tereza-tichackova-rozhovor-copywriter

Od politologie k marketingu je to jen krůček, říká copywriterka Tereza Ticháčková

Profile picture for user Veronika Duchoňová
Veronika Duchoňová
27. 4. 2018

Kromě grafičky Veroniky Šiškové (rozhovor s ní si můžete přečíst zde) se před nedávnem agenturní tým rozrostl také o copywriterku a contenťačku Terezu Ticháčkovou. Přečtěte si, jak se jí u nás líbí a jak si našla cestu k marketingu.

Vím, že jsi studovala politologii. Co tě přivedlo k marketingu?

Ano, studovala jsem politologii a bezpečnostní a strategická studia na Masarykově univerzitě. Už během studia – a vlastně mnohem dřív, než jsem vůbec na univerzitu nastoupila – jsem psala pro nejrůznější online magazíny. Také jsem měla v rámci studia několik předmětů zaměřených na politický marketing. Z obou stran je to k marketingu vážně jen krůček.

Jsi původem z Brna, nepřemýšlela jsi někdy nad tím, že odejdeš jinam? Nelákala tě třeba Praha?

Je to tak, až na několik měsíců v zahraničí bydlím v Brně od narození a prozatím změnu neplánuji. Do Prahy jezdím moc ráda, ale Brno si nemohu vynachválit. Přestože se jedná o poměrně velké město, lidé se stále potkávají jen tak na ulici, znají se mezi sebou a nejsou pro sebe jen anonymními kolemjdoucími.

Kde jsme tě mohli potkat před tím, než ses stala součástí agentury?

Jak jsem říkala, začínala jsem v nejrůznějších redakcích jako fotograf a redaktor. Hned po maturitě jsem se ale vydala úplně jiným směrem, psaní si nechala jako koníček a nastoupila v cestovní agentuře, kde jsem zůstala skoro pět let. Odtud jsem (před třemi lety) odešla ke své první práci v marketingu a v tomhle oboru pracuji na různých pozicích dodnes.

Co všechno vlastně v agentuře děláš?

Nejčastěji píšu nejrůznější texty od článků až po příspěvky na sociálních sítích. Také vymýšlím obsah pro komunikační kanály klientů tak, aby byl zajímavý, konzistentní a pro čtenáře stravitelný. Dále navrhuji reklamní kampaně na Facebooku nebo se podílím na marketingových analýzách.

tereza-tichackova-copywriter-lesensky-2
Terka ve volném čase ráda jezdí na koncerty a festivaly. Obzvlášť ty metalové.

Už pár týdnů u nás pracuješ. Jak se ti práce v agentuře líbí?

Zatím se mi tu líbí moc. Práce mě baví a kolegové jsou moc fajn. Líbí se mi i kreativní prostředí, které si v marketingovém týmu vytváříme. Každý z nás má – kromě své specializace – know how a zkušenosti z řady jiných marketingových oblastí. Umíme proto plodit řadu zajímavých nápadů.

Také samotné prostředí agentury (sídlíme ve třípatrovém domě v Komíně) k tomu přímo vybízí, a tak když nechceme zrovna sedět v kancelářích, vyrazíme na terasu, na zahradu nebo k fotbálku. Dům je navíc dostatečně prostorný, takže když si potřebujeme na chvíli někam sednout a poradit se nad projektem, je k tomu spousta volných kanceláří i zákoutí.

Jak trávíš volný čas? Co ráda děláš?

Když se nad tím ve zkratce zamyslím, trávím volný čas další prací. Ne, teď vážně. Mám ráda třeba sport – v posledních letech především lekce Body Combatu a Body Pumpu. Hodně mě totiž baví kopy, boxování, údery a obecně všechno, co trochu souvisí s bojovými sporty.

Také mě baví posilovat se zátěží, což umožňuje právě Body Pump, jehož choreografie využívají k posilování osu s jednokilovými, dvoukilovými či pětikilovými závažími. Kromě toho ráda cestuji a obrážím (s partnerem a kamarády) letní festivaly a koncerty.