V rámci akce Road show Gerflor dostalo 6 škol podlahy zdarma

4.11.2013

Gerflor, francouzský výrobce podlah, daroval šesti mateřským a základním školám v České republice a na Slovensku nové vinylové a PVC podlahy. V rámci akce Road show Gerflor společnost rovněž zajistila ve školách bezplatnou pokládku. Vedení škol na nových podlahách oceňuje především odolnost pro zatěžované školní prostory i snadnou údržbu. Podlahy jsou navíc měkké a teplé, což vítají děti při svých hrách na podlaze.

Zúčastněné mateřské a základní školy měly na výběr z široké škály kvalitních PVC a vinylových podlah. Ty jsou mezi zákazníky oblíbené pro jejich vysokou odolnost a velmi snadnou údržbu. „Právě odolnost vůči nadměrné zátěži a bezproblémová údržba jsou důvodem, proč jsme tyto podlahy pokládali ve školách, kde jsou tyto vlastnosti naprosto zásadní,“ vysvětlila Alena Vyroubalová ze společnosti Geflor.

Kvalitní vlastnosti nových podlah oceňují i ředitelé zapojených škol. „Pracovní prostředí ve třídě je nyní estetičtější, materiál je snadno udržovatelný a vydrží náročný každodenní provoz ve školní třídě,“ potvrzuje například Eva Kaněčková, ředitelka ZŠ a MŠ Olomouc – Nemilany, v jejímž pracovišti ve Slavoníně položila firma Gerlor PVC podlahu s textilní podložkou z nové kolekce Home Comfort „Novou podlahu jsme nechali umístit do učebny, kde děti konzumují jídlo, které si sami uvaří v hodinách vaření. Perfektně vyhovuje našemu požadavku na nenáročný úklid,“ říká také ředitel Základní školy Týniště nad Orlicí, která si do svých prostor vybrala zámkové vinylové dílce SENSO CLIC.

Školy si rovněž chválí i komfort vinylových a PVC podlah. „Podlaha se nesmeká, je tichá a působí teple,“ uvádí ředitelka Oľga Galčíková ze Základní školy Leopoldov o nové podlaze Gerflor HQR. „Na podlaze si ceníme skvělých izolačních vlastností, které jsou nespornou výhodou při dětských hrách na podlaze,“ shrnul na závěr ředitel Josef Binek ze Základní školy, Brno, Řehořova 3, která má ve školní družině novou PVC podlahu s textilní podložkou. Výhody nových podlah rovněž oceňuje soukromá mateřská škola ELBA a Mateřská škola Nedvězí.