Festival Sporťáček rozhýbal na 7 500 návštěvníků, agentura Lesensky.cz byla u toho

Festival Sporťáček rozhýbal 7 500 návštěvníků | Lesensky.cz
Agenturní zpravodaj | Veronika Gardášová
Autor článku: Agenturní zpravodaj

Uplynulý víkend přilákal do Brna mladé sportovní nadšence i známé celebrity. Sporťáček, největší dětský sportovní náborový festival v republice, navzdory deštivému počasí v sobotu přilákal na 7 500 návštěvníků, kteří si mohli zdarma vyzkoušet bezmála šedesát sportovních disciplín. Sportovní areál na Hněvkovského a Koupaliště Biotop tak poskytly zázemí rozličným sportovním klubům. „Brno má neobyčejné kouzlo v tom, že místní kluby chtějí opravdu předvést, co umí. Proto bylo na Sporťáčku 58 disciplín, což je skvělé. To pravé si pro sebe mohl vybrat jednotlivec i celá rodina,“ uvedl ředitel festivalu Jakub Makalouš.

Zájemci si tak mohli vyzkoušet tradiční sporty jako hokej, volejbal, florbal, ale i bojová umění anebo skateboarding v přilehlém skateparku. Ti dobrodružnější se nechali zavřít do obří bubliny a vyzkoušeli aquazorbing. Na pódiu si mohli prohlédnout exhibice street dance, karate nebo moderní gymnastiky a vystoupení řady významných osobností, jako oštěpař Jan Železný, biatlonista Ondřej Moravec nebo cyklista Ján Svorada.

Spolupráci s festivalem Sporťáček agentura Lesensky.cz navázala už loni. "S velkým potěšením jsme mediálně podpořili druhý ročník Sporťáčka, a to nejen proto, že většina z nás jsou nadšení aktivní sportovci. Akce podobného charakteru, které podněcují aktivní účast a pěstují vztah ke sportu, nám dělají zkrátka radost," uvedla Andrea Tomanová z agentury Lesensky.cz, která má na starost medializaci podobných událostí.

_rob3382

_rob3096

_rob3575

_rob3687

 

_rob3180

lesensky