Servodata se stala největším distribučním partnerem Red Hatu v regionu CEE. Zájem o open source řešení prudce stoupá

31.12.2013

Po zhodnocení výsledků třetího kvartálu FY roku 2014 společnosti Red Hat společnost Servodata oznámila, že se stala největším partnerem Red Hat produktů pro oblast střední a východní Evropy (CEE). „Zájem o open source řešení obecně v České republice stoupá. Protože je Red Hat v této oblasti špičkovým dodavatelem, jsme rádi, že můžeme vzájemnou spoluprací dosahovat nadstandardních prodejních výsledků,“ vysvětluje Iveta Babulenková ze společnosti Servodata. „Status nejvýkonnějšího distributora v regionu CEE přitom naše společnost poprvé získala již v roce 2006 a tento úspěch zopakovala i v roce 2009. To dokazuje mimořádnou stabilitu a kvalitu open source týmu společnosti Servodata, který dokáže překonávat i výsledky dosahované na několikanásobně větších trzích.“

Vzestup zájmu o open source lze sledovat v celé Evropě. Zájem je nejen o nákup enterprise open source produktů, ale také o nákup služeb v oblasti implementace a servisu. V rámci služby s názvem Professional Services nabízí Red Hat například konzultace, implementaci či přímou migraci na middleware platformu JBoss a další technologie. Podle Vojtěcha Knězů, ředitele DoxoLogic, dceřiné společnosti Servodat, je třeba reagovat na zvýšenou poptávku po technologiích JBoss posilováním týmu technologů a zvyšováním jejich kompetencí. „V rámci Red Hat Professional Services cestují naši konzultanti po celé Evropě, aktuálně řeší například projekt ve Velké Británii. Vyškolení a certifikace takového technika jsou sice velmi nákladné, nicméně při následném poskytování špičkových služeb se jedná o výhodnou investici,“ dodává Knězů. Servodata koupila společnost DoxoLogic na počátku roku 2013 a následující období prokázalo, že se jednalo o krok více než strategický.

Společnosti ze skupiny Servodata Group patří k nejúspěšnějším partnerům Red Hatu v ČR. V poslední době na sebe upozornila také dceřiná společnost Servodata DataScript, která poskytuje vysoce specializovaná IT školení a kurzy. V listopadu 2013 Red Hat ocenil DataScript titulem Tréninkový partner roku pro region střední a východní Evropy. Významnou roli pro zisk ocenění hrál fakt, že DataScript Red Hatu dlouhodobě pomáhá rozvíjet středoevropský trh. Tréninkovým partnerem roku se totiž stal již potřetí za sebou!