Na konci roku jsme mediálně podpořili tradiční Dívčí vínek, festival vína a konferenci pro mladé vědce

Dívčí vínek, festival vína a konference pro mladé vědce | Lesensky.cz
Agenturní zpravodaj | Veronika Gardášová
Autor článku: Agenturní zpravodaj

S mediální podporou kulturních akcí agentura Lesensky.cz pokračovala i na konci letošního roku. V listopadu podpořila tradiční akci Dívčí vínek ve Valticích a na začátku prosince festival Víno z blízka, který přilákal nejen špičkové vinaře z Moravy. Poslední akcí byla Mezinárodní Masarykova konference pro začínající vědecké pracovníky.

„Kulturní a společenské události podproujeme v Jihomoravském kraji dlouhodobě. Nyní tvoříme plán pro rok 2016. Podporovat budeme například Majáles, ale i menší akce," konstatovala Karolína Křenková z agentury Lesensky.cz

S koncem roku agentura Lesensky.cz podpořila tři události. V druhé polovině listopadu pomohla s PR aktivitami akci s názvem Dívčí vínek ve Valticích. Tuto tradici má vždy pod svou režií ženské osazenstvo. Uprostřed sálu, kde se vínek odehrává, je zdobený věnec a v něm tzv. dívčí právo. Jedná se o svitek papíru svitek papíru, který představuje právo děvčat vínek pořádat. Na papírek děvčata složí vtipnou báseň o tom, co se v chase po celý rok dělo. Dívky si po celý večer musí uhlídat výše zmiňované právo a muži zase mají za úkol se práva zhostit. Na toho, kterému se to povede, čeká náležitý trest.

První víkend v prosinci vrcholil v Brně festival Víno z blízka, na kterou vyrazila z agenturního týmu například Michaela Suková „Celý sobotní program naplnily degustace vín od moravských vinařů. Poklidnou a příjemnou atmosféru doplňovali například milé průvodkyně, krásné prostory, pohoštění a v některých vinárnách i živá hudba,“ doplnila Michaela Suková.

Mezinárodní Masarykova konference se koná každý rok a je určena doktorandům a mladým vědcům. Účastníci mají možnost získat nové kontakty nebo prezentovat výsledky vědeckých a výzkumných snažení. Následně jsou ze všech vybrány ty nejlepší, které jsou posléze publikované v odborných periodicích.

IMG_0073