SEO BootCamp

Náš marketing director přednášel na SEO BootCamp 2023

Profile picture for user Jan Polzer
Jan Polzer
25. 9. 2023

První ročník exkluzivní komunitní akce českých specialistů na SEO se uskutečnil v druhé polovině září na Vysočině. Na exkluzivní setkání úzkého kruhu odborníků jsme vyslali šéfa našeho webového a marketingového oddělení.

Dominuje umělá inteligence

Pokud něco dominuje aktuálnímu SEO, je to využívání umělé inteligence. Ostatně jako v celé řadě dalších oborů. Propojení AI s populárními nástroji využívanými SEO odborníky se věnovalo hned několik přednášek na SEO BootCamp 2023. Zástupce Seznam.cz rekapituloval problematiku velkých jazykových modelů a nabídl pohled do blízké budoucnosti. Nemusíte se bát, klasické vyhledávání nezmizí. Bude ale vhodně kombinováno s odpověďmi generovanými pomocí velkých jazykových modelů (LLM). Organické výsledky ve vyhledávání pak zůstanou, změní se ale jejich výběr.

Využití AI v boji proti zpětným odkazům

Ovšem AI není pouze o momentálně nesmírně populárních jazykových modelech. Hned první přednáška pokrývala téma boje proti nepřirozeným zpětných odkazům, do kterého se pustil Google se svým SpamBrain. Pozor, tento problém nepostihuje jenom kupující, ale i weby, které takovéto odkazy prodávají. Tématem byl rovněž patent Google s názvem Information Gain Score, který se týká navazujícího vyhledávání.

Jazyk R a klíčová slova

Jan Polzer, marketing director Lesensky.cz přispěl přednáškou o využití nástroje R Studio pro tvorbu automatizovaných reportů s využitím dat z Google Analytics a Search Console. S programovacím jazykem R navázal i další přednášející. Zaměřil se na praktické a snadné zapojení AI do klasifikační analýzy klíčových slov, která napovídá, na která klíčová slova je vhodné se na určitém webu soustředit. V rámci klíčových slov nebylo vynechané ani téma predikce budoucnosti, konkrétně predikce potenciálu klíčových slov a predikce návštěvnosti s využitím modelu Prophet a Marketing Mix Modeling Robyn.

Jazyk R na SEO BootCamp

Velmi podnětné byly tipy pro práci s obsahovými weby a copywriting. V Lesensky.cz určitě vyzkoušíme spojení Google Search Console a BigQuery.

Inspirativní bylo i povídání o rychlosti webu v kontextu k SEO, tipy pro komunikaci mezi vývojáři a SEO speciality nebo případová studie o využití SEO ve středně velkém e-shopu. Celkově šlo o polovinu víkendu nabitou svižnými informacemi v dvacetiminutových blocích od odborníků pro odborníky. Velmi zajímavý formát akce, kterého se určitě rádi zúčastníme i v dalších letech.

Kontakt

Spojte se
s námi!

Využijte sílu konceptu PR 360®. Společně s vámi vytvoříme nový skvělý web, který podpoří váš brand i byznys.

+420 777 474 360 info@lesensky.cz

Nebo vyplňte kontaktní formulář

PR 360 diagram