Letní žurnalistická škola v Havlíčkově Brodě letos překvapila pestrým programem

Letní žurnalistická škola, pestrý program | Lesensky.cz
Agenturní zpravodaj | Veronika Gardášová
Autor článku: Agenturní zpravodaj

Tento týden patří v Havlíčkově Brodě mladým žurnalistům. V rámci 12. ročníku Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského se sem sjelo na padesát účastníků z Čech, Slovenska, Ukrajiny i Běloruska, aby se seznámili s novinářskou prací v praxi a diskutovali s předními osobnostmi mediálního i politického života.

I naše agentura byla součástí Letní žurnalistické školy. Dvouhodinový interaktivní workshop o základech fungování PR a o vzácných příkladech z praxe si pro studenty připravila Karolína Křenková. „Chtěla jsem studentům prakticky ukázat, jaký PR svět vlastně je. Bavili jsme se například o tom, jaký má PR smysl, nebo co všechno zajišťuje člověk v agentuře. Studenti si vyzkoušeli také krizovou komunikaci a psaní,“ uvedla Karolína Křenková z PR a marketingové agentury Lesensky.cz.

Na úvodní večerní debatě v pondělí 15. srpna vystoupili novinář Marek Wollner spolu s politologem Michaelem Romancovem, pohovořila zde také německá novinářka Eva Eleonora Demmerle na téma Habsburkové a myšlenka evropanství. Včera zde probíhala dynamická debata tří významných osobností kolem Václava Havla, jednou z nich byl i jeho dřívější tiskový mluvčí a autor monografie Michael Žantovský. Dnešní večer bude věnován americkým volbám a slibuje účast diplomata Jamese P. Merze a novináře Michala Kubala.

IMG_0847 IMG_0849