DPMB nové vyhledávání na stránkách

Výluky, změny v dopravě i polohy vozů. Pro web DPMB jsme vytvořili nové vyhledávání spojů

Profile picture for user Martin Svoboda
Martin Svoboda
6. 6. 2024

Web Dopravního podniku města Brna (DPMB) z naší dílny nově přináší vylepšený způsob vyhledávání spojů. Kromě větší přehlednosti poskytuje uživatelům zejména informace o mimořádných dopravních událostech, výlukách, či o aktuální poloze vozů hromadné dopravy. Od jeho spuštění využilo dosud vyhledávání 34 tisíc uživatelů. Web DPMB zároveň vyhrál aktuální ročník soutěže WebTop100 v kategorii UX.

Nejen čas příjezdu, ale také informace o nečekaných dopravních událostech či poloze vozů. To jsou jedny z klíčových atributů nového vyhledávání spojů městské hromadné dopravy, které jsme vytvořili pro web DPMB. Vyhledávání spojů se od února nachází přímo na domovské stránce www.dpmb.cz, využívá přitom externí zdroj dat.

„Vyhledávání je pro uživatele přehlednější, rychlejší a spolehlivější. U konkrétního spojení web rovnou zobrazuje i informace o mimořádných dopravních událostech, jako jsou plánované výluky či aktuální změny v dopravě,“ popisuje šéf webového oddělení agentury Lesensky.cz Jan Polzer s tím, že uživatel vše vidí v přehledných mapách. Nadstavbou oproti dřívějšímu vyhledávání je také možnost zjistit na mapě aktuální polohu konkrétního vozu hromadné dopravy. Člověk si tak může lépe vyhodnotit, zda má šanci konkrétní spoj stihnout, či nikoliv.

Kromě toho je možné u každého dopravního spojení vidět jeho plánovanou trasu, případně odkazy na schéma přestupních uzlů či další odjezdy ze zastávky. Pokud se tedy na trase spoje stane něco nenadálého, mohou cestující díky novému systému pružněji reagovat, aby se do cílové stanice dostali včas.

Službu zákazníkům se snažíme neustále zlepšovat a přizpůsobovat jejich požadavkům. Integrace vlastního vyhledávání spojení do mobilní aplikace a webových stránek je dalším krokem k vyššímu komfortu při využívání městské hromadné dopravy v Brně.

generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek

Velkou výhodou nového způsobu vyhledávání je také fakt, že na rozdíl od univerzálních řešení třetích stran se v něm nezobrazují žádné reklamy či nadbytečný obsah. Vše je podřízeno přehlednosti, jednoduchosti a poskytnutí všech dostupných informací online. Nové vyhledávání je aktuálně v provozu od února, od jeho spuštění ho přitom využilo 34 tisíc uživatelů.

Image
Ukázka vyhledávání spojů na mobilním zařízení DPMB

 

Nové vyhledávaní spojů stejně jako celý web vytvořilo naše webové oddělení. Webová prezentace Dopravního podniku města Brna přitom získala už v loňském roce prestižní ocenění WebTop100 v kategorii UX.

Kontakt

Spojte se
s námi!

Využijte sílu konceptu PR 360®. Společně s vámi vytvoříme nový skvělý web, který podpoří váš brand i byznys.

+420 777 474 360 info@lesensky.cz

Nebo vyplňte kontaktní formulář

PR 360 diagram