Na PR mě nejvíc baví rozmanitost a kreativita. Rozjezd pražské pobočky je pro mě výzva, říká staronová posila agentury, Monika Hořínková

Rozjezd pražské pobočky, Monika Hořínková | Lesensky.cz
Agenturní zpravodaj | Veronika Gardášová
Autor článku: Agenturní zpravodaj

Náš PR tým se rozrostl o dalšího staronového člena a agentura zároveň o novou pobočku. Čerstvou posilou Lesensky.cz je totiž Monika Hořínková, která se s oborem PR kdysi „seznámila“ právě u nás. Po několikaleté odmlce se nyní vrací a vezme si na starost vedení nové agenturní divize v Praze.

S oborem public relations ses dostala poprvé do kontaktu právě v naší agentuře. Co tě k tomu vedlo?

Už je to pár let zpátky. O PR jsem se primárně začala zajímat vlastně hlavně díky jednomu z předmětů, který jsem absolvovala na vysoké škole. Jednalo se o PR praktikum, krátkodobou stáž na tiskovém odboru Masarykovy univerzity, přímo s tiskovou mluvčí Terezou Fojtovou. Kontinuálně jsem participovala na analýze mediálního obrazu univerzity, ale Tereza mě začlenila i do své každodenní agendy. Byla hrozně fajn a její práce mi přišla zábavná a kreativní, tak jsem si potom domluvila stáž v Lesensky.cz, abych si mohla PR více osahat. A u oboru už jsem v podstatě s malými přestávkami zůstala.

Co tě na něm nejvíc baví?

Je to hlavně rozmanitost a kreativita. Ta práce je strašně obsáhlá a kombinuje spoustu činností, takže člověku tolik nehrozí, že spadne do stereotypu. Zároveň se jedná většinou o dlouhodobější činnost, kterou je třeba strategicky plánovat a promýšlet. Na PR mě také baví, že moje snažení má nějaké viditelné výsledky, což je pro mě osobně super odměna.

Vyzkoušela sis též práci novináře. Jaký vztah jsi měla k této profesi?

Novinařina mě nesmírně bavila. Byla rovněž velmi kreativní a zprostředkovala mi velké množství nových kontaktů. Člověk stále sledoval, co se kolem děje, potkával nejrůznější typy nových lidí, dozvídal se nové věci. Trošku mi ale vadila časová náročnost a také určitá krátkozrakost – člověk se celý den snažil, něco vytvořil, to pominulo a další den se jelo nanovo. Nicméně to byla moje srdcová záležitost a dveře k ní jsem ještě úplně nezavřela.

A proč ses rozhodla do Lesensky.cz vrátit?

V agentuře jsem se cítila dobře už tenkrát a dala mi velmi dobrý základ. Po poměrně dlouhé spolupráci ale přišly na řadu jiné priority, na čas jsem se odstěhovala do zahraničí, po návratu jsem se pak usídlila v Praze, kde jsem chtěla i pracovat, a nastoupila do AMI Communications. Tam jsem získala další zkušenosti. Do Lesensky.cz se teď ráda vrátím, protože prostředí a ideu agentury už znám a jsou mi blízké. Navíc to bude výzva, protože budu moct mít pod taktovkou počínání celé pražské pobočky. A o výzvách je zatím celý můj dospělý život.

Na co se ve spojení s novou prací nejvíce těšíš?

Těším se na to, že budu moct něco formovat, zužitkovat všechno dobré, co už umím, ale zároveň se i něčemu přiučit. Můžu se zase někam posunout, přitom ale v příjemném a přátelském prostředí a na bázi rovnocenného vztahu, kde si lze taky občas dupnout, když budu přesvědčená o tom, že něco má nebo nemá smysl.

A jak se bavíš mimo práci?

Jsem velký milovník umění, fotografie a designu, takže hodně obcházím různé výstavy. Aktuálně se chystám absolvovat kurz ilustrace a oprášit výtvarné vlohy, které se kdysi v dětství projevily. Zároveň jsem i kavárenský povaleč, ačkoliv kávu vlastně nepiju. Hodně relaxuju u pečení, a protože pocházím z malé vesnice na pomezí jižní Moravy a Vysočiny, mám rovněž velmi blízký vztah k přírodě. Miluju cestování, poznáváních odlišných kultur, životních stylů. A všechno to prokládám sportem – tedy snažím se o to.

Zmínilas, že jsi nějakou dobu strávila v zahraničí, máš ráda cestování. Jaký by byl tvůj tip na zajímavou cestu?

Mám hodně projetou Evropu a Asii a vlastně to bylo super všude. Určitě bych teď doporučila třeba Hong Kong, kde jsem půl roku žila. Je to neskutečně pestré místo, které nabízí zároveň tradiční kulturu, nejmodernější stavby a technologie i úžasnou přírodu. Mezi moje TOP destinace se dostal i Taiwan, kam se chci rozhodně ještě vrátit. A letos vyrážím na cestu do Číny, která je plná zatím málo turisticky navštěvovaných míst a je tam stále co objevovat.