PR Gang se rozšiřuje, studentům přibývá zakázek ve veřejné správě

PR gang online přednášky
Veronika Duchoňová
Autor článku: Veronika Duchoňová

Naše studentská agentura PR Gang zahajuje v říjnu už osmý semestr spolupráce s vysokými školami. Studenti brněnských komunikačních a marketingových oborů se tak i v době distanční výuky budou moci podílet na skutečných zakázkách a spolupracovat s předními odborníky. Kromě práce pro komerční klienty rozšiřuje agentura záběr do veřejné správy, kde nově získala podporu brněnského magistrátu.

Myšlenka kombinující nadšené a nápadité studenty s úspěšnými lidmi z praxe byla v PR Gangu od začátku založena na konkrétní spolupráci v rámci dílčích zakázek. Přesunu do online prostředí agentura využila k pomoci vyučujícím s distanční výukou a nabídnutí širšího spektra marketingových a PR služeb směrem k novým klientům.

Zájem o služby PR Gangu každoročně roste, protože nápady studentů a zkušenosti odborníků jsou v dnešní době žádaným mixem. Výhodou našeho projektu je fakt, že s každým školním rokem přibíráme nové studenty, díky čemuž prostě nestárneme. V zádech máme široký záběr špičkových odborníků, což nám umožňuje řešit i ty nejkreativnější kampaně na nejvyšší úrovni.

Mezi stěžejní partnery projektu dlouhodobě patří online marketingová společnost igloonet, odborníci na sociální sítě ze společnosti Influencer.cz, kreativci z týmu Smeczka či PR agentura Lesensky.cz, která s myšlenkou projektu před čtyřmi lety přišla.

Město Brno podobné aktivity podporuje, o čemž svědčí naše postupně se rozšiřující spolupráce s PR Gangem, který je aktivní na většině brněnských vysokých škol. Projekt studenty vtahuje do reálného světa a propojuje je s místními firmami a institucemi, což považujeme v dnešní době za velmi užitečné,“ doplnil druhý náměstek brněnské primátorky Tomáš Koláčný, který nad PR Gangem převzal osobní záštitu.

Panelová diskuze se na podzim zaměří na brněnskou kulturu

Kromě spolupráce na reálných zakázkách nabízí PR Gang akademické sféře pravidelně také odborné přednášky či panelové diskuze. Nejbližší z nich se uskuteční v online formě 27. října na téma Brno – město studentů a kultury. Město Brno se hodlá ucházet o titul Evropského hlavního města kultury pro rok 2028.

Protože moravská metropole, kultura a studenti patří neodmyslitelně k sobě, rozhodli jsme se panelovou diskuzí na tento úmysl navázat. Spolu s odborníky a studenty si povíme, proč je právě Brno tím nejlepším kandidátem. Věříme, že diskutéři jako Jan Vlachynský, zástupce gastronomické kultury, či Lukáš Stara, výrazná osobnost brněnské hudební scény, studenty nadchnou natolik, že si panelovou diskuzi užijí i přes distanční formu.

Podrobnosti o panelové diskuzi najdete na facebooku PR Gangu.