tvorba-webovych-stranek-zdarma

Web zdarma, nebo od profesionálů? Když dva dělají totéž, není to totéž

Profile picture for user Veronika Duchoňová
Veronika Duchoňová
15. 7. 2018

Přemýšlíte nad vytvořením vlastní webové stránky? Pak možná zvažujete, jaké technické řešení zvolit. Vše má svá pro a proti, a to včetně tvorby webových stránek zdarma a svépomocí. Popsali jsme pro vás 3 nejčastější problémy, s nimiž jsme se sami setkali. Po jejich přečtení možná usoudíte, že je přeci jen lepší ušetřit čas i peníze a spolehnout se na profesionály.
 

Téměř každý, kdo jakýmkoliv způsobem veřejně nabízí své služby, dříve nebo později stane před rozhodnutím, zda a jak se prezentovat na internetu. První volba většinou (a zcela logicky) padá na webové stránky. Pokud právě stojíte před podobným rozhodnutím a tím nejlepším řešením se zdá vytvořit web zdarma, pořádně se nad tímto krokem zamyslete. Výroba webu svépomocí totiž nemusí být levná ani jednoduchá záležitost.

Jak drahé je zdarma?

Řada provozovatelů předem připravených webových šablon nabízí vytvoření webových stránek zdarma. Pokud ale chcete vlastní doménu, zaplatíte ji. Chcete-li navíc web bez reklam, i za ten si připlatíte. Ani hosting většinou není zdarma. Základním vstupním nákladům se tedy při tvorbě webu svépomocí nevyhnete.

Co je však zdaleka nejdůležitější – nad tvorbou webu prosedíte řadu hodin, které byste za jiných okolností mohli trávit tím, co skutečně umíte a za co běžně dostáváte zaplaceno.

Chcete-li si sami vyrobit web o jedné až třech stránkách, počítejte se zhruba 80 hodinami práce. Vynásobte toto číslo svou hodinovou sazbou a jednoduše zjistíte, kolik pravděpodobně bude váš web doopravdy stát.

Že tvorba webu je investice a peníze se vám vrátí? Ano, ale jen ve chvíli, kdy budou vaše webové stránky skutečně pracovat pro vás. Pokud svépomocí nedokážete navrhnout hezkou grafiku, srozumitelnou informační architekturu, dobré texty či připravit SEO, možná se návratu své investice nikdy nedočkáte a desítky hodin vaší práce přijdou vniveč.

Za podobnou cenu, jakou byste bývali investovali při tvorbě webových stránek svépomocí, pro vás tak může vytvořit kvalitní web profesionální agentura. Bez nervů, komplexně a s řádnou dokumentací, která vám v případě, že se podnikání rozroste, umožní s webem dále pracovat a rozvíjet ho.

Web zdarma vzniká v šablonách. Ty mají svá omezení

Máte specifický typ podnikání? Anebo zcela jasnou představu o tom, jak má vaše budoucí webové portfolio vypadat? Webové stránky zdarma se nejčastěji navrhují v již existujících šablonách. Ty však mají svá omezení, a to v rozložení jednotlivých prvků, v barevných kombinacích i jinde. Na takové šabloně budete mít problém například s implementací kontaktního formuláře. Problém může nastat i se zobrazením stránek na mobilu, zvláště pokud šablonu hodně měníte.

Web od profesionálů vzniká od základů k detailům

Marketingová agentura pracuje jinak. Probere s vámi vaši představu a poradí vám, jak ji skloubit s požadavky klientů. Navrhne wireframe (neboli drátěný model) vašich budoucích stránek funkční na všech zařízeních. Potom ho s vámi doladí, vytvoří grafiku, napíše profesionální texty a nakonec otestuje použitelnost stránek. Výsledný web tak slouží jako dobrý prodejní i prezentační kanál, který pracuje pro vás. A navíc ho dostanete se zárukou!

Propojit webovou stránku se zbývajícími marketingovými kanály není jednoduché. Profesionálové vědí, jak na to

Webová stránka je další komunikační linkou, skrz kterou hovoříte se stávajícími i potenciálními klienty. A nepůsobí důvěryhodně, pokud se stylově vymyká ostatním marketingovým kanálům i vaší prezentaci jako takové. Vizuální stránka vaší propagace a tón, kterým s klienty mluvíte, by zkrátka měly být co nejvíce jednotné.

A ještě jedna věc – tvorba webových stránek na platformách, na nichž podobných webů vznikají denně desítky, se může negativně odrazit v optimalizaci vašich stránek pro vyhledávače (již zmíněné SEO) a jejich následném hodnocení roboty Googlu a Seznamu. Může se tak stát, že i když jste si s šablonou dali práci, svůj web budete ve výsledcích vyhledávání na internetu hledat jen těžko. Jak se o něm pak mají dozvědět ostatní, když i vy máte problém ho v záplavě kvalitních webových stránek najít? I v tomto ohledu je tak potřeba si výrobu webu pořádně promyslet.

Kontakt

Spojte se
s námi!

Postavíme vám web, který splní účel a bude opravdu fungovat. Vybereme pro něj také ty nejvhodnější marketingové nástroje, aby přinášel radost i zisk.

+420 777 474 360 info@lesensky.cz

Nebo vyplňte kontaktní formulář

PR 360 diagram

Kontakt

Spojte se
s námi!

Využijte sílu konceptu PR 360®. Společně s vámi vytvoříme nový skvělý web, který podpoří váš brand i byznys.

+420 777 474 360 info@lesensky.cz

Nebo vyplňte kontaktní formulář

PR 360 diagram