Jarní Krutopřísná stáž má vítěze. Stážistkou se stane žurnalistka Tereza Konířová

Jarní Krutopřísná stáž, Tereza Konířová | Lesensky.cz
Agenturní zpravodaj | Veronika Gardášová
Autor článku: Agenturní zpravodaj

Napsat poutavě motivační dopis a zvládnout vytvořit dobře strukturovaný životopis. Tím začalo výběrové řízení na jarního Krutopřísňáka. Ze třinácti přihlášených studentů vybral PR tým agentury Lesensky.cz celkem pět lidí do dalšího kola. To se odehrálo právě dnes. A jak jinak, než tradičně na společné snídani.

Studenti museli zvládnout osobní představení a záludné otázky. Hned na začátek ale získali zpětnou vazbu k vypracovaným zadáním, motivačním dopisům i životopisům. Po obtížném rozhodování se novým stážistkou stala třiadvacetiletá studentka žurnalistiky Tereza Konířová. Ta nyní absolvuje tři měsíce v agentuře a zkusí si, jak taková práce vypadá.

„Snídaně se odehrála v přátelském duchu. To pro nás byl základ. Studenti měli možnost dávat otázky přímo majiteli agentury, získali zpětnou vazbu a někteří i možnost externí spolupráce. Jsem ráda za lidi, kteří mají chuť propojovat studium s praxí. Sama jsem tak začínala," uvedla Karolína Křenková, která je mentorkou projektu Krutopřísná stáž. Na snídani přišel i Štěpán Šůstek, který má Krutopřísnou stáž za sebou. Ten jim řekl, co mu stáž dala a v jakém duchu se odehrávala.

Karolína zpětně uvedla i příklady otázek, o kterých studenti na snídani mluvili. Mohou podle ni posloužit jako příprava pro další studenty, kteří se budou zajímat o podzimní Krutopřísnou stáž 2016. S projektem, který má ambici propojovat studium s praxí, totiž bude brněnská agentura pokračovat.

  1. Co je PR?
  2. Jaký je váš klient snů?
  3. Jaké znáte PR agentury v Česku?
  4. Novinařina versus PR? 
  5. Oblíbená kampaň.
  6. Jak podle vás vypadá naplň práce PR manažera?

 

2

Snídaně trvala zhruba dvě hodiny. Studenti poznali majitele agentury Petra Lesenského, PR manažerku Karolínu Křenkovou a podzimního stážistu Štěpána Šůstka. Měli tak možnost ptát se na všechny otázky z očí do očí. 

3

Neformální setkání přineslo studentům zpětnou vazbu k vypracovaným úkolům, ale dozvěděli se i chyby v motivačních dopisech a CV. Po krátkém představení se studenti vrhli na otázky, které si pro ně Petr a Karolína připravili. 

1

Nevybraní zájemci neodešli zklamaní. Díky nadšení a pokoře na ně čeká možnost vyzkoušet si práci externě či formou stáže po domluvě. Studenti totiž měli možnost říci, co by se rádi během stáže neučili. Největší zájem byl o schůzky s klienty.