Mám ráda, když se kolem mě pořád něco děje, a jsem pro každou špatnost, říká nová posila agentury Eva Pětvalská

posila Eva Pětvalská | Lesensky.cz
Agenturní zpravodaj | Veronika Gardášová
Autor článku: Agenturní zpravodaj

Naše agentura má novou posilu v PR týmu – pětadvacetiletou absolventku Univerzity Palackého a Ostravačku Evu Pětvalskou. K PR a marketingu přičichla už během studií, v inspirativním prostředí naší agentury teď chce své zkušenosti rozšířit. Milovnice kávy a černého piva nám bude platnou posilou nejen v PR, ale i v mimopracovních aktivitách.

Nová posila agentury Eva Pětvalská.

Původem jsi z Ostravy, co tě přivedlo do Brna a k nám do agentury?

Z Ostravy do Brna to byla trochu klikatá cesta přes Olomouc, kde jsem studovala tři roky bakalářskou žurnalistiku na Univerzitě Palackého. Po státnicích jsem zatoužila po změně. Olomouc je moje srdcovka, ale už mi začala být trochu malá. Praha mi přišla pro začátek příliš megalomanská, rodná Ostrava zase nenabízela navazující studium mého oboru. Proto jsem nakonec zvolila Brno a Masarykovu univerzitu. O agentuře a volné pozici jsem se dozvěděla od spolužačky a přes projekt PR Gang.

Takže budeš v Brně studovat i pracovat?

Ve škole mi zbývá už jen pár předmětů, diplomka a státnice. Ale nerada bych do života vstupovala pouze s diplomem v ruce. Vzdělání samozřejmě považuji za důležité, školu chci dokončit za každou cenu, ale zároveň jsem toho názoru, že si dneska nikdo nesedne na zadek z toho, že má mladá holka diplom. Je potřeba k tomu přidat praxi a reálné dovednosti, až u toho má člověk šanci zjistit, v čem je opravdu dobrý, nebo naopak na čem musí zapracovat.

Co tvé předchozí zkušenosti?

Během bakalářského studia jsem byla na praxi v Moravskoslezském deníku, hodně mě bavilo dělat zpravodajství třeba z hudebního festivalu Colours of Ostrava. Dobrou průpravou byl i festival populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc, kde jsem pracovala dva roky na pozici koordinátorky marketingu. To považuji za svou nejlepší dosavadní pracovní zkušenost.

Na co se nejvíce těšíš v naší agentuře?

Těším se na tým, práci v novém kolektivu, schůzky s klienty a psaní o zajímavých projektech. V podstatě na všechno nové. Mám ráda, když se kolem mě pořád něco děje, a inspirují mě lidé, kteří umějí myslet „out of box“. Chci dělat práci, která mi dává smysl a baví mě. Zkrátka něco, co se nedělá jen proto, aby to bylo hotové. Z toho důvodu jsem také zvolila agenturu Lesensky.cz.

Co si myslíš, že můžeš týmu nabídnout?

Myslím, že by se mnou tým mohl získat přátelskou, spolehlivou a loajální kolegyni. Vždy se snažím dělat věci, jak nejlépe umím. Navíc jsem pro každou špatnost a legraci.

A co tě nejvíce baví mimo práci? Máš nějaké zajímavé koníčky?

V dětství jsem hodně zpívala, hrála na klavír a malovala. Později na to nebylo tolik času, ale moc ráda bych se ke klavíru a zpěvu časem zase vrátila. Na škole jsem pak více psala a fotila, koupila jsem si starší zrcadlovku a učila se s ní zacházet. V budoucnu bych si chtěla pořídit polaroid – tyhle fotografie mají neskutečné kouzlo. Ale mám ráda i aktivní odpočinek v přírodě, chození po horách a různé procházky, v létě třeba jezdívám na horolezecký dětský tábor jako vedoucí. Sama sice nelezu, jelikož se bojím výšek, ale s dětmi jsem třeba psala táborové noviny a věnovala se kreativnějším aktivitám. Když jsem hodně unavená okolním světem, bývám ráda sama, třeba s časopisem nebo knihou. Miluju dobrou kávu a jídlo, a taky černé pivo. Jsem také velká fanynka superhrdinských filmů a komiksů - na nic jiného do kina nechodím . Teď se například těším na nového Thora :)