Kontakt

Kontakt

Sídlo firmy

LESENSKY.CZ
Štursova 583/49
616 00 Brno

ukázat na mapě

Pobočka v Praze

LESENSKY.CZ
Impact Hub
Drtinova 557/10
150 00 Praha

ukázat na mapě

LESENSKY.CZ s.r.o.
IČ: 29373336, DIČ: CZ29373336, Společnost je vedena u Krajského soudu v Brně, oddíl C, vložka 76249
Číslo účtu: 2800318438/2010 (Fio banka)

O agentuře

Jak to všechno vzniklo

V roce 2009 dostal Petr Lesenský nápad, že vybuduje vlastní PR agenturu. Zjistil totiž, že když pracuje po svém a s podobně nadšenými kolegy, má nejlepší výsledky. Agenturu tak vystavěl na lidech, kteří mají odvahu a jsou týmoví hráči. Zaměstnance nepasoval do předem stanovených pozic, vždy naopak využil jejich silných stránek a nechal je rozvíjet to, co umí nejlépe. Podařilo se, funguje to a vznikla z toho radost a dlouhodobá pouta. Právě díky tomu se dnes agentura referencemi řadí mezi nejžádanější v České republice.

Petr Lesenský
Petr Lesenský

Petr Lesenský

Chief Executive Officer

Před založením agentury pracoval sedm let jako novinář. Nejdéle byl redakčně spjatý s vydavatelstvími Vltava-Labe-Press a Computer Press. V pozici šéfredaktora působil v časopisech Connect! či Osobní finance. Své bohaté zkušenosti z médií později zužitkoval při řízení marketingových a PR kampaní a v roce 2009 založil agenturu Lesensky.cz. Každý den je přesvědčený, že udělal dobře. Když neřídí agenturu, trénuje Petr dvakrát týdně malé futsalisty a vede spolek pořádající dětské turnaje.

Lesensky team

Přečtěte si o nás víc!

Chcete vědět, proč u nás lidé pracují tolik let? Nebo jak vznikla agentura a kdo z týmu stál u jejího zrodu? Rádi se s vámi podělíme o naši historii, milníky i zákulisní fotografie. 

Příběh agentury Lesensky.cz

Kontaktní formulář

Pokud potřebujete cokoliv vědět, napište nám. Můžete se zeptat na naše služby a nabídku nebo jen tak zanechat jakýkoliv vzkaz.

Tomáš Skolek
Tomáš Skolek
PR Director

Tomáš Skolek

PR Director

Vystudoval ekonomii na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity. Své začátky v médiích prožil v časopise Osobní finance, z něhož pak přešel do redakce Finance.cz. Tam se během svého 4letého působení věnoval oblasti bankovnictví a ekonomie a později zde zastával pozici šéfredaktora. V roce 2012 nastoupil do agentury Lesensky.cz, kde v současnosti vede PR tým a stará se o VIP klienty. Ve svém volném čase jezdí na bajku a pokouší se lézt (obojí mu ale znesnadňuje jeho výška a váha).

 • 6 years in the agency
 • 1 200 issued reports for clients
 • 15 via ferratas climbed
Markéta Kohoutková
Markéta Kohoutková
Media Director

Markéta Kohoutková

Media Director

Vystudovala žurnalistiku a politologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Před nástupem do agentury Lesensky.cz vedla mediální komunikaci senátorské volební kampaně a pracovala pro společnost FTV Prima jako mediální analytik. V agentuře působí od roku 2010, dohlíží na editorské procesy a věnuje se VIP klientům. Má dvě malé děti, takže její nejoblíbenější volnočasovou aktivitou je nyní klidný spánek. Když má opravdu volný večer, tak vyrazí do divadla nebo do kina.

 • 8 years in the agency
 • 4 200 articles edited
 • 2 children
Roman Kučera
Roman Kučera
Business Director

Roman Kučera

Business Director

Po absolvování University of London ve Velké Británii odpromoval na Masarykově univerzitě. Jako bývalý šéfredaktor a autor několika knižních bestsellerů z oblasti IT zužitkoval své zkušenosti z médií na manažerských marketingových pozicích ve společnostech IKEA či Home Credit. V agentuře Lesensky.cz je od roku 2012, aktuálně zastřešuje obchodní aktivity a nové projekty agentury. Jakožto syn operní pěvkyně a strojního inženýra podědil lásku k hudbě a umění i počítačům a vědě.

 • 4 000 magazine- and book-pages written
 • 300 presentations and lectures prepared
 • 6 000 cups of coffee at the agency
Veronika Duchoňová
Veronika Duchoňová
Marketing Director

Veronika Duchoňová

Marketing Director

Vystudovala žurnalistiku a mezinárodní vztahy v Brně. V PR začínala jako reportérka a koordinátorka sociálních sítí pro nadaci Václava Havla Forum 2000. K marketingu si našla cestu v době, kdy se starala o mediální obraz konference Marketing Festival, dva roky také řídila integrovanou komunikaci hudebního klubu Fléda. V agentuře vede marketingový tým, stará se též o projekty a stěžejní klienty. Ve volném čase Veronika holduje indie hudbě – nejraději na klubových koncertech – a objevuje dobrá vína.

 • 4 years in the agency
 • 8 members of her team
 • 35 concerts attended yearly
Ivan Kebeleš
Ivan Kebeleš
Senior Graphic Designer

Ivan Kebeleš

Senior Graphic Designer

Vystudoval Střední školu umění a designu v Brně na oboru grafický designer. Své zkušenosti začal sbírat při spolupráci s několika brněnskými studii, ale i na vlastní noze. V agentuře vede a rozvíjí grafické oddělení a zastřešuje dlouhodobé brandové projekty. Kromě tvorby vizuálních identit se specializuje též na webdesign. Když zaklapne počítač, rád se věnuje sportu. V minulosti překonával překážky na kole jako vicemistr republiky v biketrialu, dnes dobývá haly jako hráč celostátní florbalové soutěže.

 • Infinite number of moved pixels
 • 3 broken pencils weekly
 • 3 000 hours at the court
Monika Hořínková
Monika Hořínková
PR & Media Manager (Praha)

Monika Hořínková

PR & Media Manager (Praha)

Absolvovala žurnalistiku na Masarykově univerzitě a veřejnou politiku na Univerzitě Karlově. Už při studiích pracovala v médiích, například v MF DNES nebo FTV Prima. S PR se poprvé seznámila na Masarykově univerzitě, později se mu začala naplno věnovat s kreativou pro Plzeňský Prazdroj, Karlovarské minerální vody či Moser. V agentuře Lesensky.cz se stará o TOP klienty a o vedení a rozvoj pražské pobočky. Když nevysedává po kavárnách u čaje, hledá inspiraci na cestách, v umění nebo v neziskovkách.

 • 9 let v médiích a PR
 • 95 hodin týdně online
 • 40 procestovaných temí
Lukáš Pololáník
Lukáš Pololáník
PR & Media Manager

Lukáš Pololáník

PR & Media Manager

Už během studia na Fakultě podnikatelské VUT se stal součástí týmu Finance.cz. Zde se kromě redakční práce v oblasti pojištění, bankovnictví a ekonomiky věnoval i rozvoji webů. Od roku 2014 zastával na Finance.cz pozici šéfredaktora. V létě 2017 pak využil příležitosti posílit agenturu Lesensky.cz, kde pečuje o PR klienty z oblasti financí a podnikání. Pokud zrovna neobjevuje nové dimenze chutí při degustaci pivních speciálů, navštěvuje zajímavá místa při cestách na kole či při toulkách s huskym.

 • 10 years in web and PR fields
 • 1 000 articles, press releases and PR materials
 • 1 Christmas night climb on Sněžka
Lenka Romportlová
Lenka Romportlová
PR & Media Manager

Lenka Romportlová

PR & Media Manager

Vystudovala Mediální studia a žurnalistiku na Masarykově univerzitě v Brně, magisterský titul má také z oboru personální management. Zkušenosti v oblasti PR začala sbírat již během studia, kdy se jako externistka věnovala psaní textů pro klienty z různých oborů. Novinářské dovednosti pak posilovala během stáže v České televizi. V agentuře působí od roku 2016, na starosti má klienty z oblasti cestovního ruchu a služeb. Ve volném čase se ráda věnuje sportu – především volejbalu, squashi a józe.

 • 200 replies to journalists per year
 • 1 000 mentions about the Invia company per year
 • 1 500 balls struck in squash
Martin Bořil
Martin Bořil
PR & Media Manager

Martin Bořil

PR & Media Manager

Zkušenosti z mediálního světa začal sbírat v roce 2009 v redakci MF DNES a iDNES.cz, kde stál u zrodu online regionálního zpravodajství. Editorské a redaktorské zkušenosti zúročil i po svém vstupu do světa PR. Do agentury Lesensky.cz nastoupil v září 2016. V PR týmu zaštiťuje kampaně pro klienty z oblasti energetiky, marketingu a IT. Volný čas Martin rád tráví se svým synem Vítkem, podívá se ale také na dobrý film, rád vezme do ruky zajímavou knihu nebo si zahraje online karetní hru Hearthstone.

 • 9 years in media and PR fields
 • 5 000+ sent e-mails per year
 • 2 years old son Vítek
Martin Svoboda
Martin Svoboda
PR & Media Manager

Martin Svoboda

PR & Media Manager

Vystudoval žurnalistiku a politologii se specializací na politický marketing na Fakultě sociálních studií. Do agentury nastoupil v květnu 2017, předtím téměř dva roky zajišťoval PR brněnským firmám v projektu CentrumBrna.cz. Zkušenosti sbíral také v brněnské redakci MF DNES. V agentuře se stará o klienty z oblasti bydlení, obchodu či průmyslu. Rád relaxuje u dobrého filmu nebo při vaření. Práci v Lesensky.cz má rád natolik, že se přestěhoval, aby od agentury bydlel jen 400 kroků.

 • More than 50 satisfied clients during his career
 • 3 hours a day spent watching Czech media
 • 500 hours at the stove per year
Michaela Kurtaničová
Michaela Kurtaničová
Marketing Specialist

Michaela Kurtaničová

Marketing Specialist

První zkušenosti s klienty sbírala jako account v agentuře Včeliště.cz, úskalí marketingu však dobře zná i z pohledu klienta – fungovala jako marketingový koordinátor v módním shopu Lovemusic. V agentuře Lesensky.cz se rok věnovala obsahovému marketingu a správě sociálních sítí klientů, v současnosti se specializuje na marketingové analýzy. Ve volném čase pracuje na rozšíření své sbírky kanadských bodů. Když zrovna nehraje hokej, ráda se svou čtyřnohou parťačkou objevuje krásy českých luhů a hájů.

 • 100+ marketing tools tested
 • Infinity number of likes on Facebook
 • 0.5 points per hockey game
Daniel Zeman v Lesensky.cz
Daniel Zeman
Marketing Specialist

Daniel Zeman

Marketing Specialist

Vystudoval žurnalistiku na FSS Masarykovy univerzity. V minulosti psal filmové recenze nebo názorové komentáře pro Hospodářské noviny. Působil jako social media manager na radnici Brno-střed, následně zakotvil jako vedoucí oddělení PR v Muzeu města Brna. Do agentury nastoupil v září 2018 a je zde specialistou na sociální sítě. Má hodnou ženu, ňuňu syna, zlobivého psa, v knihovně plno knížek o moderních dějinách, miluje filmy a časem udělá i něco s prokrastinací.

 • ikona daniel zeman
 • ikona daniel zeman
 • ikona daniel zeman
Lenka Rudišová
Lenka Rudišová
PR & Media Manager

Lenka Rudišová

PR & Media Manager

Vystudovala žurnalistiku a personalistiku na Fakultě sociálních studí Masarykovy univerzity. Do agentury přišla v roce 2013 s několikaletými zkušenostmi z tiskového odboru Rektorátu Masarykovy univerzity a z BVV Veletrhů Brno. Pět let působila v týmu Lesensky.cz jako PR manager, editor a HR specialist. Dnes agentuře poskytuje z pozice externího specialisty odborná poradenství, konzultace a servis pro stěžejní klienty. Ve volném čase ráda sportuje a tráví čas s rodinou a přáteli u sklenky dobrého vína.

 • 5 years in the agency
 • 15+ trained PR colleagues
 • 100 bottles of wine tasted yearly
Jan Polzer
Jan Polzer
Website developer

Jan Polzer

Website developer

Majitel titulu v oboru Business Management od Nottingham Trent University se věnuje tvorbě webů, programování a školení. Honza patří mezi přední české specialisty na Drupal a redakční systémy. Jako první v ČR obdržel oficiální ocenění Acquia Certified Developer a Site Builder pro Drupal. V Drupalu se vyzná i jako publicista a školitel – na kontě má stovky přednášek a několik knih o tomto systému. S agenturou spolupracuje od roku 2013 jako dodavatel webů. Ve volném čase Honza vede vlastní portál Maxiorel a věnuje se cestování, plavbám na lodi a studiu masérských technik.

 • 300+ naprogramovaných webů
 • 8 knih o webu a softwaru
 • 3 odkormidlované lodě
Jana Kačmárová
Jana Kačmárová
PR & Media Manager

Jana Kačmárová

PR & Media Manager

Promovala na Univerzitě Palackého v Olomouci z oborů žurnalistika a česká filologie. Patří mezi služebně nejstarší členy agentury Lesensky.cz, do níž nastoupila v roce 2011 po několikaletých zkušenostech v médiích a v oblasti reklamy. Stála tak u většiny klíčových událostí, které agenturu provázely. V minulosti dohlížela na profesní rozvoj agenturního týmu a zastřešovala PR a marketingové aktivity pro klíčové klienty. Dnes dohlíží hlavně na syna Davida a v agentuře působí jako externí PR specialistka.

Tereza Ticháčková
Tereza Ticháčková
Marketing Specialist

Tereza Ticháčková

Marketing Specialist

Vystudovala politologii na Masarykově univerzitě. Dávno před tím ale psala a fotila pro nejrůznější online magazíny, a tak nebylo překvapením, když v roce 2015 definitivně přesedlala z politiky na marketing. Od té doby pracuje především jako copywriter, obsahový stratég a správce sociálních sítí. V agentuře je od roku 2017 a zaměřuje se zde hlavně na content. Ve volném čase fotí (hlavně metalové kapely), píše reportáže z koncertů (metalových), cestuje nebo jezdí na living history akce.

 • 9 years of writing for various editorial departments
 • 12 years of news reports, wedding and profile photography
 • 9 fingers used for writing (and writes really fast)
Ivana Duchoňová
Ivana Duchoňová
Accountant

Ivana Duchoňová

Accountant

V agentuře má na starosti účetnictví a pomáhá též s chodem kanceláře. Její cesta k současné pracovní náplni vedla přes  studium veřejnosprávního oboru na Integrované střední škole Brno Purkyňova. Po zkušenostech s pozicí telefonní operátorky se do tajů účetnictví postupně zaučovala v rodinné firmě. Několik let pak strávila na oddělení distribuce ve vydavatelství Computer Press, aby se po mateřské dovolené znovu vrátila k účetnictví.

Veronika Gardášová
Veronika Gardášová
Office Manager

Veronika Gardášová

Office Manager

Do agentury nastoupila v říjnu 2016, a to jako čerstvá absolventka Gymnázia Brno Vídeňská. Už na škole se zajímala o marketing a psaní. Baví ji organizace a práce s týmem, vždy vše ráda vyřeší a zařídí. V agentuře má na starosti chod kanceláře, podporu PR aktivit a správu studentského projektu PRgang. Neformálně a s úsměvem také zastává roli Happiness managera. Ve volném čase ráda vaří, cestuje a chodí na koncerty. Patří mezi přebornice v čepování piva a točení zmrzliny.

 • 800 coffees prepared yearly
 • 400 phone calls handled per year
 • 30 000 portions of soft served ice cream per season
Veronika Šišková
Veronika Šišková
Graphic Designer

Veronika Šišková

Graphic Designer

Vystudovala magisterské studium na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně v oboru grafický design. Své pracovní zkušenosti sbírala již během studentských let, kdy pomáhala firmám i jednotlivcům s vytvářením propagačních materiálů – od vizuálních identit, log, plakátů až po webové stránky. V agentuře Lesensky.cz, kam nastoupila v září 2017, se specializuje na grafiku určenou k tisku, tedy zejména magazíny, plakáty a vizuální identity. Ve svém volnu se ráda věnuje tradiční a digitální malbě, cestuje, vaří a hraje počítačové hry.

 • 400+ icons designed
 • 25 printed materials processed yearly
 • 500+ authorial paintings
Monika Kváčková
Monika Kváčková
Marketing Specialist

Monika Kváčková

Marketing Specialist

Ještě za studií oboru informační věda a knihovnictví na Masarykově univerzitě v Brně začala působit jako redaktorka a editorka. V médiích se pohybovala přes šest let jako šéfredaktorka nakladatelství Cpress Media a Mladá fronta. Později svou profesní budoucnost našla v online marketingu, především ve správě PPC kampaní a obsahovém marketingu, jimž se naplno věnuje od roku 2014. Volný čas, pokud jej právě nevěnuje dětem či jej netráví v kuchyni, využívá ke vzdělávání v oboru, četbě nebo fotografování.

 • 4 years in the marketing field
 • 3 Google certificates
 • 2 children
Petr Janoch
Petr Janoch
UX Designer

Petr Janoch

UX Designer

Po studiích na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity se začal věnovat oblasti e-commerce, v níž získal praktické zkušenosti jako provozovatel e-shopu. Ty následně rozšířil díky působení v jedné z největších tuzemských e-commerce společností. Nyní se Petr více zaměřuje na UX design webových stránek, na jejichž tvorbu v agentuře Lesensky.cz dohlíží. Když zrovna nekouká do monitoru, tráví čas se svými dvěma malými dětmi nebo poslouchá některý ze svých mnoha oblíbených hudebních žánrů.

 • 112 hours spent on analyzing before every project
 • 18 webs designed, including wireframes
 • 100 hours of music in his ears per month