žena u počítače ilustrační foto

Největší tuzemský mediální archiv bude přístupný na webu

Profile picture for user Veronika Duchoňová
Veronika Duchoňová
15. 2. 2021

Náš klient a poskytovatel monitoringu Newton Media spouští novou službu. Široké veřejnosti umožní on-line přístup do rozsáhlého mediálního archivu. Na základě jednoduché registrace získají zájemci sedmidenní bezplatný přístup do katalogu, který shromažďuje mediální výstupy již od roku 1992.

Databáze Newton Media obsahuje mimořádné množství dat. Celkem od doby svého vzniku nashromáždila společnost přes 118 milionů českých příspěvků. Jen za minulý rok přibylo do archivu přes 9 milionů článků ze všech mediatypů. Aktuálně nejvíce přibývají webové zdroje, následované tiskem, agenturním zpravodajstvím, televizí a rádiem.

V archivu Newtonu najdete starší články, kam ani archiv Google nedohlédne a můžete je filtrovat a řadit dle mnoha volitelných parametrů. Největší přínos této novinky je jednoznačně v rychlosti přístupu k datům.

Všichni zájemci o obsah archivu si jej mohou zpřístupnit sami kdykoliv, a to několika kliknutími. Databáze je tak zajímavá nejen pro novináře, ale také studenty píšící diplomové práce, učitele či advokáty.

Ke službě je možné se přihlásit na internetových stránkách  ZDE.

Kontakt

Potřebujete pomoci
s public relations?

Využijte sílu konceptu PR 360®. Vybereme nejvhodnější nástroje a společně s vámi vytvoříme efektivní a funkční strategii.

+420 777 474 360 info@lesensky.cz

Nebo vyplňte kontaktní formulář

PR 360 diagram