Novinky

V úterý 24. dubna se na půdě Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně konala již druhá debata pro studenty, tentokrát na téma Jak nastartovat kariéru v PR, médích a marketingu. Stejně jako minulý rok ji uspořádal PR Gang, který vznikl pod hlavičkou naší agentury a jenž studentům dlouhodobě zprostředkovává možnost spolupracovat přímo na projektech skutečných...

Petr Lesenský, zakladatel a CEO naší agentury, poskytl rozhovor Médiáři. Mluvil o nové pražské pobočce, kterou jsme před nedávnem otevřeli, prozradil, kolik stojí služby naší agentury, a že menší firmy si je většinou nemohou dovolit. Rozpovídal se i tom, jak učíme naše klienty přemýšlet nad PR a marketingem v kontextu PR 360.

I letos pomáháme s medializací festivalu Utubering. V březnu jsme si běžný PR servis zpestřili nabitým meetingem s TOP youtubery. Fotilo se, točilo se, piloval se program akce a v závěru dne došlo i na lehkou oslavu.

Náš projekt PR Gang, který je určen vysokoškolským studentům PR a marketingu, se ve svém třetím semestru zaměří na pomoc neziskovému sektoru. Mladí lidé si tak opět vyzkouší přípravu komunikačních strategií či realizaci marketingových výzkumů pro reálné zadavatele. Novinkou studentské agentury pro letošní rok jsou přednášky špičkových odborníků z praxe šité studentům na...

Tématem prvního ročníku Ecommerce Expo byla expanze do zahraničí. Tohle jsou nejzajímavější poznatky, které si naše markeťačky Míša Kurtaničová a Terka Ticháčková z příspěvků řečníků odnesly. 

Agenturní aktuality

Tým Lesensky.cz se nedávno rozrostl o dalšího člena, grafičku Veroniku Šiškovou, která vytváří grafické podklady či návrhy webových stránek pro projekty PR i marketingového týmu. Přečtěte si, jak se jí v agentuře líbí nebo co dělá ve volném čase.

Naše agentura má novou posilu v PR týmu – pětadvacetiletou absolventku Univerzity Palackého a Ostravačku Evu Pětvalskou. K PR a marketingu přičichla už během studií, v inspirativním prostředí naší agentury teď chce své zkušenosti rozšířit. Milovnice kávy a černého piva nám bude platnou posilou nejen v PR, ale i v mimopracovních aktivitách.

Náš PR tým se rozrostl o dalšího staronového člena a agentura zároveň o novou pobočku. Čerstvou posilou Lesensky.cz je totiž Monika Hořínková, která se s oborem PR kdysi „seznámila“ právě u nás. Po několikaleté odmlce se nyní vrací a vezme si na starost vedení nové agenturní divize v Praze.

Po marketingovém týmu se nového kolegy dočkalo i naše PR oddělení. Čersvou posilou je Lukáš Pololáník, bývalý šéfredaktor Finance.cz. V agentuře se bude věnovat PR aktivitám klientů z oblasti financí, ekonomiky a podnikání, ale i rozvoji některých webových projektů.

Od copywritingu, kterému se věnovala při studiu vysoké školy, se dostala až k marketingu, jemuž se nakonec rozhodla oddat naplno. Vyzkoušela si práci v agentuře i v inhouse týmu malého brněnského e-shopu. Nakonec se rozhodla pro agenturu a my jsme šťastní, že její kroky vedly právě k nám. Seznamte se s Míšou – naší novou marketingovou specialistkou.

Případové studie

S příchodem Vánoc či Velikonoc v Česku vždy ožívá debata o zákazu prodeje během státních svátků. Tuto rezonující problematiku jsme v public relations využili a obohatili ji o pohled našeho klienta – maloobchodní sítě Družstva CBA. Díky postupnému dávkování a gradaci informací se nám za měsíc podařilo zajistit 66 mediálních zmínek, včetně hlavních zpravodajských relací TV...

Ve finančním zpravodajství patří hypotéky mezi mediální stálice a témata s vysokou PR konkurencí. Při komunikaci této oblasti je proto nezbytné správné načasování tématu a důkladný vhled do oboru. Přesně tyto dvě ingredience se nám podařilo skloubit při přípravě public relations pro našeho klienta Gepard Finance. Díky správnému timingu a detailní práci s daty jsme pro něj...

Více než 2 600 zmínek v tuzemských médiích a ke 250 zveřejněným tiskovým zprávám, komentářům, avízům a dalším materiálům. Tak se dají v číslech shrnout bezmála čtyři roky spolupráce naší agentury s energetickou společností E.ON. Od prvotní komunikace témat spojených s CNG jsme za tu dobu rozšířili spolupráci k pokrytí všech PR aktivit produktů a služeb společnosti a PR...

V Lesensky.cz věříme, že PR a marketing nejlépe fungují ve vzájemné synergii a že každá propagace musí mít svou logiku a posloupnost. Když nám přišla poptávka na pomoc se zviditelněním IT firmy Comimpex, nabídli jsme jí kromě tradiční dvojice PR & marketing i analýzu pozice na trhu ve vztahu ke konkurenci.

Společnost E.ON, která patří k našim stálým klientům, v úterý 20. června představila nominované projekty 9. ročníku prestižní ekologické soutěže E.ON Energy Globe. Na oznámení finalistů, kteří se v následujících měsících utkají v několika kategoriích o hlasy veřejnosti i odborné poroty, jsme proto nemohli chybět ani my. Na akci se podařilo přilákat téměř 40 novinářů.

Novinky Lesensky.cz

Chcete s námi spolupracovat?

Chcete s námi dělat stejně skvělé projekty? Nebo se k nám přidat do týmu? Pošlete nám vzkaz a my se ozveme – s nápadem na spolupráci, kampaň či s pozvánkou na setkání u nás v kanceláři.

Kontaktujte nás

Kontaktní formulář

Pokud potřebujete cokoliv vědět, napište nám. Můžete se zeptat na naše služby a nabídku nebo jen tak zanechat jakýkoliv vzkaz.