Petr Lesenský - CEO agentury Lesensky.cz

Petr Lesenský doplnil výkonnou radu APRA

Profile picture for user Veronika Duchoňová
Veronika Duchoňová
8. 6. 2018

Čerstvou novinkou z agenturního dění v Lesensky.cz je, že zakladatel Petr Lesenský se stal k 1. červnu 2018 novým členem Výkonné rady Asociace Public Relations agentur (APRA). Doplnění výkonné rady navázalo na náš vstup do APRY, který jsme oslavili už na začátku tohoto roku.

Lesensky.cz je prozatím jedinou mimopražskou agenturou, která má v APŘE členství. A teď také dokonce svoje místo ve výkonné radě. Pro koho by byl APRA neznámý pojem – jedná se o instituci, která reprezentuje v České republice obor public relations, buduje dobré jméno PR, ukazuje tzv. nejlepší praxi (best practice), kultivuje PR prostředí a taky garantuje kvalitu nabízených služeb členských agentur prostřednictvím certifikace. Asociace zároveň dbá na dodržování etických pravidel dle Stockholmské charty, aktuálně sdružuje na 17 českých i zahraničních PR agentur působících na českém trhu.

Výkonná rada je statutárním orgánem APRY a má celkem sedm členů v čele s předsedou, jehož funkci aktuálně zastává Jan Kučmáš. Petr Lesenský převezme v radě na svoje bedra hlavně agendu zahrnující externí komunikaci, vztahy s partnery asociace, oborový výzkum a tištěnou přílohu k PR Summitu, který asociace pořádá v září 2018. Ve výkonu funkce nahradil Ondřeje Kubalu z Ewing PR, který na funkci rezignoval z osobních důvodů.

Volba mé osoby a důvěra kolegů mne samozřejmě potěšila. Jako člen nejvyššího vedení asociace jsem připraven maximálně pomoci rozvíjet náš obor. A to jak z hlediska zkušeností z klientského servisu, tak díky našim vzdělávacím projektům PR Akademie a PR Gangu, kterými naše agentura šíří povědomí o moderních nástrojích PR. Obecně vnímám v našem oboru nové zajímavé příležitosti, kterých by členské agentury mohly využívat společně,” řekl Petr k uvedení do funkce. Jeho cílem je se co nejvíce věnovat vytváření smysluplných projektů zapojujících studenty do praxe, vyhledávání talentů a nastavení systematického vzdělávání. Tam vidí v současném tuzemském PR rezervy. 
 

Kontakt

Potřebujete pomoci
s public relations?

Využijte sílu konceptu PR 360®. Vybereme nejvhodnější nástroje a společně s vámi vytvoříme efektivní a funkční strategii.

+420 777 474 360 info@lesensky.cz

Nebo vyplňte kontaktní formulář

PR 360 diagram