Facebooku bude kralovat Míša Kurtaničová | Lesensky.cz

Marketingový tým přilákal novou posilu. Facebooku a analýzám bude kralovat Míša Kurtaničová

Profile picture for user Veronika Duchoňová
Veronika Duchoňová
12. 7. 2017

Od copywritingu, kterému se věnovala při studiu vysoké školy, se dostala až k marketingu, jemuž se nakonec rozhodla oddat naplno. Vyzkoušela si práci v agentuře i v inhouse týmu malého brněnského e-shopu. Nakonec se rozhodla pro agenturu a my jsme šťastní, že její kroky vedly právě k nám. Seznamte se s Míšou – naší novou marketingovou specialistkou.

Jak ses dostala k marketingu a jak dlouho se mu věnuješ?

K marketingu jsem poprvé přičichla v době, kdy jsem si přivydělávala copywritingem. Psala jsem články pro magazín jednoho e-shopu s erotickými pomůckami. Byla to zajímavá práce, díky které jsem v sobě objevila vášeň pro marketing. Své další profesní kroky jsem pak už směřovala tímto směrem a vydala se pracovat do digitální agentury a poté do obchodu s módou Lovemusic, kde jsem měla na starosti tak nějak všechno, co se týkalo onlinu. Z práce pro sexshop se stala neobvyklá položka v životopisu, a ze mě se stal obsahový stratég, později marketingová holka pro všechno. Aktuálně se ve světě online marketingu pohybuju 3 roky.

Od copywritingu k online marketingu to není až tak daleko, ale ty jsi, Míšo, absolvovala školu zcela mimo tvůj současný obor…

Ano, je to tak. Mám bakaláře na Pedagogické fakultě Masarykovy Univerzity, konkrétně Sociální pedagogiku a volný čas. K problematice volného času tíhnu už odmalička, při vymýšlení nejrůznějších her a aktivit můžu dobře uplatnit svou kreativitu a bujnou fantazii. Ta se ale hodí i v jiných oborech, třeba právě v tom marketingu.

Jak ses dostala k práci u nás v agentuře?

Po roce práce v Lovemusic jsem dokončila svůj hlavní úkol – spustili jsme nový e-shop a optimalizovali firemní procesy. Moje práce tam byla u konce a já se začala poohlížet po jiné. Lákala mě agenturní kariéra. Vyhlídla jsem si v Brně několik agentur a čekala, až vypíšou volné pozice. Agentura Lesensky.cz byla mezi nimi. Když mě pak chytla na Facebooku reklama, neváhala jsem. Prošla jsem výběrovým řízením a jsem tu.

Co se ti u nás v agentuře zatím nejvíc líbí? Čím jsme tě v Lesensky.cz oslovili?

Přiznám se, že na první pohled na mě ti lidi, co koukají z webu, působili mírně odtažitě a dost škrobeně. První dojem jsem ale byla nucena opustit vlastně hned mezi dveřmi domu na Štursově ulici. Když mě chytil na Facebooku inzerát agentury Lesensky.cz, nečekala jsem, že nakonec přeskočí jiskra na obou stranách. Opak se ale stal pravdou a od chvíle, kdy jsem po jednom z nejpříjemnějších pracovních pohovorů, které jsem kdy zažila, opustila interiér domu na Štursově ulici, doufala jsem, že to klapne. Prostředí a atmosféra v agentuře na mě zapůsobily nad očekávání skvěle, a to byl hlavní důvod, proč jsem se později na nabídku dlouhodobé spolupráce rozhodla kývnout.

Nejvíc se mi líbí přátelský a neformální přístup, uchvátil mě i ten krásný dům, ve kterém agentura sídlí, a oslovil mě i přístup k práci a způsob, jakým v agentuře přistupují ke klientům a k řešení jednotlivých zakázek – ale o tom vím zatím jenom z povídání mých nových kolegů.

Dost o práci. Co ráda děláš ve svém volném čase? Co tě baví?

Většinu volného času věnuju sportu, hraju lední hokej za ženský hokejový tým HLC Bulldogs Brno. Když zrovna nejsem na ledě, ráda odpočívám u dobrého filmu nebo s vodní dýmkou a relaxuju. Krom toho máme doma dvě feny, takže když je hezky, vyrážíme někam do přírody na vycházku.

Ráda něco tvořím, plánuju, vymýšlím, vyrábím. Když je příležitost, naplánuju bojovku na rozlučku se svobodou nebo třeba program na letní tábor. Mám ráda hezké věci, baví mě grafika, takže pro známé a známé známých zpracuju občas nějaký ten plakát, banner nebo vizitku a náramně se tím bavím. Ale to už jsme zase u té práce…

Máš nějaký sen, který by sis chtěla v dohledné době splnit?

Nějaké sny mám, ale příliš se na ně neupínám. Žiju život každý den, snažím se mít radost z každodenních maličkostí. Pořád je, co se učit, a já se ráda učím. Mám v plánu naučit se fotit a zdokonalit se v postprodukci fotografií. Láká mě brašnářství a práce s kůží – sním o vlastní dílně, kde bych si mohla vyrábět hezké věci z kůže nebo ze dřeva. Chtěla bych si na zahradě postavit hokejovou střelnici, ale nemám zahradu. Zatím nemám zahradu. Chtěla bych se naučit jezdit na motorce a potom na ní projet celou Evropu, ale zatím nemám ani řidičák na motorku, ani tu motorku.

Věřím, že práce v agentuře Lesensky.cz mi pomůže se posunout k těm malým i větším snům o krůček blíž. Už jenom tím, že se tu budu cítit dobře a z práce odcházet spokojená a pozitivně naladěná.