Generica uvádí na trh BioLac, kapky pro lepší zažívání kojenců i dospělých

19.11.2012

Společnost Generica, přední výrobce doplňků stravy, právě uvádí na trh unikátní produkt BioLac Baby drops pro lepší zažívání. Kapky speciálně uzpůsobené rovněž pro kojence od třetího měsíce života obsahují dva aktivní kmeny látek, které jsou přirozeně přítomné v mateřském mléce. BioLac Baby drops díky tomu zmírňují nadýmání a dětem usnadňují přechod na pevnou stravu. Společnost Generica tak významně obohacuje své portfolio produktů určených pro lepší trávení.

Unikátní kapky BioLac Baby drops díky jedinečnému spojení kmenů Lactobacillus plantarum a Bifidobacterium breve mají schopnost měnit konzistenci stolice. Zároveň dovedou zmírnit svědění, pálení a bolesti v oblasti konečníku. Díky tomu jsou vhodné jako pomoc při zvládání dětských kolik, ale také bolestech břicha, nadměrné plynatosti, průjmu či zácpě. Vhodné jsou rovněž na posílení imunity a na obnovu střevní mikroflóry.

„Kapky BioLac Baby drops jsou vyrobeny jedinečnou patentovanou metodou probiotické mikroenkapsulace, která zvyšuje životaschopnost probiotických kultur v trávicím traktu. Kmeny jsou uzavřené do mikrokapslí, které je chrání před vlivem žaludečních a žlučových kyselin. Díky tomu mohou bez porušení doputovat až do tlustého střeva,“ uvedla Klara Minczinger, produktová manažerka společnosti Generica, která se specializuje na výrobu doplňků stravy. „Při mikroenkapsulaci jsou živé buňky probiotických kultur hluboce zmraženy a vloženy do jedinečné matrice olejových mikročástic. Ta garantuje jejich stabilitu i při pokojové teplotě, proto není třeba kapky skladovat v ledničce, jak bývá obvykle zvykem,“ doplnila Minczinger.

Pokud se kapky BioLac Baby drops podávají kojencům, pomáhají jim k vytvoření zdravé střevní mikroflóry. Zároveň se jejich pravidelné užívání spojuje s lepší tělesnou hmotností miminek a menším počtem dětských kolik a střevních problémů. Díky speciálnímu složení, které neobsahuje cukr, lepek, laktózu ani konzervační látky, je možné kapky podávat již kojencům od 3. měsíce života.

„Česká pediatrická společnost kapky BioLac Baby drops posoudila a úspěšně schválila, čehož si velice ceníme. To je důkaz, že jsou kapky pro dětský organismus opravdu prospěšné,“ sdělila Eva Stanislavská, marketingová manažerka společnosti Generica. „Přípravek však není určen výhradně pro kojence. Mohou jej užívat také starší děti, dospívající i dospělí. Dopomůže k posílení imunity a nastolí rovnováhu střevní mikroflóry,“ dodala Stanislavská.