Chlapi, příští rok zase zdar! Agentura Lesensky.cz podporuje Bučovice Blind Football Cup

Chlapi zdar, Bučovice Blind Football Cup | Lesensky.cz
Agenturní zpravodaj | Veronika Gardášová
Autor článku: Agenturní zpravodaj

Slzy štěstí, smutku i dojetí provázely letošní ročník Bučovice Blind Football Cupu. Agentura Lesensky.cz se stala hrdým partnerem tohoto futsalového turnaje, který jsme si v naší soukromé anketě zvolili jako Akci roku 2015. Z celého světa se do Bučovic sjeli talentovaní hráči futsalu, kteří si svými kousky i životními příběhy získali srdce všech přítomných. Jsou totiž nevidomí. A že to s balonem umí!

Chtěl bych poděkovat za tak úžasný a nezapomenutelný zážitek, který si ponesu do konce života!

Rád bych ještě jednou poděkoval za pozvání. Za jeden víkend jsme se naučili tolik, co doma za několik měsíců. Byl to úžasný zážitek, moc děkujeme.

Zase jste byli ohromní. Turnaj byl opravdu úžasný, zatím zdaleka nejlepší ze všech. Rozhodně víte, jak na to. Geniální, mám z vás radost. Prosím, zopakujte to každý rok znovu, už pořád.

Která jiná akce se může pyšnit takovými superlativy z úst diváků i účastníků? Bučovice Blind Football Cup se letos konal potřetí a zájem o účast byl obrovský. „Kvůli kapacitě jsme dokonce museli odmítnout 16 týmů z 11 zemí. Bohužel jsme mohli přijmout jen 8 týmů. Kromě Čechů se turnaje zúčastnili také Brazilci, Řekové, Britové, Němci, Belgičani a Irové, ” řekla za pořadatele Jitka Graclíková. A jak to dopadlo? Vítězný hatrick obhájilo družstvo z Brazílie, ve kterém hraje i nejlepší nevidomý hráč světa Jeferson Gonçalves. Ten se stal okamžitě miláčkem publika a fotku s ním musel mít prostě každý. Ještě aby ne, s celkem 16 góly se stal nejlepším střelcem celého turnaje a druhý nejlepší střelec za ním ztrácel o 7 gólů.

11538121_10205620345480187_4334476464725875140_o

Druhé místo ovládli Řekové a bronzové příčky dosáhli Němci. Český tým Avoy MU Brno získal nádhernou bramborovou medaili. V Bučovice Blind Football Cupu jde ale o něco víc, než jen o vítězství. Hráči z celého světa se sem sjíždí, aby se setkali se svými kamarády a užili si několik dní plných sportu, pozitivní nálady a pospolitosti. Proto ani příští rok nebude na turnaji chybět tým Lesensky.cz. Organizátorům do sbírky přispějeme i my svým poděkováním: „Bylo nám ctí zúčastnit se tří dnů plných nefalšovaných emocí. Na žádné jiné akci nezažijete tak silného týmového ducha a pocit, že všichni, bez ohledu na věk, barvu kůže či handicapy, jsme na stejné lodi. Organizátorům smekáme a sportovcům děkujeme za parádní sportovní výkony a atmosféru. Chlapi, příští rok zdar!

2015-06-21 16.28.32-2 2015-06-21 16.35.51 brasilci

P.S.: Akci si nenechal ujít ani brněnský patriot a fotbalista Petr Švancara. Provedl nejenom slavnostní zahájení turnaje, ale s nevidomými si dokonce na vlastní kůži a se zavázanýma očima zkusil futsalový trénink.

DSC_9779 DSC_9814 DSC_9826