Společnost HyperMedia koupila 20% podíl v portálu TopRecepty.cz

11.4.2012

Společnost HyperMedia, která provozuje řadu úspěšných portálů a katalogů, získala 20% obchodní podíl portálu TopRecepty.cz. Hodnota investice činila 3 miliony korun. V rámci nové akvizice získá HyperMedia možnost nabízet reklamní prostor na specializovaném webu s rozsáhlým katalogem receptů. Klienti společnosti tak budou moci cíleně oslovit zájemce o vaření a gastronomii.

Portál TopRecepty.cz je na českém trhu druhým nejnavštěvovanějším webem s kuchařskou tematikou. Společnost HyperMedia tak díky své nové akvizici rozšířila portfolio svých úspěšných internetových projektů o oblast gastronomie. Společnost bude svým klientům na kuchařském portálu exkluzivně  nabízet inzertní prostor s rozsáhlou cílovou skupinu potenciálních zákazníků.  

„Díky akvizici portálu TopRecepty.cz výrazně rozšíříme cílovou skupinu našich uživatelů. Akvizice si velice ceníme také proto, že podobný portál jsme dosud v nabídce neměli. Naši klienti budou moci inzerovat na portálu, který měsíčně navštěvují stovky tisíc zájemců o vaření,“ uvedl Petr Beneš, výkonný ředitel společnosti HyperMedia, která na českém internetu i v zahraničí provozuje celou řadu úspěšných webů a portálů. „Věříme, že se nám jej ve spolupráci se stávajícím managementem podaří přeměnit v jedničku na českém internetu mezi kuchařskými weby,“ doplnil Beneš.

Podle statistik Sdružení pro internetovou reklamu portál TopRecepty.cz navštívilo v únoru 2012 přes 500 000 reálných uživatelů. Průměrná měsíční návštěvnost portálu loni činila 422 678 RU, což je o 140 % více než v roce 2009. Portál v současné době obsahuje přes 20 000 receptů, které sem mohou vkládat registrovaní čtenáři.

„Spolupráci se společností HyperMedia jsme zvolili především kvůli jejím obchodním zkušenostem. Zaujaly nás její aktivity jak v České republice, tak i v dalších zemích Evropy, kam chceme s naším projektem expandovat. TopRecepty.cz budeme společně dále rozvíjet a věřím, že díky našemu úsilí dosáhneme zajímavých výsledků,“ uvedl Libor Hoření z portálu TopRecepty.cz.