Marketingový tým Lesensky.cz doplnila Monika Kváčková. Ve volném čase miluje argentinské tango

Tým doplnila Monika Kváčková | Lesensky.cz
Agenturní zpravodaj | Veronika Gardášová
Autor článku: Agenturní zpravodaj

PR a marketingová agentura Lesensky.cz opět rozšiřovala svůj tým, tentokrát v oddělení marketingu. Novou posilou stávajícího marketingového oddělení se stala sedmatřicetiletá Monika Kváčková, která má kromě marketingové profese také dlouholeté zkušenosti i z mediální sféry.

 

Nastupuješ do agentury Lesensky.cz jako člověk, který doplní marketingový tým. Co máš už v praxi za sebou? A co jsi studovala?

Přesně tak. Nastoupila jsem do oddělení marketingu na pozici Marketing Specialist, takže mám na starost marketingové aktivity pro klienty – správu PPC kampaní, kreativní návrhy, sledování výkonnosti v Google Analytics a další činnosti. Ale moje cesta k profesi marketéra byla tedy trochu klikatější.Už za studií na Vyšší odborné škole knihovnictví a informačních služeb v Brně jsem si začala uvědomovat, že knihovnice ze mne asi nikdy nebude.  Při následném studiu stejného oboru na Masarykově univerzitě jsem se zaměřovala více na příbuzné oblasti. Ještě za studií jsem začala pracovat jako editorka a redaktorka, a v této profesi jsem pak už zůstala i po ukončení studia. Působila jsem pak šest let jako šéfredaktorka online magazínů v Computer Pressu a pak v Mladé frontě. A odtud už byl k marketingu jen krůček.

Proč jsi se rozhodla pro práci v PR a marketingové agentuře?

Posledních 10 měsíců jsem strávila jako specialista zákaznické podpory a prodeje v Tarifomatu. To sice byla práce dobře honocená, taky tam byl opravdu super kolektiv, ale přece jen jsem časem začala dost pociťovat, jak moc mi chybí kreativní práce. Takže jsem se začala cíleně hledat práci v marketingu a když přišla nabídka od Petra Lesenského nebylo nad čím váhat.

Co tě na marketingu nejvíce baví? 

Právě ta různorodost. Práce marketéra rozhodně jednotvárná není, navíc je to velmi široká oblast, takže se člověk každou chvíli setká s něčím novým. V agentuře Lesensky.cz je to navíc ještě o to zajímavější, že máme opravdu různorodé klienty. Což se samozřejmě odráží i v návrzích a realizaci jednotlivých marketingových aktivit, kde je často nutné zohledňovat i specifika klientova oboru. Každá práce v marketingu je prostě výzva.

Na co se nejvíce těšíš v nové práci?

Kromě nových zkušeností a nových kolegů se těším především na tu práci samotnou, protože mě opravdu baví.

Co děláš ve volném čase? 

Mám rodinu. Takže volný čas věnuji hlavně partnerovi a dětem. Co se týče mých osobních zálib, tak ráda vařím, čtu, zabývám se vizážistikou a facepaintingem a miluju argentinské tango.

Čteš něco opravdu pravidelně?

Čtu ráda a často, akorát na zájmovou četbu už nemám tolik času jako dřív. Když už si sednu ke knížce, tak je to většinou něco z oboru, ale občas odpočívám i u Prachetta. Z časopisů pak čtu Forbes a Moji psychologii. Hlavně mám své oblíbené online magazíny k nimž se pravidelně vracím, například FirstClass.cz, online verzi Forbesu nebo poměrně nový Kofí brejk online.

Jak by ses charakterizovala v pár slovech?

Paličatá, přátelská, realistická.

A co tvé pracovní sny?

Mám hlavně štěstí, že se mi daří své pracovní sny plnit. Jeden z nich jsem si splnila právě prací marketéra a v tomto oboru bych se teď chtěla ještě více vzdělávat a profesně se posouvat. Jinak mě třeba velice baví i oblast produkce a event managementu, takže bych se chtěla časem alespoň částečně realizovat i v této činnosti. A jednou bych ráda napsala vlastní knihu :)

 

Novou posilou stávajícího marketingového oddělení se stala sedmatřicetiletá Monika Kváčková.