Rok 2012: Trendem mezi fotoaparáty budou kompakty s výměnnými objektivy

24.1.2012

Hitem roku 2012 budou kompaktní fotoaparáty s výměnnými objektivy, které v sobě spojují praktické malé rozměry běžných kompaktů a vynikající obrazovou kvalitu zrcadlovek. Podle odborníků z internetového obchodu Aaron.cz, předního prodejce fotoaparátů na českém trhu, roste zájem také o kompaktní fotoaparáty schopné natáčet video ve vysokém rozlišení. 

V letošním roce e-shop Aaron.cz očekává velký zájem zákazníků o kompaktní fotoaparáty s výměnnými objektivy. Bezzrcadlovky, jak se tyto fotoaparáty někdy také označují, nabízí vysokou obrazovou kvalitu zrcadlovek při zachování malých rozměrů a nízké váhy běžného kompaktu. Jejich velkou výhodou je široká nabídka objektivů, telekonvertorů a dalšího příslušenství. Fotografy oslovuje rovněž atraktivní design.

„Tento nový segment fotoaparátů se letos stane atraktivním jak pro amatérské, tak i profesionální fotografy. Zákazníci začnou kompaktům s výměnnými objektivy dávat přednost před levnými zrcadlovkami. Jsou totiž praktičtější a ve většině případů jsou s nimi i plně kvalitativně srovnatelné,“ uvedl Tomáš Kůs, obchodní ředitel internetového obchodu Aaron.cz, který patří mezi tři nevýznamnější online prodejce fotografické techniky v České republice. „Největší zájem očekáváme o fotoaparáty Sony NEX, Nikon 1 a Olympus PEN, k nimž si mohou fotografové přikoupit celou řadu objektivů a dalšího příslušenství,“ dodal Kůs.

V současné době roste zájem rovněž o klasické kompakty s možností záznamu videa ve vysokém rozlišení. Tyto fotoaparáty fungují jako kvalitní video kamera, a lidé si tak pro natáčení videa a fotografování nemusejí pořizovat dva přístroje. Fotoaparátů s možností záznamu full HD videa neustále přibývá a odborníci očekávají, že zčásti nahradí levnější typy videokamer.

Trendem roku 2012 budou také odolné outdoorové fotoaparáty s GPS systémem pro záznam zeměpisné polohy fotografovaného místa. „Tyto fotoaparáty jsou výbornou volbou pro cestovatele a různé dobrodruhy. Některé přístroje jsou vodotěsné do hloubky 10 m, a dokonce i mrazuvzdorné. Právě silný mráz totiž běžné fotoaparáty, přesněji jejich akumulátory, nesnáší příliš dobře,“ doplnil Tomáš Mähring, specialista marketingu internetového obchodu Aaron.cz.