13. ročník Evropských her hendikepované mládeže Emil Open

Pomohli jsme s mediálním pokrytím Evropských her hendikepované mládeže, navrhli jsme novinářům aktivní zapojení

Profile picture for user Markéta Kohoutková
Markéta Kohoutková
26. 6. 2024

S Nadačním fondem Emil spolupracujeme při různých příležitostech již delší dobu, a tak není překvapením, že jsme se podíleli také na propagaci 13. ročníku Evropských her hendikepované mládeže Emil Open. Ty proběhly v červnu 2024 a opět poskytly prostor pro mezinárodní setkání mladých sportovců se zdravotním postižením.

Naším úkolem bylo i tentokrát pomoci s mediální propagací a zprostředkovat kontakt mezi pořadateli a českými novináři. Při příležitosti letošního ročníku jsme se rozhodli navrhnout i méně tradiční přístupy zapojení médií. Abychom poskytli novinářům novou perspektivu, nabídli jsme jim například možnost aktivně se zúčastnit vybraných s portů. Mohli tak zažít basketbal na vozíčku, nebo si zahrát boccii, což ve výsledku mohlo vést k ještě hlubšímu a osobnějšímu zpravodajství. Z první linie také mohli sledovat slavnostní zahajovací ceremoniál, Show Jana Krause nebo nabrat exkluzivní rozhovory se závodníky i paralympioniky. 

V rámci propagace jsme proto připravili také exkluzivní pozvánky pro novináře, jejichž cílem bylo zvýšit mediální zájem a zabezpečit kvalitní pokrytí eventu. Díky efektivní koordinaci se podařilo téma dostat například do MF Dnes, Českého rozhlasu nebo třeba vysílání České televize. Tato strategie tedy nejenže zdůrazňuje důležitost inovativních přístupů v PR, ale také rozkrývá možnosti aktivního zapojení novinářů do dění.

Kontakt

Potřebujete pomoci
s public relations?

Využijte sílu konceptu PR 360®. Vybereme nejvhodnější nástroje a společně s vámi vytvoříme efektivní a funkční strategii.

+420 777 474 360 info@lesensky.cz

Nebo vyplňte kontaktní formulář

PR 360 diagram