Michaela Konečná foto Lesensky.cz

V agentuře si užívám přátelský kolektiv a objevování světa PR, prozrazuje naše nová kolegyně Michaela Konečná

Profile picture for user Veronika Duchoňová
Veronika Duchoňová
17. 9. 2020

Vedení kanceláře, pravá ruka zakladatele agentury, PR asistence a happiness manager. Všechny tyto role zvládne v jednom dni naše nová kolegyně Míša Konečná. Kudy vedla její cesta do agentury a co ji na práci u nás baví nejvíc, nám prozradila v následujícím rozhovoru.

Co jsi vystudovala?

Vystudovala jsem Střední odbornou školu technickou v Litomyšli se zaměřením provoz a ekonomika dopravy. Po střední škole jsem si dala rok pauzu před nástupem na vysokou školu. Naskočení do pracovního procesu hned po střední mi ale natolik sedlo, že jsem se už k myšlence jít studovat dále nevrátila. První práci jsem se snažila najít v oboru, ale všude byla požadována praxe. Proto jsem hledala jinde a začala jsem se věnovat obchodu, telekomunikační sféře a následně prodeji v bankovnictví.

Čemu ses věnovala před prací v agentuře?

Působila jsem ve finanční společnosti na pozici key account manager a zároveň jako pravá ruka jednatele. Denně jsem komunikovala s obchodními partnery. Organizovala jsem pro firmu různá školení a eventy. Spravovala jsem webové portály společnosti a zároveň byla podporou pro obchodníky, kteří naše portály využívali.

Měla jsi i jiné, netradiční práce úplně mimo obor?

Ano, jedna taková by se našla. Jednalo se o pozici asistenta pedagoga. Už odmala mám velmi kladný vztah k dětem a baví mě jejich bezprostřednost a nadšení, proto jsem na vlastní kůži chtěla zjistit, jaké to je být součástí učitelského sboru. Absolvovala jsem kurz asistenta pedagoga a ihned poté mě přijali do mateřské školky. Zde jsme ale narazila na nulový zápal učitelek pro výchovu dětí a metody „cukr a bič“, takže jsem tuto profesi opustila. Kladný vztah k dětem mi však zůstává. Jejich přítomnost si užívám, takže ráda občas kolegům pohlídám ratolesti, když mají děti s sebou v kanceláři a potřebují mít klid na schůzky a porady.

Michaela Konecna

Kudy vedla tvoje cesta k PR a marketingu?

Prvotní zkušenost v oboru marketingu a PR jsem nabrala v předchozím zaměstnání při správě webových portálů. Také jsem absolvovala kurz v marketingové firmě, kde se řešila obsahová strategie sociálních sítí a PPC kampaně na Facebooku. Tyto zkušenosti teď s odstupem času beru jako takový „odrazový můstek“, který mě nasměroval k touze dozvědět se víc o marketingové a PR sféře.

Proč jsi nastoupila právě do Lesensky.cz a jak ses o nás dozvěděla?

Do firmy jsem se dostala na doporučení mého kamaráda, který v Lesensky.cz už nějakou dobu spokojeně funguje. Pamatoval si, že bych v tomto oboru ráda pracovala a nabrala zkušenosti a dal mi tip na nově otevřenou pozici. Přihlásila jsem se do výběrového řízení a klaplo to. Jako office manager se nestarám pouze o chod kanceláře a podporu obchodu. Zapojuji se i do projektů PR oddělení, můžu tak nahlédnout pod pokličku práce profesionálů. V rámci PR zpracovávám převážně monitoringy a pracuji s databázemi, také se podílím na koordinaci aktivit kreativní agentury PR Gang zapojující studenty.

Co tě na aktuální práci baví nejvíc?

Jelikož jsem ve firmě teprve chvíli, tak zatím nemám vyhrazeného favorita v rámci náplně práce, takže si dovolím tvrdit, že mě baví vše stejně. Nadmíru si ale užívám přátelský kolektiv, kterým je agentura proslulá.

V čem je práce u nás náročná?

Práci nevnímám jako náročnou, neboť stálé učení se novým věcem, ať už to jsou programy, metodika, nebo jiné věci, beru jako motivaci pro stálé zlepšování se. Baví mě to.

Občas je složitější kolegy motivovat k udržování řádu v kuchyňce a společných prostorách, zatím se mi ale vše daří kočírovat (smích).

Kam myslíš, že se tvá pozice vyvine nebo kam bys ji sama ráda profilovala?

Jak se pomalu rozkoukávám, tak vnímám, že jak PR, tak i marketing jsou velmi kreativní odvětví, kde jsou neomezené možnosti a dnešní doba tomu jde naproti. Jsem otevřena všemu, takže se nechám překvapit.

Čím se bavíš a jak odpočíváš mimo agenturu?

Mým celoživotním koníčkem je sport. Odmala jsem k němu byla vedena a zůstalo mi to dodnes. Zahraji si cokoliv, ať už se jedná o míčový sport, nebo něco, kde mám v ruce raketu. Dalším velkým koníčkem je pro mě vaření. Ráda v kuchyni experimentuji a potom to také náležitě všechno sním. Mám takový pocit, že tyto koníčky by jeden bez druhého fungovaly velice špatně (smích).