Header případová studia Kofola

Průzkumy v PR kampani: Jak jsme průzkum pro Kofolu dostali do hledáčku médií

V public relations kampani pro společnost Kofola jsme využili netradiční průzkum o přezdívkách mezi zamilovanými. V průběhu dvou měsíců kampaň zajistila 19 zmínek v lifestyle i byznys médiích.

Kofola BG pruh
ikony Kofola případovka

Láska jako součást brandu

Kofola dlouhodobě fandí zamilovaným a láska je průvodní součástí komunikace jejího brandu. V březnu 2021 spustila značka kampaň Láska má 1000 jmen. Kampaň  rozvíjela motiv přezdívek, kterými se mezi sebou partneři oslovují. Hlavní sdělení propagace vycházelo z toho, že láskyplná pojmenování mohou být něžná, vtipná a občas i trochu peprná. Vždy ale vyjadřují jedinečné pouto, které spojuje dva milující se lidi a dotváří příběh jejich lásky.

Kampaň odstartovala na konci března 2021 sérií videospotů, v nichž hrají přezdívky hlavní roli. Propagace běžela celou jarní a letní sezónu. Kromě videospotů se objevila i v outdooru a klasických offline komunikačních kanálech.

Netradiční průzkum jako vstupní brána do médií

Jako stěžejní podklad pro PR komunikaci jsme klientovi navrhli průzkum veřejného mínění. Vytvořili jsme sadu otázek o používání přezdívek mezi partnery a dotazování pro nás zpracovala agentura STEM/MARK. Průzkum zjišťoval, jaká něžná oslovení Češi nejčastěji používají a při jakých příležitostech. Veřejnosti jsme se také ptali, zda je přezdívky někdy přivádějí do rozpaků.

Z průzkumu vyplynulo, že tři čtvrtiny Čechů si v přezdívkách libují. Třetina lidí používá přezdívky z předcházejících vztahů. Nejčastější přezdívkou je podle průzkumu Zlato (20 %), následované Miláčkem (17 %), Láskou (14 %) a Broučkem (7 %).

 

Do materiálu pro média jsme připojili také vyjádření psychologa Pavla Rataje, který se dlouhodobě věnuje párovým terapiím a téma používání přezdívek mezi partnery exkluzivně okomentoval z odborného pohledu. Do balíčku pro média jsme také vložili několik grafů shrnujících výsledky průzkumu.

Precizní timing pro 1. máj

  Tiskovou zprávu se shrnutím nejzajímavějších dat z průzkumu a jejich analýzou jsme začali komunikovat v polovině dubna, tak abychom lifestylovým redakcím nabídli téma o lásce v době těsně před 1. májem – svátkem zamilovaných. Načasování se vyplatilo, protože materiál s výsledky průzkumu využila řada médií.

  • Tištěná média zpracovala materiál o průzkumu v rubrikách o vztazích nebo zajímavostech.
  • Na internetu kromě textu publikovali novináři také grafy s výsledky průzkumu, které byly součástí distribuovaného balíčku podkladů.
  • Rádia využila náš materiál jako zdroj témat pro živé vysílání. Například vyzývala posluchače, aby jim psali či volali, jak se se svými partnery doma oslovují.
  Kofola přepadovka mockup

   Druhá mediální vlna pokryla B2B segment

   Pro odborná média z oblasti marketingu jsme připravili samostatný materiál, který o průzkumu informoval jako o zajímavé PR aktivitě tradičního českého brandu. V tomto prostředí komunikace Kofoly, spojená tradičně s tématem lásky, vždy dobře rezonuje. Zviditelnění nové kampaně tak tento její atribut ještě více posílilo.

   Jeden průzkum zaujal bulvár, lifestyle i byznys média

   Blesk Kofola
   Doktorka Kofola
   Zeny Kofola

   Formát připravených materiálů se ukázal jako dostatečně flexibilní. Dobře vyslyšel potřeby médií, která jej umístila na svůj web či stránky, ale našla v něm i zdroj zajímavých informací, který si mohly redakce dále rozvinout.

   Celkový počet výstupů se vyšplhal na devatenáct zmínek a zahrnoval různé typy médií, především lifestylového typu, která klient preferoval. Článek uveřejnily weby Blesk.cz, Ženy.cz nebo žena-in.cz.

   Text s průzkumem otisklo Nedělní Aha! nebo Tina. Ve vysílání data z průzkumu využila například rádia Frekvence 1 nebo Kiss 98. Výstupy z kampaně se objevily také v byznys médiích.