Výrobci letos při vývoji nových zimních pneumatik vsadili na bezpečnost

20.9.2012

Výrobci pneumatik se při vývoji novinek pro zimní sezónu 2012 zaměřili na bezpečnost. Došlo ke zkvalitnění záběru na zasněžené a zmrzlé vozovce a zajištění spolehlivých jízdních vlastností i za extrémních zimních podmínek. Vyplývá to ze srovnání internetového obchodu Pneumatiky.cz. Pozornost byla věnována i zkrácení brzdné dráhy na mokru, tato hodnota bude od listopadu povinně uváděna na nových štítcích.

Na prvním místě u letošních novinek na trhu zimních pneumatik stojí bezpečnost. Většina značek přišla s navýšením počtu lamel a s novým konceptem dezénu, aby tak dosáhla vyšší trakce a spolehlivosti ovládání. Nové pneumatiky také lépe brzdí na mokré vozovce. Hodnocení brzdné dráhy na mokru bude od listopadu povinně uváděno na nových štítcích. Ty budou kromě této vlastnosti sledovat také hodnocení valivého odporu a hlučnosti pneumatiky.

„Při vývoji novinek pro letošní zimní sezónu se výrobci snažili dosáhnout toho, aby pneumatiky zajistily bezpečnou jízdu i za kritických zimních podmínek. Tedy například při teplotě hluboko bod bodem mrazu, při silných námrazách či ve velkém množství sněhu, a to při zachování vysokého výkonu,“ uvedl Vojtěch Schwangmaier, ředitel e-shopu Pneumatiky.cz, který je předním prodejcem pneumatik na českém trhu. „Letošní zimní sezóna přinese nové informační štítky, které mají zákazníkům usnadnit výběr pneumatik. Všechny novinky jimi budou povinně označeny od 1. listopadu,“ dodal Schwangmaier.