Pavla Mudrochová account director

Z APRA přináším cit pro diplomacii a důraz na vzdělávání, říká nová account directorka Pavla Mudrochová

Profile picture for user Veronika Duchoňová
Veronika Duchoňová
1. 2. 2023

Dvacet let zkušeností v oboru a expertní znalost PR byznysu. Tak by se dal shrnout bohatý profesní životopis Pavly Mudrochové, která k nám v lednu nastoupila na pozici Account director. V rozhovoru jsme se jí zeptali na zajímavosti při práci v APRA, u policie i na to, kudy vedla její cesta k Lesensky.cz.

Vystudovala jsi policejní akademii. Jak ses od policejního managementu a kriminalistiky dostala k PR?

Byla to náhoda. Před více jak dvaceti lety byl obor v plenkách, zejména u policie. V té době jsem odcházela z Úřadu vyšetřování a můj sen byla vždy práce na kriminálce, bavilo mě právo a prevence kriminality. Tehdy se však můj nadřízený rozhodl, že budu tisková mluvčí. Vlastně ani nevím proč. Možná, že v tu dobu nebylo u policie moc žen. A tak to vlastně začalo.
 

Postupem času mě začala práce v PR bavit, až mě pohltila úplně. Ani po odchodu od policie jsem se jí nevzdala. Nebyla to sice láska na první pohled, ale k PR jsem si našla krásný a pevný vztah, který vydrží napořád.

 

Mým tehdejším úkolem bylo nastavit komunikační strategii významných policejních útvarů, například protikorupční policie či útvaru rychlého nasazení (URNA). Do té doby tato pozice nikdy nebyla obsazena a na mě bylo vše nastavit a koordinovat.
 

Pavůla Mudrochová


Bylo to skvělé, ale velmi náročné období. Měla jsem však možnost potkat úžasné lidi, měla jsem štěstí na tým a kolegy a také na skvělého šéfa.

Od tiskové mluvčí jsi poté přešla ke klasickému PR. Která činnost tě u něj baví nejvíce?

Hlavně rozmanitost problematik, do kterých mohu hlouběji pronikat. Fascinuje mě zjišťování nových informací a učení se něčemu novému. Zároveň poznávám mnoho zajímavých a inspirativních lidí, které bych za normálních okolností nepoznala. Také mě baví kontakt s novináři, udržování stávajících a budování nových vztahů.

Máš bohaté zkušenosti v APRA. Cos musela na pozici ředitelky asociace zvládnout nad běžný oborový rámec?

To byla také velká výzva plná diplomacie, protože máte hodně šéfů (členové orgánů…) s různými názory.
 

Po příchodu do APRA jsem postupně zjišťovala, co je třeba změnit a nastavit pro její optimální fungování. Bylo toho opravdu hodně. Troufám si však říct, že se to podařilo.

 

V asociaci jsem měla na starost vše od organizace interního fungování, zásadní inovace veškerých stávajících projektů či nastavení systému vzdělávání. Členská základna se v průběhu 4 let rozrostla na historicky nejvyšší počet členů a APRA začala nabízet členství i komunikačním a marketingovým oddělením firem a organizací. Asociace je v současné době velmi silná.

Co vlastně obnášela tvá pozice v APRA a jak fungovala denní agenda?

Práce byla hodně rozmanitá: od PR přes organizování eventů, vzdělávání a nastavování systému až k řízení asociace. Bylo toho tolik, že je těžké to popsat v krátkém rozhovoru.

V APRA jsem se  seznámila s Petrem Lesenským, který je aktivní člen výkonné rady.

Musím říct, že pro jeho neskutečný optimismus, chuť do práce a snahu na všem si najít něco pozitivního mě vždy bavilo s ním pracovat.

 

Pavla Mudrochová foto v kanceláři

Spolupráci s dnes již kolegy z agentury jsem si mohla vyzkoušet za APRU v kampani na podporu očkování proti covid-19 a zjistila jsem, že jsou stejně skvělí jako Petr. Bylo to super a moc mě to s nimi bavilo. Myslím, že mám štěstí na lidi kolem sebe, a užívám si to.

Co tě po letech v in-house komunikaci láká na agenturní práci?

Na straně klienta jsem byla mnoho let. Baví mě ta rozmanitost, individuální přístup ke klientům a vymýšlení nových věcí. A co mě nejvíc těší, je možnost se zase něco přiučit od kolegů.

Čemu se chceš na pozici account directorky věnovat a na co se zaměříš?

Ráda bych využila zkušenosti ze státního sektoru a rozšířila spolupráci na projektech i do veřejné správy. Také bych ráda předala zkušenosti prostřednictvím vzdělávacích aktivit a rozšíření stávajících vzdělávacích projektů.

Co tě baví ve volném čase?

Jsem vášnivá motorkářka, věnuji se popovému zpěvu a pečuji o svou psí smečku.

Kontakt

Potřebujete pomoci
s public relations?

Využijte sílu konceptu PR 360®. Vybereme nejvhodnější nástroje a společně s vámi vytvoříme efektivní a funkční strategii.

+420 777 474 360 info@lesensky.cz

Nebo vyplňte kontaktní formulář

PR 360 diagram