, a tak nebylo překvapením, když v roce 2015 definitivně přesedlala z politiky na marketing. Od té doby pracuje především jako copywriter, obsahový stratég a správce sociálních sítí. V agentuře je od roku 2017 a zaměřuje se zde hlavně na content. Ve volném čase fotí (hlavně metalové kapely), píše reportáže z koncertů (metalových), cestuje nebo jezdí na living history akce.

 • 9 years of writing for various editorial departments
 • 12 years of news reports, wedding and profile photography
 • 9 fingers used for writing (and writes really fast)
Ivana Duchoňová
Ivana Duchoňová
Accountant

Ivana Duchoňová

Accountant

V agentuře má na starosti účetnictví a pomáhá též s chodem kanceláře. Její cesta k současné pracovní náplni vedla přes  studium veřejnosprávního oboru na Integrované střední škole Brno Purkyňova. Po zkušenostech s pozicí telefonní operátorky se do tajů účetnictví postupně zaučovala v rodinné firmě. Několik let pak strávila na oddělení distribuce ve vydavatelství Computer Press, aby se po mateřské dovolené znovu vrátila k účetnictví.

Veronika Gardášová
Veronika Gardášová
Office Manager

Veronika Gardášová

Office Manager

Do agentury nastoupila v říjnu 2016, a to jako čerstvá absolventka Gymnázia Brno Vídeňská. Už na škole se zajímala o marketing a psaní. Baví ji organizace a práce s týmem, vždy vše ráda vyřeší a zařídí. V agentuře má na starosti chod kanceláře, podporu PR aktivit a správu studentského projektu PRgang. Neformálně a s úsměvem také zastává roli Happiness managera. Ve volném čase ráda vaří, cestuje a chodí na koncerty. Patří mezi přebornice v čepování piva a točení zmrzliny.

 • 800 coffees prepared yearly
 • 400 phone calls handled per year
 • 30 000 portions of soft served ice cream per season
Veronika Šišková
Veronika Šišková
Graphic Designer

Veronika Šišková

Graphic Designer

Vystudovala magisterské studium na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně v oboru grafický design. Své pracovní zkušenosti sbírala již během studentských let, kdy pomáhala firmám i jednotlivcům s vytvářením propagačních materiálů – od vizuálních identit, log, plakátů až po webové stránky. V agentuře Lesensky.cz, kam nastoupila v září 2017, se specializuje na grafiku určenou k tisku, tedy zejména magazíny, plakáty a vizuální identity. Ve svém volnu se ráda věnuje tradiční a digitální malbě, cestuje, vaří a hraje počítačové hry.

 • 400+ icons designed
 • 25 printed materials processed yearly
 • 500+ authorial paintings
Monika Kváčková
Monika Kváčková
Marketing Specialist

Monika Kváčková

Marketing Specialist

Ještě za studií oboru informační věda a knihovnictví na Masarykově univerzitě v Brně začala působit jako redaktorka a editorka. V médiích se pohybovala přes šest let jako šéfredaktorka nakladatelství Cpress Media a Mladá fronta. Později svou profesní budoucnost našla v online marketingu, především ve správě PPC kampaní a obsahovém marketingu, jimž se naplno věnuje od roku 2014. Volný čas, pokud jej právě nevěnuje dětem či jej netráví v kuchyni, využívá ke vzdělávání v oboru, četbě nebo fotografování.

 • 4 years in the marketing field
 • 3 Google certificates
 • 2 children