Hyde PRak: Lex Babiš nic nemění, oživuje jen předvolební divadlo

Hyde PRak, Lex Babiš, Markéta Kohoutková | Lesensky.cz
Agenturní zpravodaj | Veronika Gardášová
Autor článku: Agenturní zpravodaj

Aktuální témata, povolaní odborníci a prostor pro vyjádření názoru. Vznikla nová rubrika Hyde PRak, ve které se budou postupně jednotliví členové agentury vyjadřovat k tématům, která je zajímají a ke kterým mají co říct. O první příspěvek se postarala naše Media Director Markéta Kohoutková, která si na paškál vzala návrh zákona o zákazu vlastnictví médií politiky.

portret_marketka

„Do předvolebního období zasáhl nový element – Poslanecká sněmovna schválila zákon proti střetu zájmů. Zákon míří přímo na impérium Andreje Babiše a jeho mediální skupiny Mafra. Členové vlády totiž podle nového zákona nebudou moci vlastnit média. Fakticky však takzvaný Lex Babiš změnu nepřináší. Každý už nyní otevřeně mluví o tom, jak zákon obejít a převést vlastnictví mediální skupiny na jinou osobu.

Lex Babiš se tak představuje především jako komunikační nástroj před krajskými volbami. Poslanci, kteří hlasovali pro schválení zákona, se již nyní předhánějí v tom, jak podporují demokracii a svobodu slova. Andrej Babiš se zase staví do role otloukánka, proti kterému se ostatní spikli. Každý se bude snažit získat politické body. Zákon se tak stává pouze bezzubou loutkou na jevišti předvolebního divadla, děj však nijak neposune.”

Markéta Kohoutková

Media Director