Ilustrační foto politický marketing

Pomáháme radnicím s komunikací, po volbách spouštíme kurz pro zástupce municipalit

Profile picture for user Veronika Duchoňová
Veronika Duchoňová
15. 8. 2022

Od ledna funguje v agentuře nový tým, který se věnuje politické komunikaci a marketingu. Kromě práce na kampaních se naši odborníci specializují také na individuální školení. Workshopy pomáhají starostům, komunálním politikům i politickým kandidátům. Od ledna navážeme na stávající systém školení novým komplexním vzdělávacím kurzem v rámci PR Akademie.

Pod vedením lektorů, jako jsou Petr Lesenský (strategie), Daniel Zeman (sociální sítě), Alexandr Fiala (strategie, outdoor) nebo Daniel Dvořák (PR), nabízíme zájemcům know-how, které jim pomáhá dobře komunikovat jejich dosavadní práci i budoucí vize voličům.

Od května registrujeme zvýšenou poptávku po školení politické komunikace. Politici chtějí před volbami odprezentovat svou dosavadní činnost, a zároveň vyladit komunikaci před ostrým startem komunálních předvolebních kampaní.


Daniel Dvořák, PR a media manager

Zájemcům o školení politického marketingu připravujeme lekce šité na míru jejich konkrétní situaci. Jiné problémy totiž řeší starosta malého okresního města a místostarostka městské části velkého krajského města. Rozdílnou komunikaci vyžaduje prvokandidát, ostřílený politický matador, zástupce vládnoucí koalice či naopak člen opozice. Školení lze zaměřit na komunikaci do médií, budování mediálního obrazu, sociální sítě nebo politický marketing.


Každému školení předchází dotazník, který se zaměřuje na daný region (jeho problémy, investice), vztahy se třetími stranami a program kandidáta. Z dotazníku připravíme situační analýzu, na jejímž základě vznikne individuální workshop.

Samotný průběh školení se zaměřuje na silné a slabé stránky konkrétního kandidáta. Součástí jsou i praktické tréninky, ať už v podobě tvorby příspěvků na sociální sítě či komunikačního plánu, nebo nácviku vystupování před kamerou.

Po volbách navážeme novým kurzem

Rostoucí zájem o individuální školení potvrzuje, že vzdělávání politické reprezentace měst a obcí má potenciál. Proto v rámci své vzdělávací platformy PR Akademie plánujeme po komunálních volbách spustit komplexní kurzy určené právě zástupcům municipalit. Těm tak pomůžeme s nastavením vhodného komunikačního mixu v celém volebním období.

Partnery školení pro města a obce budou RHK Brno, společnost Newton Media a Institut veřejné správy na Ekonomicko-správní fakultě brněnské Masarykovy univerzity.

Podrobnosti o všech kurzech PR Akademie lze dohledat přímo na webu www.prakademie.cz.

Kontakt

Potřebujete pomoci
s public relations?

Využijte sílu konceptu PR 360®. Vybereme nejvhodnější nástroje a společně s vámi vytvoříme efektivní a funkční strategii.

+420 777 474 360 info@lesensky.cz

Nebo vyplňte kontaktní formulář

PR 360 diagram