Společnost Naděje představí své byliny na veletrhu Flora Olomouc

14.8.2013

Letošní ročník letní výstavy květin a dřevin Flora Olomouc nabídne kromě květinové výstavy také bylinnou. Své produkty tradičně představí i společnost Naděje, specializující se na výrobu bylinných tinktur, mastí, olejů a výluhů. Návštěvníci se mohou s produkty české bylinkářské společnosti seznámit od 15. do 18. srpna v rámci takzvané Venkovské bylinkové zahrádky, jež je expozicí Sdružení pěstitelů a zpracovatelů léčivých, aromatických a kořeninových rostlin.

Výstaviště Flora Olomouc zve ve čtyřech dnech ke zhlédnutí hned několika expozic. Hlavním tématem letošní letní zahradnické výstavy květin vrcholícího léta je Babiččina zahrada, i s letními zahradnickými trhy. Novinkou je pak právě zmiňovaná Venkovská bylinková zahrádka. Na programu je i pestrá přehlídka muškátů, expozice Českého zahrádkářského svazu věnovaná letnímu ovoci a zelenině i s poradenskou službou či zelená přehlídka okrasných dřevin. Výstavu doplní letní zahradnické trhy s širokou nabídkou zahradnického a zahrádkářského zboží, rostlin, semen a květů více než stovky pěstitelů z České republiky, Polska a Slovenska.

Společnost Naděje zde vystaví jak produkty z bylinek, tak rozmanitou škálu rostlin od známějšího eukalyptu, citronové trávy, nebo šalvěje až po indickou ajurvédskou bylinu Bacopa či čínskou Belamkandu. „Naše expozice bylinek se bude sestávat z více než 20 rostlin různých účinků. Objeví se mezi nimi například skupinka antistresových bylinek, mezi něž patří třeba kozinec blanitý či levandule lékařská,“ láká na expozici Jarmila Podhorná, zakladatelka bylinkářské společnosti Naděje. „Návštěvníci se pak mohou seznámit i s méně známými rostlinami, jakými jsou třeba houtuynie lékařská, která mírní záněty, řimbaba, účinný prostředek proti horečce a bolestem, či šišák bajkalský používaný ke zmírnění vysokého krevního tlaku“ dodává Podhorná.