Jarmila Podhorná vydává knihu Byliny léčí, představí v ní řešení zdravotních obtíží

3.5.2013

Společnost Naděje právě vydává novou naučnou knihu Byliny léčí. Sumarizuje v ní všechny své celoživotní poznatky o terapii pomocí bylin a uvádí příklady osob, kterým tento způsob léčby pomohl. Publikace je k dostání na přednáškách a seminářích Jarmily Podhorné, odbornice na přírodní medicínu a zakladatelky společnosti Naděje. Zároveň je možné ji zakoupit v internetovém obchodě společnosti.

Kniha Byliny léčí je informačně členěna do jedenácti tematických částí. Každá z nich se věnuje jednomu okruhu zdravotních komplikací a představuje, jak daný problém obvykle vzniká a jak jej byliny řeší. Mezi uvedené komplikace patří například lymská borelióza, nervové či kožní problémy nebo slabá imunita. Nová kniha Jarmily Podhorné vychází vstříc požadavkům zákazníků společnosti Naděje, kteří stále častěji poptávají komplexní publikaci o této problematice.

„Ačkoli lékařská věda dosáhla v posledních letech netušeného rozvoje, lidé se čím dál více obrací k přírodním formám léčení a prevence. Zajímají se o byliny a jejich účinky a zkouší alternativní léčbu. Proto jsme se rozhodli vytvořit knihu, která téma bylinné terapie představí jasně a od základů,“ objasňuje Jarmila Podhorná, zakladatelka a majitelka společnosti Naděje, která se specializuje na výrobu bylinných tinktur, mastí, olejů a výluhů. „Součástí obsahu je proto užitečná tabulka s indikacemi bylin. Ta pomůže, aby se v rostlinách a jejich účincích zorientovali i lidé, kteří se dosud přírodní medicíně blíže nevěnovali,“ doplnila Podhorná s tím, že plánuje vydat pokračování své knihy. To se bude blíže věnovat oblasti gemmoterapie, tedy léčbě pomocí výtažků z pupenů rostlin.