Petra Hanzlová Lesensky.cz

Od novinařiny mě k PR přilákala různorodější náplň práce a časová flexibilita, přiznává naše nová kolegyně Petra Hanzlová

Profile picture for user Veronika Duchoňová
Veronika Duchoňová
27. 10. 2020

Už pár měsíců patří mezi členky našeho PR týmu, k rozhovoru se ale přes seznamování s klienty a pečlivou práci dostala až teď. Původně brněnská novinářka a milovnice výletů našla v oboru public relations pracovní výzvu i nové přátele. O svém putování z redakčního do agenturního prostředí nám povyprávěla v novém rozhovoru.

Co jsi vystudovala?

Po maturitě jsem studovala v Brně politologii a žurnalistiku a jako každý druhý jsem od studií zběhla do praxe. S tím, že si titul dodělám v „příhodnější čas“. A zatím čekám, kdy ten čas nastane, protože kromě práce mi do toho studia zasahují děti, viry a podobně.

Kariéru jsi tak odstartovala už během studií?

Škola byla fajn, hodně zaměřená na praxi, ale zároveň s vědeckým přístupem k mediálnímu oboru. Praxi jsem absolvovala v brněnském studiu ČT a poté jsem naskočila jako elév do redakce brněnské MF DNES. Poté jsem pracovala v Brněnském deníku Rovnost jako redaktorka pro politickou a ekonomickou oblast a postupně i jako editorka.

Před prací v agentuře jsi se věnovala pouze novinařině?

Před nástupem do agentury jsem pracovala na částečný úvazek v PR agentuře, kde jsem měla na starosti přípravu textů, komunikaci s novináři a monitoring médií. Dost času mi taky zabírala a stále zabírá péče o naše dvě dcery.

Měla jsi i jiné, netradiční zaměstnání?

Jako většina studentů jsem prošla různými brigádami. Strávila jsem třeba jeden traumatický měsíc v call centru, což ovšem zpětně beru jako cennou životní zkušenost, a snažím se proto být milá na lidi, co mi po telefonu nabízejí pojištění, které vůbec nechci. Asi půl roku jsem dělala obsluhu v čajovně, což obnášelo nošení vyšívaného orientálního hábitu a „roztahování“ vodních dýmek, z čehož jsem tam dvakrát během rušných směn omdlela.

Jak a kdy ses dostala k PR?

První práci v PR mi dohodil kamarád Martin, který za sebe hledal zástup, a později mě vlastně přilákal i do naší agentury.

Jaká byla tvá první PR zakázka?

V bývalém zaměstnání jsem měla klienta z potravinářství. Snažili jsme se ho propagovat v médiích prostřednictvím receptů, což vzhledem k tomu, že jeho „vlajkovou lodí“ jsou paštiky, byla velká výzva.

Co tě na aktuální práci baví nejvíc?

Baví mě různorodost klientů, které mám na starosti, s čímž se pojí i různorodější pracovní náplň. Jako novinářka jsem se věnovala stále jen psaní a později editování, ale v PR je toho mnohem víc než jen práce s textem.

Proč jsi nastoupila právě do Lesensky.cz?

Oslovil mě kamarád Martin, se kterým jsem se potkala už kdysi v redakci MF DNES. Nechala jsem se trošku přemlouvat, ale od nástupu do agentury toho v nejmenším nelituji. Skvělí kolegové, zajímavá práce, velká flexibilita – to všechno jsou pro mě priority, které Lesensky.cz splňuje. A také bazén na firemní zahradě, který se snad jednou dočká slavnostního znovunapuštění.

Petra Hanzlová foto


Kam bys svou pozici ráda profilovala?

Chtěla bych mít své srdcové klienty, s nimiž budeme mít dobré vztahy a kterým budu umět zařídit mediální pozornost, jakou si zaslouží.

Můj další profesní vývoj zatím spočívá v tom, že se snažím držet krok s ostatními kolegy a vybojovat si parkovací místo (smích).

Čemu se věnuješ ve volném čase?

Moc ráda jezdím na výlety – za památkami, do lesa, za odpočinkem nebo na hory. Když zrovna neřádí koronavirus, chodím na jógu, na brusle nebo lézt na stěnu. A dokážu strávit celé dny sledováním seriálů, což je tedy spíš zlozvyk.