Zajistili jsme medializaci festivalům Majáles a Utubering

Majáles a Utubering | Lesensky.cz
Agenturní zpravodaj | Veronika Gardášová
Autor článku: Agenturní zpravodaj

Už třetím rokem jsme mediálně podpořili studentský festival Majáles a akci pro generaci Z – Utubering. Majáles tradičně odstartoval nejprve v Hradci Králové, poté pokračoval do Prahy a nakonec hudební hvězdy obsadily i brněnské výstaviště. Festival Utubering, který na pódia přivádí hvězdy youtube, se odehrál v Praze a Brně.

Majáles se letos poprvé odehrál v sobotu. To ovšem nebyla jediná novinka, kterou si organizátoři připravili. Tradiční majálesové průvody v ulicích letos doprovodily i hudební hvězdy Tomáš Klus, Marpo & TroubleGang, Jelen, Rybičky 48, Vypsaná Fixa nebo Inekafe. „Letos vybrané kapely neodehrály jen velký koncert na Majálesu, ale také reprezentovaly školy v majálesovém průvodu. Každá škola měla svého hvězdného lídra, který ji doprovodil na průvodu, a zároveň podpořil její kandidáty na krále a královnu Majálesu,“ říká jeden z organizátorů David Peštál.

Ve stejný den jako Majáles se odehrál i festival pro mladší nadšence. Unikátní Utubering letos lákal návštěvníky na nejsledovanější české videohvězdy. Jejich příznivci tak měli možnost vidět své oblíbence i v reálném světě a pořídit si vytouženou selfie. „S organizátory obou akcí spolupracujeme už třetím rokem. Stejně jako v případě předchozích ročníků jsme měli na starost kompletní komunikaci s novináři. S medializací festivalů jsme pomáhali ve všech městech, kde se akce odehrály,“ dodává Karolína Křenková, která má festivaly v rámci agentury na starost.