Agentura Lesensky cz. se opět rozrostla. Tým posílí Lenka Romportlová

Lenka Romportlová, hraje fotbálek | Lesensky.cz
Agenturní zpravodaj | Veronika Gardášová
Autor článku: Agenturní zpravodaj

Aktivity PR a marketingové agentury Lesensky.cz se stále rozšiřují. PR tým proto potřeboval novou posilu. Tou se v červnu stala absolventka Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity Lenka Romportlová. Těší se na kreativní práci, komunikaci s klienty i firemní akce.

V rámci studia na vysoké škole sis vyzkoušela hodně oborů. Proč zvítězila zrovna mediální sféra?

Na FSS v Brně je zvykem studovat bakaláře dvouoborově. Já si zvolila kombinaci žurnalistiky a sociální práce a musím říct, že nelituji. Oba obory mi poskytly především velmi cennou praxi a vhled do oboru. Sociální práci se chci ale věnovat spíš ve svém volném čase v rámci dobrovolnictví. Ani personální management, který jsem poznala v rámci magisterského studia, mě nenadchl tolik, jako žurnalistika a práce v mediální oblasti. Zůstanu tak u toho, co mě už od střední školy lákalo nejvíc.

Práce v mediální sféře je ale široký pojem. Proč jsi zvolila zrovna PR?

PR je pro mě ideální kombinací všeho, co mám ráda. Můžu si sama vymýšlet témata a hodně psát, čímž se budu trénovat v žurnalistickém řemesle. Zároveň ale budu komunikovat s klienty a zůstanu v aktivním spojení s novináři.

Máš s PR už nějaké zkušenosti?

Už během studia mi bylo jasné, že praxe bude při hledání práce zásadní. Dva roky jsem proto pracovala jako copywriter. Díky této zkušenosti jsem se vypsala a získala jistotu při písemném projevu. Vadilo mi ale, že jsem byla až posledním článkem celého řetězce, s klientem jsem do kontaktu nikdy nepřišla. Proto se těším, až si v agentuře Lesensky.cz vyzkouším vše, co k práci v PR patří.

Proč jsi šla zrovna na pohovor do agentury Lesensky.cz? A připravovala ses nějak speciálně?

Možnost práce v agentuře jsem objevila v podstatě náhodou díky Facebooku. Náhoda to ale byla šťastná, protože mě nabídka ihned zaujala a přišla v ideální dobu. No a samotný pohovor? Začala jsem docela katastrofálně, jelikož jsem přišla pozdě. Naštěstí jsme se zbytkem týmu brzy zjistili, že jsme na stejné vlně. Musím říct, že po dlouhé době jsem se na pohovoru cítila příjemně, jako na pivu s kamarády. Dojem na mě udělalo to, že mě už při první schůzce všichni brali jako sobě rovnou. A samozřejmě mě zaujaly i zvěsti o firemních party :-)

Jak trávíš volný čas? Máš nějaké oblíbené koníčky?

Jsem velká milovnice volejbalu a to jak toho klasického, tak plážového. Chodím taky na squash a tenis, i když to mi zatím moc nejde. Ráda si taky přečtu hezkou knížku nebo jedu někam na výlet. Asi nejradši ale posedím s rodinou nebo kamarády nad sklenkou dobrého vína nebo něčeho tvrdšího :-)

lenca