Generica uvádí na trh CoOmegu, produkt pro správnou funkci srdce

3.10.2012

Společnost Generica, přední výrobce doplňků stravy, uvádí na trh unikátní produkt CoOmega Generica podporující správnou funkci srdce. Inovativní kombinace koenzymu Q10 a vysoce koncentrovaného rybího tuku napomáhá snižovat krevní tlak a působí preventivně proti vzniku srdečně-cévních onemocnění. Společnost tak významně rozšiřuje portfolio produktů zaměřených na srdce a cévy.

Nový produkt CoOmega Generica je určen jako doplněk léčby pro osoby s vyšším krevním tlakem nebo s ischemickým onemocněním srdce a jako prevence vzniku srdečně-cévních onemocnění. Jedinečné spojení rybího tuku a koenzymu Q10 působí také jako prevence proti vzniku sraženin v krvi a snižuje riziko infarktu myokardu. Zároveň působí příznivě na vysokou hladinu tuků v krvi.

„Nový produkt jsme vyvinuli v souladu s požadavky pacientů. Unikátní spojení rybího tuku a koenzymu Q10 nyní osobám s kardiovaskulárním onemocněním umožní denně užívat obě potřebné látky pouze v jedné kapsli v dostatečném množství,“ uvedla Klara Minczinger, produktová manažerka společnosti Generica, která se již více než 16 let specializuje na výrobu doplňků stravy. „Koenzym a rybí tuk jsme zvolili kvůli vzájemnému souladu jejich účinků, látky se ve svém působení v organismu podporují. Navíc tato kombinace dosud na tuzemském trhu zcela chyběla,“ doplnila Minczinger.

Spojení koenzymu a rybího tuku v jedné lékové formě umožňuje vzájemné doplňování účinků obou těchto látek. Koenzym Q10 je zároveň rozpustný v tucích a při kombinaci s omega 3 mastnými kyselinami je umožněno jeho komplexní vstřebání do lidského organismu. Jedna kapsle dostatečně pokryje denní potřebu látek. „Kromě vyššího komfortu pro samotné pacienty, kdy mohou užívat denně pouze jednu kapsli namísto dvou, jsme mysleli rovněž na jejich finanční stránku. Příjmem pouze jedné kapsle totiž ušetří až několik stovek korun za měsíc,“ sdělila Eva Stanislavská, marketingová manažerka společnosti Generica. „Velice si ceníme toho, že náš krok směrem k pacientům oceňují také renomovaní odborníci. CoOmegu doporučuje například Slovenská liga proti hypertenzii v čele s panem docentem Štefanem Farským,“ dodala Stanislavská.