Martin Svoboda | Lesensky.cz

PR tým agentury posílil Martin Svoboda

Profile picture for user Veronika Duchoňová
Veronika Duchoňová
29. 5. 2017

S radostí hlásíme nový přírůstek do našeho PR týmu. Čerstvou posilou je Martin Svoboda, kterému PR branže učarovala už v dobách studia žurnalistiky. Do vod public relations se nakonec ponořil naplno a nyní doplaval až do týmu Petra Lesenského. Nový kolega do našeho týmu zapadl s chutí a na první klapku – je totiž hrdý brněnský patriot, má rád vaření a nepohrdne dobrým filmem.

Vystudoval jsi žurnalistiku. Jaká byla tvá cesta k agenturnímu PR?

Agentura je snovým vyústěním mého dosavadního profesního vývoje. Kdybych to měl hodně zestručnit – na střední škole mě bavilo psát, a tak jsem se rozhodl pro studium žurnalistiky a kariéru novináře. Jakmile jsem se jím ale stal, začala mě více lákat pozice „na druhé straně“. Stanovil jsem si to za cíl, kterému jsem podřídil vše. PR se nyní věnuji třetím rokem, až nabídka od Lesensky.cz však znamenala splnění vytyčeného cíle.

Proč právě Lesensky.cz?

Přiznám se, že jsem agenturu dlouho sledoval, ať už na webu nebo sociálních sítích. Líbil se mi způsob komunikace i čistý a příjemný vzhled webu. Průběžně jsem také nasával zprávy o postupném růstu agentury, takže když se naskytla příležitost, věděl jsem, že u toho musím být.

Jaké oblasti se budeš v agentuře věnovat?

Budu se starat o klienty z oblasti stavebnictví, průmyslu nebo podnikatelského poradenství. Líbí se mi, že část z nich působí v oblastech, které jsou mi díky nedávnému zařizování nového bydlení blízké. Můžu tak naplno uplatnit zkušenosti, které jsem v minulých měsících získal.

Na co se v nové práci nejvíc těšíš?

Na lidi! Že s nimi bude zábava, mi napověděly už první letmé návštěvy agentury. Byly plné dobré nálady a přátelské atmosféry, která je vyloženě nakažlivá. Samozřejmě se ale těším i na nové klienty a s nimi spojené výzvy, kterých určitě nebude málo.

Jak se bavíš a relaxuješ mimo práci?

Mým asi největším koníčkem je vaření. U plotny se mi skvěle relaxuje, můj ideální den tedy vždy obsahuje nějaké to kuchtění. Mám slabost i pro filmy, kdysi dávno jsem o nich i psal. I když na to dnes už jen s úsměvem vzpomínám, láska ke kinematografii ve mně přetrvává. Takže když si po vaření pustím dobrý film, těžko hledat lepší program.

Jakou povahu s tebou získáme do týmu?

Dobře naladěného flegmatika. A přitom puntičkáře. Hodně lidí mi tvrdilo, že to nejde dohromady, nakonec jsem je ale přesvědčil o opaku. Jsem také brněnský patriot. V Brně jsem se narodil, celý život zde žiju a nedám na své město dopustit. Rád cestuji, ale vždy, když se sem vracím a vidím Petrov a Špilberk, zhostí se mě příjemný a hřejivý pocit domova.