Společnost HyperMedia získala v loňském roce deset důležitých akvizic

13.1.2012

Společnost HyperMedia, významný provozovatel online médií, uskutečnila v loňském roce celkem deset akvizic. Nejdůležitějším krokem byl odkup zbývajícího podílu serveru HyperSlevy.cz, který se řadí mezi tři největší servery pro hromadné nakupování na českém internetu. Portfolio společnosti obohatila i vývojářská firma a nákupní servery.

Mezi nejvýznamnější akvizice loňského roku patří odkup zbývajícího majetkového podílu u serverů HyperSlevy.cz a HyperZboží.cz. Společnost HyperMedia je nově jejich výhradním majitelem a provozovatelem. Díky tomuto kroku se společnost stala předním hráčem v oblasti hromadných nákupů na českém trhu. Důležitou akvizicí uskutečněnou v roce 2011 byl rovněž odkup 50% podílu vývojářské firmy 3solutions, která se zaměřuje na vývoj webových a mobilních aplikací.

„Do akvizic jsme v roce 2011 investovali částku nemalého rozsahu. Díky těmto krokům významným způsobem posílíme svou pozici na trhu, rozšíříme a zkvalitníme nabídku našich služeb,“ uvedl Petr Beneš, výkonný ředitel společnosti HyperMedia, která na českém internetu i v zahraničí provozuje celou řadu úspěšných webů a portálů. „Kromě akvizic se soustřeďujeme také na expanzi do zahraničí. Naše společnost již působí téměř po celé Evropě a dokonce i v USA,“ dodal Beneš.

Mezi zakoupenými weby jsou mimo jiné oborové vyhledávače Pneuservisy.cz a Kdekoupitpneu.cz, slevový portál KupDnes.cz a online seznamka Xicht.cz. HyperMedia hodlá zakoupené portály dále zdokonalovat a rozšiřovat o nové funkce. Rozsáhlou změnou designu již například prošly servery HyperReality.cz a HyperZbozi.cz. Spuštění nové verze se dočká i slevový portál KupDnes.cz, na jehož úpravách nyní tým HyperMedia pracuje.

„V současnosti pracujeme i na tom, aby nově nakoupené portály byly pro návštěvníky přehledné a atraktivní. Aktuálně probíhá například vytváření nových kategorií na portále HyperInzerce.cz, který patří mezi nejvýznamnější inzertní servery na českém trhu,“ sdělila Veronika Rejžková, specialistka marketingu společnosti HyperMedia. „Úpravami inzertního serveru HyperInzerce.cz vycházíme vstříc požadavkům uživatelů, kteří jistě další rozšíření sekcí a intuitivnější zadávání nabídek uvítají.“