PRCA Brno ilustracni foto

Pod naším patronátem v Brně poprvé proběhnou certifikované kurzy APRA

Profile picture for user Veronika Duchoňová
Veronika Duchoňová
16. 1. 2020

Po sérii jednání a náročných přípravách se nám podařilo iniciovat rozšíření vzdělávacích kurzů Asociace public relations (APRA) do Brna. Nový ročník certifikovaného kurzu PRague Communication Academy se tak kromě Prahy bude konat i v jihomoravské metropoli. Celkem devětkrát se na půdě Regionální hospodářské komory sejdou zájemci o kvalitní vzdělávání v PR, aby zde prohloubili své znalosti a získali výstupní certifikát. V kurzu, o jehož rozšíření do Brna jsme dlouho usilovali, budeme působit jako lektoři i jako hodnotitelé závěřečných zkoušek.

PRague Communication Academy (PRCA) jako jediný kurz na trhu zajišťuje komplexní vzdělání v oboru public relations. Jarní přednášky a workshopy PRague Communication Academy I. (PRCA I.) jsou určeny především pro začátečníky. Ti si díky účasti předních českých odborníků, kteří jednotlivé semináře povedou, a důrazem na praktickou využitelnost získaných poznatků z kurzu odnesou skutečně to, co ke své práci potřebují.

Navazující podzimní semestr PRague Communications Academy II. (PRCA II.) je určen PR profesionálům, kteří v oboru působí delší dobu a jsou například zodpovědní za vytváření a nastavení komunikační strategie, případně i vedou tým PR a marketingu.

Certifikované APRA kurzy konečně míří do Brna

Vzdělávání v oboru se věnujeme dlouhodobě s našimi individuáními kurzy v rámci interních projektů PR Akademie a PR Gang. Právě proto patřilo mezi naše hlavní témata, jimž se po vstupu do Asociace public relations chtěli věnovat. Jsme rádi, že se nám nakonec podařilo iniciovat rozšíření APRA kurzů do Brna 

Považujeme za důležité přibližovat náš obor PR také mimopražským zájemcům. Jako brněnský patriot věřím, že ve městě plném studentů a start-upů bude o certifikované kurzy zájem.

Petr Lesenský, CEO Lesensky.cz a člen výkonné rady APRA.

Intenzivní kurz zahájíme úvodem do PR a ukončíme akreditovanou zkouškou

V kurzu se frekventanti seznámí se všemi aspekty moderních public relations. Obsahuje devět odpoledních bloků a bude zakončen certifikovanou zkouškou. Účastníci se mohou těšit na přednášky, v nichž jim budou představeny základy public relations, ale také se dozvědí informace o tom, co obnáší práce tiskového mluvčího, jak se mění media relations v digitálním věku, proč je důležité zvládat prezentace a jiná veřejná vystoupení nebo jak je důležitá interní komunikace či event management.

Školení slavnostně zahájí 5. března zakladatel naší agentury Petr Lesenský a náš CEO Roman Kučera spolu s Ditou Stejskalovou z Ogilvy. Náš tým pak účastníci kurzu potkají i na přednáškách k Digitálnímu PR, prezentačním dovednostem a nakonec i na závěřečné zkoušce.

Program kurzu a praktické informace

 • Blok 1 - PR – nástroj komunikace 21. století
 • Blok 2 - Media relations v digitálním věku
 • Blok 3 - Tiskový mluvčí, jeho role a postavení v rámci společnosti, instituce
 • Blok 4 – Praktická realizace content marketingu a publishingu, Event management
 • Blok 5 - Digitální PR I/virtuální PR
 • Blok 6 - Interní komunikace a employer branding jako její nedílná součást
 • Blok 7 - Prezentační dovednosti, rétorika – obsah a forma veřejných vystoupení
 • Blok 8 - Hodnocení vybraných nástrojů PR
 • Blok 9 - PR projekt – stavební kámen každodenní realizace PR projektů

  Oficiální a akreditovaný kurz APRA
  Datum a čas: 05.03.2020 - 07.05.2020, 13:30 - 15:30 a 16:00 - 18:00 hodin
  Místo: Regionální Hospodářská komora, Výstaviště 569/3, Brno
  Úroveň posluchačů: Kurz je především pro juniorní pracovníky a ty, kteří působí v oboru krátce (0 - 3 roky).
  Zvýhodněná cena: 21 000 Kč

 

 

Další novinky