Kontakt

Kontakt

Sídlo firmy

LESENSKY.CZ
Štursova 583/49
616 00 Brno

ukázat na mapě

Pobočka v Praze

LESENSKY.CZ
Impact Hub
Drtinova 557/10
150 00 Praha

ukázat na mapě

LESENSKY.CZ s.r.o.
IČ: 29373336, DIČ: CZ29373336, Společnost je vedena u Krajského soudu v Brně, oddíl C, vložka 76249
Číslo účtu: 2800318438/2010 (Fio banka)

O agentuře

Jak to všechno vzniklo

V roce 2009 dostal Petr Lesenský nápad, že vybuduje vlastní PR agenturu. Zjistil totiž, že když pracuje po svém a s podobně nadšenými kolegy, má nejlepší výsledky. Agenturu tak vystavěl na lidech, kteří mají odvahu a jsou týmoví hráči. Zaměstnance nepasoval do předem stanovených pozic, vždy naopak využil jejich silných stránek a nechal je rozvíjet to, co umí nejlépe. Podařilo se, funguje to a vznikla z toho radost a dlouhodobá pouta. Právě díky tomu se dnes agentura referencemi řadí mezi nejžádanější v České republice.

Petr Lesenský
Petr Lesenský

Petr Lesenský

Founder & Owner

Před založením agentury pracoval sedm let jako novinář. Nejdéle byl redakčně spjatý s vydavatelstvími Vltava-Labe-Press a Computer Press. V pozici šéfredaktora působil v časopisech Connect! či Osobní finance. Své bohaté zkušenosti z médií později zužitkoval při řízení marketingových a PR kampaní a v roce 2009 založil agenturu Lesensky.cz. Každý den je přesvědčený, že udělal dobře. Když neřídí agenturu, trénuje Petr dvakrát týdně malé futsalisty a vede spolek pořádající dětské turnaje.

Lesensky team

Přečtěte si o nás víc!

Chcete vědět, proč u nás lidé pracují tolik let? Nebo jak vznikla agentura a kdo z týmu stál u jejího zrodu? Rádi se s vámi podělíme o naši historii, milníky i zákulisní fotografie. 

Příběh agentury Lesensky.cz

Kontaktní formulář

Pokud potřebujete cokoliv vědět, napište nám. Můžete se zeptat na naše služby a nabídku nebo jen tak zanechat jakýkoliv vzkaz.

Roman Kučera
Roman Kučera
Chief Executive Officer

Roman Kučera

Chief Executive Officer

Po absolvování University of London ve Velké Británii odpromoval na Masarykově univerzitě. Jako bývalý šéfredaktor a autor několika knižních bestsellerů z oblasti IT zužitkoval své zkušenosti z médií na manažerských marketingových pozicích ve společnostech IKEA či Home Credit. V agentuře Lesensky.cz je od roku 2012, aktuálně zastřešuje obchodní aktivity a nové projekty agentury. Jakožto syn operní pěvkyně a strojního inženýra podědil lásku k hudbě a umění i počítačům a vědě.

 • 4 000 magazine- and book-pages written
 • 300 presentations and lectures prepared
 • 6 000 cups of coffee at the agency
Markéta Kohoutková
Markéta Kohoutková
PR & Media Director

Markéta Kohoutková

PR & Media Director

Vystudovala žurnalistiku a politologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Před nástupem do agentury Lesensky.cz vedla mediální komunikaci senátorské volební kampaně a pracovala pro společnost FTV Prima jako mediální analytik. V agentuře působí od roku 2010, dohlíží na editorské procesy a věnuje se VIP klientům. Má dvě malé děti, takže její nejoblíbenější volnočasovou aktivitou je nyní klidný spánek. Když má opravdu volný večer, tak vyrazí do divadla nebo do kina.

 • 8 years in the agency
 • 4 200 articles edited
 • 2 children
Michal Kubín
Michal Kubín
Marketing Director

Michal Kubín

Marketing Director

Vystudoval globální podnikání a management na Newton College. V marketingu funguje od roku 2007. Prošel si oblastí komunikace, strategií i brandingu. Se strategií a značkou, jež ho baví nejvíce, pomáhal startupům i středním společnostem z oblastí ICT/telco, stavebnictví či služeb sdílené ekonomiky. Spolupracuje s Impact Hubem jako konzultant v akcelerátorech. V agentuře vede marketingový tým a řídí zakázky pro klíčové klienty. Z volnočasových aktivit Michal miluje heavy metal, filmy či dobré knihy z oblasti osobního rozvoje či byznysu.

 • KUBIN_IKONA_1
 • KUBIN_IKONA_2
 • KUBIN_IKONA_3
Monika Hořínková
Monika Hořínková
Account Director (Praha)

Monika Hořínková

Account Director (Praha)

Absolvovala žurnalistiku na Masarykově univerzitě a veřejnou politiku na Univerzitě Karlově. Už při studiích pracovala v médiích, například v MF DNES nebo FTV Prima. S PR se poprvé seznámila na Masarykově univerzitě, později se mu začala naplno věnovat s kreativou pro Plzeňský Prazdroj, Karlovarské minerální vody či Moser. V agentuře Lesensky.cz se stará o TOP klienty a o vedení a rozvoj pražské pobočky. Když nevysedává po kavárnách u čaje, hledá inspiraci na cestách, v umění nebo v neziskovkách.

 • 9 let v médiích a PR
 • 95 hodin týdně online
 • 40 procestovaných temí
Ivan Kebeleš
Ivan Kebeleš
Senior Graphic Designer

Ivan Kebeleš

Senior Graphic Designer

Vystudoval Střední školu umění a designu v Brně na oboru grafický designer. Své zkušenosti začal sbírat při spolupráci s několika brněnskými studii, ale i na vlastní noze. V agentuře vede a rozvíjí grafické oddělení a zastřešuje dlouhodobé brandové projekty. Kromě tvorby vizuálních identit se specializuje též na webdesign. Když zaklapne počítač, rád se věnuje sportu. V minulosti překonával překážky na kole jako vicemistr republiky v biketrialu, dnes dobývá haly jako hráč celostátní florbalové soutěže.

 • Infinite number of moved pixels
 • 3 broken pencils weekly
 • 3 000 hours at the court
Veronika Duchoňová
Veronika Duchoňová
Brand Manager

Veronika Duchoňová

Brand Manager

Vystudovala žurnalistiku a mezinárodní vztahy v Brně. V PR začínala jako reportérka a koordinátorka sociálních sítí pro nadaci Václava Havla Forum 2000. K marketingu si našla cestu v době, kdy se starala o mediální obraz konference Marketing Festival, dva roky také řídila integrovanou komunikaci hudebního klubu Fléda. V agentuře vede marketingový tým, stará se též o projekty a stěžejní klienty. Ve volném čase Veronika holduje indie hudbě – nejraději na klubových koncertech – a objevuje dobrá vína.

 • 4 years in the agency
 • 8 members of her team
 • 35 concerts attended yearly
Martin Bořil
Martin Bořil
Senior PR Manager

Martin Bořil

Senior PR Manager

Zkušenosti z mediálního světa začal sbírat v roce 2009 v redakci MF DNES a iDNES.cz, kde stál u zrodu online regionálního zpravodajství. Editorské a redaktorské zkušenosti zúročil i po svém vstupu do světa PR. Do agentury Lesensky.cz nastoupil v září 2016. V PR týmu zaštiťuje kampaně pro klienty z oblasti energetiky, marketingu a IT. Volný čas Martin rád tráví se svým synem Vítkem, podívá se ale také na dobrý film, rád vezme do ruky zajímavou knihu nebo si zahraje online karetní hru Hearthstone.

 • 9 years in media and PR fields
 • 5 000+ sent e-mails per year
 • 2 years old son Vítek
Tereza Ticháčková
Tereza Ticháčková
Marketing Manager

Tereza Ticháčková

Marketing Manager

Vystudovala politologii na Masarykově univerzitě. Dávno před tím ale psala a fotila pro nejrůznější online magazíny, a tak nebylo překvapením, když v roce 2015 definitivně přesedlala z politiky na marketing. Od té doby pracuje především jako copywriter, obsahový stratég a správce sociálních sítí. V agentuře je od roku 2017 a zaměřuje se zde hlavně na content. Ve volném čase fotí (hlavně metalové kapely), píše reportáže z koncertů (metalových), cestuje nebo jezdí na living history akce.

 • 9 years of writing for various editorial departments
 • 12 years of news reports, wedding and profile photography
 • 9 fingers used for writing (and writes really fast)
Martin Svoboda
Martin Svoboda
PR & Media Manager

Martin Svoboda

PR & Media Manager

Vystudoval žurnalistiku a politologii se specializací na politický marketing na Fakultě sociálních studií. Do agentury nastoupil v květnu 2017, předtím téměř dva roky zajišťoval PR brněnským firmám v projektu CentrumBrna.cz. Zkušenosti sbíral také v brněnské redakci MF DNES. V agentuře se stará o klienty z oblasti bydlení, obchodu či průmyslu. Rád relaxuje u dobrého filmu nebo při vaření. Práci v Lesensky.cz má rád natolik, že se přestěhoval, aby od agentury bydlel jen 400 kroků.

 • More than 50 satisfied clients during his career
 • 3 hours a day spent watching Czech media
 • 500 hours at the stove per year
Veronika Šišková
Veronika Šišková
Graphic Designer

Veronika Šišková

Graphic Designer

Vystudovala magisterské studium na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně v oboru grafický design. Své pracovní zkušenosti sbírala již během studentských let, kdy pomáhala firmám i jednotlivcům s vytvářením propagačních materiálů – od vizuálních identit, log, plakátů až po webové stránky. V agentuře Lesensky.cz, kam nastoupila v září 2017, se specializuje na grafiku určenou k tisku, tedy zejména magazíny, plakáty a vizuální identity. Ve svém volnu se ráda věnuje tradiční a digitální malbě, cestuje, vaří a hraje počítačové hry.

 • 400+ icons designed
 • 25 printed materials processed yearly
 • 500+ authorial paintings
Jan Nechvátal
Jan Nechvátal
PR & Media Manager

Jan Nechvátal

PR & Media Manager

Vystudoval práva a v oblasti komunikace se pohybuje přes 8 let. Před nástupem do agentury vedl tiskové oddělení MPSV. Čtyři roky působil také na Úřadu vlády ČR, kde řídil oddělení PR a marketingu. Jeho tým zajišťoval medializaci tuzemských i zahraničních cest předsedy vlády a přijetí státních návštěv na nejvyšší úrovni. Vyzkoušel si i práci na senátorské kampani nebo pozici mluvčího Kraje Vysočina, odkud pochází. Ve volném čase rád zajde do posilovny, v zimě vyrazí na lyže a v létě na kolo nebo inliny.

 • 8 let v PR a komunikaci
 • 4 kávy denně
 • ∞ poslechnuté muziky
Jitka Fialková
Jitka Fialková
PR Specialist

Jitka Fialková

PR Specialist

Studovala muzikologii a mediální studia na Univerzitě Palackého v Olomouci. Zkušenosti má z rádia, televize, online i tištěných médií. Působila v redakci odborného týdeníku MarketingSalesMedia, kde se věnovala především retailové a FMCG oblasti. Mnoho let spolupracuje s hudebními weby. Zajímá se o influencer marketing, módu, kosmetiku, ekonomická a politická témata. Ráda čte, chodí do kina, jezdí na snowboardu. A protože den má jen 24 hodin, skoro nespí.

 • 9 let v médiích
 • 40 rozhovorů s muzikanty ročně
 • 4 hodiny spánku denně
Daniel Zeman v Lesensky.cz
Daniel Zeman
Marketing Specialist

Daniel Zeman

Marketing Specialist

Vystudoval žurnalistiku na FSS Masarykovy univerzity. V minulosti psal filmové recenze nebo názorové komentáře pro Hospodářské noviny. Působil jako social media manager na radnici Brno-střed, následně zakotvil jako vedoucí oddělení PR v Muzeu města Brna. Do agentury nastoupil v září 2018 a je zde specialistou na sociální sítě. Má hodnou ženu, ňuňu syna, zlobivého psa, v knihovně plno knížek o moderních dějinách, miluje filmy a časem udělá i něco s prokrastinací.

 • ikona daniel zeman
 • ikona daniel zeman
 • ikona daniel zeman
Anna Fajkusová
Anna Fajkusová
PR & Media Manager

Anna Fajkusová

PR & Media Manager

Už při studiu žurnalistiky na Masarykově univerzitě nastoupila do Brněnského deníku. Další praxi získala například na serveru bagry.cz, v Hospodářských novinách nebo jako šéfredaktorka Moravského hospodářství. Do agentury Lesensky.cz nastoupila na začátku roku 2019. V brněnském PR týmu pečuje o klienty z oblasti financí a lifestylu. Ve volném čase cestuje, leze po umělých stěnách a brázdí lesy se svým vlkopsem. Patří mezi milovnice piva, které ráda pije i čepuje. 

 • 12 let v médiích a PR
 • 45 recenzí rýpadel, nakladačů a bouracích kladiv
 • 6+ současný rekord na lezecké stěně
Jan Polzer
Jan Polzer
Website developer

Jan Polzer

Website developer

Majitel titulu v oboru Business Management od Nottingham Trent University se věnuje tvorbě webů, programování a školení. Honza patří mezi přední české specialisty na Drupal a redakční systémy. Jako první v ČR obdržel oficiální ocenění Acquia Certified Developer a Site Builder pro Drupal. V Drupalu se vyzná i jako publicista a školitel – na kontě má stovky přednášek a několik knih o tomto systému. S agenturou spolupracuje od roku 2013 jako dodavatel webů. Ve volném čase Honza vede vlastní portál Maxiorel a věnuje se cestování, plavbám na lodi a studiu masérských technik.

 • 300+ naprogramovaných webů
 • 8 knih o webu a softwaru
 • 3 odkormidlované lodě
Hana Ucekajová
Hana Ucekajová
Content Specialist

Hana Ucekajová

Content Specialist

Vystudovala českou a anglickou filologii na Univerzitě Palackého v Olomouci a později absolvovala i tajuplně znějící obor Multimediální internetové služby na vyšší odborné škole. V agentuře, kam nastoupila na podzim roku 2013, má na starosti zejména korektury, jako copywriter zvládne napsat text na jakékoliv téma. Krom toho je též freelance překladatelkou angličtiny a trochu koketuje s digitální grafikou. Volný čas tráví zahradničením, procházkami po lesích a polňačkách, sbíráním léčivek, kreslením nebo ručním tvořením všeho druhu.

 • 12000+ opravených normostran textu
 • 5 minut průměrný čas na korekturu 1 normostrany
 • 200+ vysázených rostlin ročně
Michaela Kurtaničová
Michaela Kurtaničová
Marketing Specialist

Michaela Kurtaničová

Marketing Specialist

První zkušenosti s klienty sbírala jako account v agentuře Včeliště.cz, úskalí marketingu však dobře zná i z pohledu klienta – fungovala jako marketingový koordinátor v módním shopu Lovemusic. V agentuře Lesensky.cz se rok věnovala obsahovému marketingu a správě sociálních sítí klientů, v současnosti se specializuje na marketingové analýzy. Ve volném čase pracuje na rozšíření své sbírky kanadských bodů. Když zrovna nehraje hokej, ráda se svou čtyřnohou parťačkou objevuje krásy českých luhů a hájů.

 • 100+ marketing tools tested
 • Infinity number of likes on Facebook
 • 0.5 points per hockey game
Monika Kváčková
Monika Kváčková
Marketing Specialist

Monika Kváčková

Marketing Specialist

Ještě za studií oboru informační věda a knihovnictví na Masarykově univerzitě v Brně začala působit jako redaktorka a editorka. V médiích se pohybovala přes šest let jako šéfredaktorka nakladatelství Cpress Media a Mladá fronta. Později svou profesní budoucnost našla v online marketingu, především ve správě PPC kampaní a obsahovém marketingu, jimž se naplno věnuje od roku 2014. Volný čas, pokud jej právě nevěnuje dětem či jej netráví v kuchyni, využívá ke vzdělávání v oboru, četbě nebo fotografování.

 • 4 years in the marketing field
 • 3 Google certificates
 • 2 children
Jana Kačmárová
Jana Kačmárová
PR & Media Manager

Jana Kačmárová

PR & Media Manager

Promovala na Univerzitě Palackého v Olomouci z oborů žurnalistika a česká filologie. Patří mezi služebně nejstarší členy agentury Lesensky.cz, do níž nastoupila v roce 2011 po několikaletých zkušenostech v médiích a v oblasti reklamy. Stála tak u většiny klíčových událostí, které agenturu provázely. V minulosti dohlížela na profesní rozvoj agenturního týmu a zastřešovala PR a marketingové aktivity pro klíčové klienty. Dnes dohlíží hlavně na syna Davida a v agentuře působí jako externí PR specialistka.

Ivana Duchoňová
Ivana Duchoňová
Accountant

Ivana Duchoňová

Accountant

V agentuře má na starosti účetnictví a pomáhá též s chodem kanceláře. Její cesta k současné pracovní náplni vedla přes  studium veřejnosprávního oboru na Integrované střední škole Brno Purkyňova. Po zkušenostech s pozicí telefonní operátorky se do tajů účetnictví postupně zaučovala v rodinné firmě. Několik let pak strávila na oddělení distribuce ve vydavatelství Computer Press, aby se po mateřské dovolené znovu vrátila k účetnictví.

Veronika Gardášová
Veronika Gardášová
Office Manager

Veronika Gardášová

Office Manager

Do agentury nastoupila v říjnu 2016, a to jako čerstvá absolventka Gymnázia Brno Vídeňská. Už na škole se zajímala o marketing a psaní. Baví ji organizace a práce s týmem, vždy vše ráda vyřeší a zařídí. V agentuře má na starosti chod kanceláře, podporu PR aktivit a správu studentského projektu PRgang. Neformálně a s úsměvem také zastává roli Happiness managera. Ve volném čase ráda vaří, cestuje a chodí na koncerty. Patří mezi přebornice v čepování piva a točení zmrzliny.

 • 800 coffees prepared yearly
 • 400 phone calls handled per year
 • 30 000 portions of soft served ice cream per season