veronika-siskova-graficka-rozhovor

Jako dítě jsem kreslila po všem od omalovánek po zeď v obýváku, prozrazuje nová grafička Veronika Šišková

Profile picture for user Veronika Duchoňová
Veronika Duchoňová
11. 4. 2018

Tým Lesensky.cz se nedávno rozrostl o dalšího člena, grafičku Veroniku Šiškovou, která vytváří grafické podklady či návrhy webových stránek pro projekty PR i marketingového týmu. Přečtěte si, jak se jí v agentuře líbí nebo co dělá ve volném čase.

Jsi původem z Kroměřížska, jak ses dostala do Brna a jak dlouho už tady žiješ?

V Brně jsem studovala střední školu a během studia jsem si to zde oblíbila. Po střední jsem zamířila na vysokou školu do Zlína. V době, kdy jsem univerzitu dokončila a rozhodovala se, kam dál, dojížděl za studiem do Brna zase můj přítel. Tak trochu jsme se tu předtím vyměnili. Město mého dalšího působení bylo tedy jasné. Chvíli po mých promocích jsme se sem oba přestěhovali a bydlíme tu již necelý rok.

Vzpomínáš si, kdy jsi poprvé do ruky vzala tužku a začala kreslit? Co tě ke kreslení a vůbec ke grafice přivedlo?

To si již bohužel nepamatuji, předpokládám však, že jako malé dítě jsem rozhodně kreslila po všem okolo – od omalovánek až po zdi mého pokojíčku. Záliba v kreslení mi zůstala dodnes a díky zájmu o moderní technologie jsem se přesunula od dětského čmárání k počítačové grafice.

Pár dní už jsi s námi strávila, jak se ti v agentuře líbí?

V agentuře jsem velice spokojená. Jsou tu skvělí a přátelští kolegové, kteří jsou vždy ochotni s čímkoliv pomoci. Také oceňuji pěkné a inspirativní pracovní prostředí.

Co tvé předchozí pracovní zkušenosti? Co jsi dělala před tím, než ses stala součástí agenturního týmu?

Při studiu jsem se podílela na tvorbě webových stánek, tiskových propagačních materiálů nebo jsem navrhovala loga zejména pro menší firmy a neziskové organizace.

Jednou ze zajímavých prací pro mě byla třeba spolupráce na fanouškovském redesignu tokenů pro sběratelskou karetní hru Magic: The Gathering nebo spolupráce na vývoji jedné nezávislé počítačové hry.

Jak se liší práce v agentuře a práce na soukromých projektech?

Rozdílů mezi prací v agentuře a na projektech je hned několik. Pokud člověk pracuje sám na sebe, má možnost vybrat si jen projekty, které jsou jeho srdci blízké. Na druhou stranu ne vždycky je projektů dostatek, a navíc chybí druhé oko a tým, který může poradit a pomoct, když je potřeba. Obojí má zkrátka své plusy a mínusy.

Jak vypadá takový běžný pracovní den grafika v agentuře? Dá se to vůbec říct, anebo je práce spíš různorodá a žádný den vlastně není stejný?

Práce v agentuře je velice různorodá, děláme na zakázkách pro hodně rozdílných klientů a každý vyžaduje něco jiného. Někdy je práce spíš mechanická, například úprava fotografií, jindy je naopak potřeba trocha kreativního přístupu například při návrhu nového vizuálu webových stránek.

Co tě nejvíc baví mimo práci? Čemu se věnuješ?

Jak jsem již zmínila výše, ráda maluji a kreslím. Nejraději mám techniku akvarelu, tedy malbu vodovými barvami, nebo digitální kresbu pomocí grafického tabletu. Ve volném čase ráda relaxuji u počítačových her, peču nebo cestuji po českých lukách, hájích a hradech.

Veronika Šišková lesensky.cz

Při pohovoru v agentuře se Veronika mohla pochlubit červeným diplomem i netradičními referencemi.