PC Doktor rozšiřuje možnosti komunikace pacienty a reaguje na novou legislativu

31.10.2012

Společnost CompuGroup Medical uvolnila nový update informačního systému PC Doktor, určeného pro ambulance praktických i odborných lékařů, kliniky či lůžková zařízení. Aktualizace softwaru nyní nabízí lékařům výraznou inovaci služby CGMesky, umožňující kontaktovat pacienty prostřednictvím sms zprávy. Zároveň nově poskytuje rozšíření číselníku léčiv o všechny nehrazené léky.

Inovace informačního systému PC Doktor společnosti CompuGroup Medical nabízí lékařům vyšší uživatelské pohodlí a modernější design. Nově mohou jeho uživatelé například v rámci služby CGMesky využít funkci pro vyhledávání pacientů, kteří mají v požadovaný den narozeniny. Díky tomu mají lékaři možnost zaslat snadno svým pacientům blahopřání.

„Služba CGMesky systému PC Doktor prochází po celou dobu své existence postupným vývojem. Ten svými náměty a připomínkami ovlivňují především samotní lékaři, za což jsme velice rádi. Díky tomu nyní víme, že služba lékařům šetří čas a je jim užitečným pomocníkem v organizaci práce,“ sdělil Vladimír Přikryl, jednatel společnosti CompuGroup Medical, která je největším poskytovatelem informačních systémů pro zdravotnictví v ČR. „Tato služba umožňuje lékařům posílat pacientům sms zprávy s termínem kontroly nebo například snadno upozornit na náhlou změnu ordinační doby,“ doplnil Přikryl s tím, že od března letošního roku bylo prostřednictvím služby CGMesky rozesláno více než 50 tisíc sms zpráv.

Aktualizovaná verze informačního sytému PC Doktor vychází vstříc jak komunikaci s pacienty, tak nové legislativě rušící úhradu za některé léky. V souvislosti s ní byla odstraněna celá řada volně prodejných léků z číselníků léčiv VZP. Systém PC Doktor je však nově rozšířen o více než 55 tisíc položek seznamu léčivých přípravků registrovaných v ČR, který vydává Státní úřad pro kontrolu léčiv.

„Na zjištění, že byla z lékového číselníku VZP vyřazena celá řada frekventovaných léčiv, jsme reagovali operativně. Nejprve jsme spustili demoverzi modulu, která umožňovala tento problém obejít,“ sdělil Jan Hlaváček ze společnosti CompuGroup Medical, která nabízí specializovaný software PC Doktor v několika verzích a rozšířeních s ohledem na specializaci lékaře. „Nově jsme vestavěný číselník léků systému PC Doktor rozšířili i o alternativní nabídku všech více než 55 tisíc léků, které mají v České republice platnou registraci. Lékaři tak budou mít vždy k dispozici zdroj, ze kterého mohou zvolený lék předepsat,“ vysvětlil Hlaváček.