Zrodila se nová posila Lesensky.cz. A je to kluk!

Kluk! Martin Bořil | Lesensky.cz
Agenturní zpravodaj | Veronika Gardášová
Autor článku: Agenturní zpravodaj

Genderově značně nevyrovnaný tým agentury Lesensky.cz posílil další muž. Na pozici PR & Media Managera nastoupil Martin Bořil a kromě péče o vybrané klienty bude rozvíjet stěžejní agenturní koncepty. Bývalý novinář má rád Pokémony, svou ženu a také dobrou whisky.

V oblasti PR se pohybuješ už déle než tři roky, co se ti na ní líbí?

Líbí se mi pestrost klientů, s nimiž mám možnost spolupracovat. Jeden den se tak třeba zabývám potravinářstvím a cestováním, další den přinese témata jako bydlení, stavba nebo třeba zdravý životní styl. Těžko bych měl v jiném oboru možnost psát o ženské inkontinenci a klimakteriu, a zároveň se věnovat hospodářským výsledkům firem a jejich logistickým procesům.

"Zběhl jsi" od klasické redakční práce novináře, proč ta změna?

V novinách jsem začínal v období, kdy řadě redakcí končily zlaté časy, v nichž úspory a propouštění byly jen sprostými slovy. Během těch tří let v novinách se ale právě tohle stalo realitou. Ač mě práce novináře naplňovala a bavila, dospěl jsem nakonec k názoru, že je čas na změnu.

Proč sis vybral zrovna agenturu Lesensky.cz?

Lesensky.cz patří v oboru mezi hráče, s nimiž je třeba počítat. A to nejen v Brně. Co se mi zalíbilo na první pohled, byla příjemná atmosféra v agentuře, a také samotná metodika práce, která si v mnohém nezadá s čistokrevnou novinařinou. Navíc je Lesensky.cz agentura, která se stále vyvíjí, posouvá dopředu a roste – a u toho jsem nechtěl chybět.

Jaké oblasti se v agentuře budeš věnovat? A na co se nejvíc těšíš?

Starat se budu o klienty z oblasti pojišťovnictví, podnikového poradenství, ale třeba taky stavebnictví. Vedle samotné práce pro klienty se těším hlavně na to, že se budu podílet na rozvoji konceptu PR360, který byl jedním z hlavních lákadel při mém rozhodování, zda se mám přidat do týmu agentury Lesensky.cz.

Jak by ses popsal třemi slovy?

Vtipný romantický snílek. (U toho prvního preferuji ironii a sarkasmus, moje kousavé vtipy a poznámky se proto ne vždy setkávají s pochopením :-)).

Co tě zaměstnává ve volném čase?

Syn, manželka, knihy, dobrá whisky (ne whiskey!), volejbal a online počítačové hry. Ne nutně v tomto pořadí.

Za co utratíš první agenturní výplatu? :)

Za plenky, dětské oblečení, plenky, autosedačku a další plenky. Je to smutné, ale je to tak :-).