Obávaná nevýhoda = bod navíc. V agentuře Lesensky.cz začíná Štěpán Šůstek

Štěpán Šůstek začíná | Lesensky.cz
Agenturní zpravodaj | Veronika Gardášová
Autor článku: Agenturní zpravodaj

Originální motivační dopis, důkladně zpracované CV, vypracované zkušební zadání a osobní představení na snídani. Nebylo toho málo, co museli zájemci o podzimní Krutopřísnou stáž zvládnout. Nakonec se do PR a marketingové agentury Lesensky.cz probojoval dvacetiletý Štěpán Šůstek. Jaké pro něj bylo krutopřísné výběrové řízení?

„Dalo mi zabrat, protože jsem nikdy podobné výběrové řízení nezažil. A tak to pro mě byla nová výzva. Popravdě jsem si po přečtení zadání v prvním kole myslel, že se ani do toho druhého nedostanu. Všechno ale naštěstí dopadlo přesně opačně,“ říká Štěpán.

 Jak ses cítil na snídani, kde ses osobně prezentoval, navíc jako nejmladší uchazeč?

Když jsem zjistil, že jsem nejmladší, bral jsem to jako nevýhodu. Nakonec to byl bod navíc. Na snídani jsem se cítil velmi dobře. Příjemná a klidná atmosféra se sympatickými lidmi v krásném prostředí. Pak se osobní prezentace dělala mnohem snadněji.

Stal ses nakonec podzimním Krutopřísňákem. Co od stáže v agentuře Lesensky.cz očekáváš? A co tě na PR láká?

​Očekávám velké zkušenosti a také utvrzení sebe samého v tom, že je to směr, kterým chci v budoucnu jít. PR je rozmanitá a kreativní oblast, kde je možné si vyzkoušet spoustu činností. To je také důvod, proč jsem se na stáž přihlásil.

Působíš též v Radiu R. Co posluchačům nejčastěji pouštíš za hudbu? A jaký je tvůj pořad?

Jedno ze slov, které Radio R charakterizuje, je alternativní. To se projevuje především v hudbě, kterou pouštíme. Máme člověka, který hudební playlist sestavuje. Prostor pro mnou vybrané písničky je také a je to pak z žánru pop music. Můj první pořad se jmenuje Okolo světa a věnuje se cestování. Druhý, nově vzniklý, se jmenuje Psychobraní a ten se pro změnu zaměřuje na psychologii.

Miluješ cestování. Jaký je tvůj cestovatelský sen?

Jeden jsem si už splnil, a to tehdy, když jsem navštívil Londýn. Těch prozatím nesplněných snů je hned několik. Na úplné špici žebříčku je Tokio a hned za ním se drží Spojené státy.

Pracuješ v týmu raději s muži nebo ženami?

Rád bych pracoval v týmu, kde budou muži i ženy. Nedokážu si to vysvětlit, ale prozatím jsem byl v týmech, kde byla drtivá převaha žen. Tím samozřejmě nechci tvrdit, že mi to vadilo.

Je ti 20 let. Jakou profesi jsi chtěl dělat před 10 lety?

Protože mám rád sport a odmalička jsem hrával házenou, chtěl jsem se tím i živit. V České republice se tím však doopravdy živí málokdo, takže mě to brzy přešlo.

Učíš lyžování, především malé děti. Co tě na této práci baví? A jak ses k tomu dostal?

Instruktorem lyžování jsem se stal před dvěma lety. Udělat si licenci mě napadlo spontánně ve chvíli, kdy jsem si řekl, že spojit koníček s prací by bylo fajn. Baví mě to proto, že vždycky narazím na jinou povahu a charakter člověka či spíše dítěte, které učím především. S nimi je to pak občas opravdu sranda.

Prozradíš nám na sebe něco osobního :-)?

Za nejlepší doplněk pro muže považuji hodinky. Proto sám vlastním asi osmery :-)​

A jaký jsi ve třech slovech?

Otevřený, empatický, přátelský :-)

Štěpán Šůstek

Štěpánek Šůstek vyhrál výběrové řízení v podzimní Krutopřísné stáži 2015.  Po základním školení si nyní pod vedením zkušeného supervizora zkusí vést klienta. Více o Krutopřísné stáži zde.