Město Brno ocenilo naši pomoc během pandemie

Město Brno akce Díky Brno ilustrační fotografie
Veronika Duchoňová
Autor článku: Veronika Duchoňová

Nejvyšší zástupci města Brna oficiálně ocenili pomoc naší agentury v době pandemie koronaviru. Na akci nazvané “Díky, Brno!” se společně s námi dostalo slavnostního poděkování také záchranným složkám, zdravotníkům, zástupcům městských částí a dobrovolníkům. Pro město Brno jsme v době pandemie bezplatně vytvořili v řádu dnů informační web o koronaviru. Společně s partnerskými agenturami jsme navíc stáli v rámci výzvy #marketingpomaha u vzniku mnoha smysluplných projektů.

„Setkání Díky Brno! pro nás bylo připomínkou doby, kdy se jednotlivci, firmy i město semkli a v rekordním čase se podařilo mobilizovat potřebné aktivity – od šití roušek, zdravotní pomoc či bleskový informační servis. Jsme rádi, že jsme mohli přispět a spolupracovat na řadě projektů s našimi tradičními konkurenty. V aktivitách hodláme pokračovat. S partnerskými subjekty budeme nadále fungovat bezplatně pro ty, co nás potřebují."
Petr Lesenský, zakladatel agentrury Lesensky.cz

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu naše agentura zveřejnila dobrovolnickou výzvu #marketingpomaha. Smyslem iniciativy bylo poskytnout rychlé a bezplatné PR a marketingové služby obcím, dobročinným spolkům a smysluplným projektům. Ukázalo se, že poptávka po webech, srozumitelných textech, osvětě v médiích a popularizaci neziskových projektů, byla v době krize enormní.

Jako pomoc jsme v agentuře vytvořili informační portál koronavirus.brno.cz, díky němuž magistrát snadno a rychle Brňany informoval o změnách, nařízeních a úředních aktualitách souvisejících s covid-19. Kromě toho jsme koordinovali a tvořili kampaně na obědy pro seniory zdarma, na Modrou linku či automaty na roušky. Do naší výzvy se přihlásilo přes 30 dobrovolníků z řad brněnských agentur i freelancerů. Celkem se podařilo podpořit přes 20 projektů. Děkujeme!