PR network

Novinky ze setkání mezinárodní sítě PR Network: Prohloubení spolupráce díky umělé inteligenci

Profile picture for user Martin Svoboda
Martin Svoboda
5. 2. 2024

Již od roku 2019 jsme členem mezinárodní sítě PR agentur PR Network. Její další zasedání se tentokrát odehrálo na konci ledna v Mexiku. Proběhlo primárně hybridní formou a stejně jako na minulém zasedání v Paříži se ho zúčastnil vedoucí našeho PR oddělení Martin Svoboda. Ústředním tématem bylo prohloubení spolupráce členských agentur díky nástrojům umělé inteligence či důraz na udržitelnost v public relations.

Lednové setkání tentokrát zajišťovala mexická agentura F1rstcomm. V rámci sdílení vzájemných poznatků bylo zajímavé vnímání rozdílů na jednotlivých trzích. Zatímco v Dánsku bylo podle kolegů možné v posledním roce pozorovat výrazný pokles zájmu o media relations, francouzský PR trh se ještě stále vzpamatovává z důsledků pandemie. Hostitelé z Mexika pak za poslední rok vyzdvihli velký nárůst zájmu o služby v rámci public relations u firem v segmentu financí a technologií.

Zásadním tématem, které hýbe celým světem prakticky napříč všemi členskými agenturami, je aktuálně umělá inteligence. Mexičtí kolegové se proto už krátce po posledním letním zasedání v Paříži pustili do vývoje speciálního AI nástroje postaveném na chatbotu ChatGPT 4. Ten umožní členským PR agenturám prohloubit vzájemnou spolupráci a lépe poznat mediální trhy dalších zemích.

Nástroj může pomoci i agenturám samotným v běžné denní agendě. V jádru by však měl sloužit k lepšímu vzájemnému poznání PR praxe jednotlivých členů. Velkou výhodou může být zejména pro agentury, které například z geografických důvodů mohou vzájemnou spolupráci navazovat spíše obtížněji. Tento nástroj jim pomůže se vzájemnou integrací praktických znalostí a lepší provázaností procesů směrem ke klientům i médiím.

Martin Svoboda, Senior PR Manager Lesensky.cz

I v tomto případě se pak aktuálně projevuje rozmanitost jednotlivých trhů. Zatímco Česká republika nástroje umělé inteligence nijak výrazněji nereguluje, v jiných zemích jsou pravidla přísnější. Jedna z debat se proto vedla i o samotné budoucnosti AI, další diskuzní blok byl pak věnovaný tématu udržitelného PR.

Letošní první setkání mezinárodní sítě PR Network tak přineslo nejen zajímavé podněty od jednotlivých členů, ale také konkrétní nástroje, které jim umožní zefektivnit vzájemnou spolupráci.

Kontakt

Potřebujete pomoci
s public relations?

Využijte sílu konceptu PR 360®. Vybereme nejvhodnější nástroje a společně s vámi vytvoříme efektivní a funkční strategii.

+420 777 474 360 info@lesensky.cz

Nebo vyplňte kontaktní formulář

PR 360 diagram