Nejsem žádný fluktuant, ale nastal čas se posunout dál, říká Lukáš Pololáník, nová posila agentury

Lukáš Pololáník, nová posila | Lesensky.cz
Agenturní zpravodaj | Veronika Gardášová
Autor článku: Agenturní zpravodaj

Po marketingovém týmu se nového kolegy dočkalo i naše PR oddělení. Čersvou posilou je Lukáš Pololáník, bývalý šéfredaktor Finance.cz. V agentuře se bude věnovat PR aktivitám klientů z oblasti financí, ekonomiky a podnikání, ale i rozvoji některých webových projektů.

Nejsi vystudovaný žurnalista. Co tě přivedlo k psaní?

To je pravda. Nicméně už od základní školy jsem měl tušení, že v mých útrobách spočívá básnické střevo. :) Psaní jsem se však nijak zvlášť nevěnoval a ani jsem neuvažoval o studiu souvisejícího oboru. Vlastně jsem se vydal naprosto odlišnými cestami. Po maturitě jsem začal studovat teoretickou fyziku a astrofyziku na Masarykově univerzitě, čehož jsem však záhy nechal, abych se vrhnul do ekonomických studií na Podnikatelské fakultě VUT. Už během studia jsem začal pracovat jako redaktor na Finance.cz.

To je zajímavý vývoj, jak ses k práci redaktora dostal?

Když jsem hledal informace při psaní bakalářské práce, nemohl jsem nezabrousit na Finance.cz, kde jsem objevil tuto pracovní nabídku. Zaujala mě, protože kromě psaní byla součástí pracovní náplně také správa webu a jeho rozvoj. Představa, že kromě textového obsahu budu moci ovlivnit i vzhled, strukturu stránek a další obsah, mě lákala. I když jsem nebyl papírově nejlepším kandidátem, jak jsem se po letech dověděl na firemním večírku, přesto mi dali důvěru.

Do agentury tedy přicházíš po 9 letech z Finance.cz. Proč ses rozhodl po tak dlouhé době pro změnu?

Odpověď se ukrývá přímo v otázce. Devět let je opravdu dlouhá doba, za kterou jsem ale rád. Musím říci, že do poslední chvíle se bylo stále čemu učit. Pozvolna jsem však nabyl pocitu, že získané znalosti a zkušenosti bych lépe uplatnil jinde. Když se pak naskytla příležitost pracovat v agentuře Lesensky.cz, dlouho jsem se nerozmýšlel. Viděl jsem to jako možnost, jak se posunout dál a komplexně využít vše, co jsem se zatím naučil.

Čemu se budeš v agentuře věnovat

Mám dobrý pocit z toho, že budu moci využít dosavadní zkušenosti redaktora v kombinaci se znalostmi z financí nebo daní a podnikání. Budu mít tedy na starost PR aktivity klientů z oblasti osobních financí i klientů, kteří se zaměřují na firmy a podnikatele. Rovněž se budu věnovat rozvoji nových webů, kde využiji zkušenosti s vývojem Finance.cz.

Na co se v nové práci nejvíc těšíš?

Je mi jasné, že práce nebude jednoduchá a nebude jí málo. Těším se však už jen na ten posun v kariéře, na nové zkušenosti, nové výzvy i nové lidi. Mnohé kolegy z agentury jsem už znal – Brno je malé –, a proto vím, že mě čeká výborný kolektiv zajímavých, kreativních a zábavných lidí.

Co bys nám prozradil o sobě, čím se zabýváš, když pracovní povinnosti skončí?

Rád sportuji, hrávám nohejbal, ale v poslední době se nejvíce věnuji cyklistice. Díky kolu neustále objevuji zajímavá místa v okolí mojí rodné vísky i okolo Brna, což mě neuvěřitelně baví. No a po sportovním výkonu je třeba uhasit žízeň, takže se s hrdostí považuji za velkého pivního znalce! Nemůžu opomenout psa, který ze své povahy (sibiřský husky) vyžaduje mnoho pohybu, a tedy i mnoho času. S přítelkyní budeme spolu v září shodou okolností také 9 let, což oslavíme svatbou. Nejsem tedy žádný fluktuant ani v osobní rovině. Jako píárista proto s humorem říkám “rok 2017, rok změn”!