Šéfka českého Googlu: Lidé se dělí na dvě skupiny. Na ty, kteří si umí poradit. A na ty, kteří to neumí

Šéfka českého Google | Lesensky.cz
Agenturní zpravodaj | Veronika Gardášová
Autor článku: Agenturní zpravodaj

PR a marketingová agentura Lesensky.cz mediálně podpořila konferenci Glorious, která se odehrála 13. a 14. dubna. Díky ní získali studenti hodnotné informace od zkušených řečníků. Mezi ty patřil například mistr etikety Ladislav Špaček či ředitelka českého Googlu Taťána Le Moige. A nechyběla pořádná dávka inspirace. Pár svých postřehů vám přinášíme o pár řádků níže.

„Jsme rádi, že jsme podpořili tak výjimečnou akci. Ačkoliv ji pořádá studentský spolek, musím říci, že konference byla perfektně uspořádaná a promyšlená do detailů. Navíc dostat takové řečníky na jedno místo nebylo určitě snadné. Spolupráce byla velmi příjemná. A jsem ráda, že jsem se mohla konference zúčastnit,“ řekla Karolína Křenková z agentury Lesensky.cz. Konferenci Glorious pořádá studentský spolek Bussiness Academy, který má dnes patnáct členů.

Prvním dnem konference prováděl posluchače šéfredaktor Forbesu Petr Šimůnek, kterého druhý den vystřídala česká novinářka Zuzana Tvarůžková. Účastníci se oba dva dny pohybovali v brněnském SONO Centru, které pro kolemjdoucí vypadá jako velká bílá koule. Organizátoři akce ale navíc využili i podzemní garáže, jež proměnili v obří odpočinkovou zónu.

Účastníci se tak mohli o přestávce například pobavit s autíčky na dálkové ovládání vyrobenými z kartonů. Ale ani to nebyla obyčejná jízda. Zájemci si totiž mohli do závodu vyrobit vlastní vůz. Ženy pak měly možnost nechat se v garáži zdarma nalíčit a muži zase obdivovali auta BMW. Nechyběly ani vodní dýmky, občerstvení či káva. První den se odehrála též afterpárty, které se zúčastnili i někteří řečníci.

Střípky z konference

Pozornost je náš poklad. (Petr Kadlec, poradce TOP managementu, certifikovaný kouč)

Nejvíce zanedbáváme lidi. Člověk je ale tvor sociální a na vztazích je závislý. Potřebujeme také cítit, že některé věci sami nedokážeme. Ale dokážeme je s ostatními. (Petr Kadlec)

Openspace je zločin. (Petr Kadlec)

Nedělejte kompromisy na hodnotách. (Pavel Řehák, zakladatel VIGO, Ex generální ředitel České pojišťovny)

Je lepší se obklopovat lidmi, kteří mají nějakou vlastnost, kterou my nemáme. (Martin Roman, bývalý generální ředitel ČEZ a Škoda transportation)

Nedělat práci za ostatní. (Martin Roman)

Velké problémy mají mnohdy jednoduchá řešení. (Martin Roman)

Košile s krátkým rukávem je vhodná například v neděli na zahrádku. (Ladislav Špaček, mistr etikety)

Škola je hřbitov pro lidský talent. (Jan Mühlfeit, bývalý ředitel Microsoft Corporation pro Evropu)

Jsme průměrem pěti lidí, se kterými se nejvíce setkáváme. (Ondřej Krátký, spoluzakladatel startupu Liftago)

Žádejte o radu. Funguje to. (Ondřej Krátký)

Sny je potřeba poslouchat. (Václav Dejčmar, spoluzakladatel RSJ, investor mnoha projektů)

Lidé se dělí na dvě skupiny. Na ty, kteří si umí poradit. A na ty, kteří to neumí. (Taťána Le Moige, generální ředitelka Google ČR)

Work hard, play hard. (Taťána Le Moige)

Pečujte o své vztahy. (Taťána Le Moige)

IMG_7078

Účastnici konference měli možnost pokládat řečníkům otázky. Řečník si pak vybrat dotaz, který se mu nejvíce líbil. A autor dostal dárek.

IMG_7098

V garáži SONO Centra připravili organizátoři doplňkový program. Odehrály se například závody. A zájemci si mohli vyrobit vlastní kreativní auto.

IMG_7094

Auto Lesensky.cz

IMG_7106

Na konferenci byla možnost mluvit s řečníky i na afterparty. Takto například vypadalo neformální setkání s Martinem Romanem.