dm header případová studie public relations lesensky.cz

Průzkumy ve službách PR: Jak jsme pro dm drogerii markt podpořili domácí beauty péči

V public relations kampani pro dm drogerii markt na podporu beauty péče jsme využili sílu průzkumů a press packů. V průběhu dvou měsíců kampaň zajistila 26 zmínek v médiích.

dm případová studie pozadí pruh
dm případová studie ikony pruh

V průběhu pandemie zaznamenal náš klient dm drogerie markt pokles prodejů dekorativní kosmetiky. Nečekaným efektem celostátní karantény byl totiž fakt, že spolu s líčidly Češky na home office odložily i odličovací a čisticí přípravky. Prodeje beauty produktů tak klesly více, než se čekalo.

Cílem kampaně byla podpora prodeje domácí beauty péče.

Pro dm jsme proto připravili tématický plán, který mýtus, že bez líčidel není potřeba pleť čistit, vyvracel. Jako bonus jsme redakcím a jejich čtenářkám nabídli i návod, jak se starat o nehty, než se opět otevřou profesionální salony.

dm případová studie mockup zmínka

Průzkumy jako základ nové strategie a zdroj témat

Abychom zjistili, jak Češky přistupují k čištění pleti, připravili jsme ve spolupráci s agenturou STEM/MARK průzkum. Odpovědi 500 respondentek nám pomohly s úpravou komunikační strategie, vytipováním klíčových beauty produktů i inspirací pro nová témata.

„Výsledky potvrdily to, co jsme předpokládali – že Češky odličovače nenakupují, protože mají pocit, že čištění pleti není potřeba, když se nenalíčí. Zejména starší ženy za veškerou péči považují denní a noční krémy. Ty ale bez správného vyčištění pleti nefungují naplno,“ dodává ke zjištěním průzkumu Jiří Peroutka, manažer komunikace dm drogerie markt.

Mediální kampaň k průzkumu jsme podpořili testovacími press pack

Tiskovou zprávu se shrnutím průzkumu, s radami profesionální vizážistky a také s produktovými tipy dm drogerie jsme nabídli relevantním redakcím. Efekt PR kampaně jsme podpořili distribucí press packů, které obsahovaly čisticí a pečující produkty pro testování v redakcích.

Press packy jako nástroj pro propagaci dvou témat

Do balíčku pro novináře jsme přibalili i přípravky k péči o nehty, včetně pozornosti v podobě laku na nehty. Součástí press packu byl také lifestylový text s praktickými radami profesionální manikérky.

„Press packy tak dobře posloužily pro komunikaci hned dvou témat. Kromě hlavního tématu – průzkumu – jsme zvládli redaktorkám nabídnout i téma manikúry a související zkušební produkty,“ vysvětluje Markéta Kohoutková, PR directorka Lesensky.cz.

Kombinace průzkumu a press packů sklidila 26 zmínek

Průzkum od nás převzala ČTK. V průběhu března a dubna se nám s navazujícími tématy podařilo oslovit celkem 26 titulů. Klient získal zmínky například na portálech ihned.cz či novinky.cz, z tištěných médií pak v žádaných časopisech, jako je Sedmička pro ženy či Marianne.

Ukázka zmínky dm case study