Externí baterie T6 power ME III nabíjí tablety i mobily bez přístupu k elektrické síti

25.10.2013

Nová externí baterie T6 power ME III funguje jako přenosný zdroj energie, který dovoluje nabíjet dva přístroje zároveň. Má totiž dvojici nabíjecích USB portů a vysokou kapacitu 10 400 mAh, což je až 8 krát více než běžná kapacita baterie chytrého telefonu. Baterií T6 power ME III lze nabíjet mobilní telefony a tablety včetně Apple zařízení, MP3 přehrávače či navigace i v místech bez přístupu k elektrické síti. Vybavená je i LED ukazatelem zbývající energie.

Nová externí baterie T6 power s označením ME, tedy more energy, představuje spolehlivý zdroj energie nejen na cestách. Díky rozměrům 93 x 71 x 29 mm a hmotnosti 246 g ji lze vzít kamkoliv s sebou a mít ji připravenou pro nabíjení přístroje mimo dosah civilizace. Obavy o výdrž oblíbeného mobilního přístroje nemusejí mít ani vyznavači energeticky náročných iPadů. Přenosná baterie T6 power ME III je vybavena USB porty s proudem 1 A a 2,1 A, což je dostačující i pro vysoce výkonné přístroje.

„Před uvedením na trh prošla baterie T6 power ME III důkladným testováním. Její kapacita při testování stačila na sedm dobití baterie mobilního telefonu Samsung Galaxy S II,“ uvedl Radim Tlapák, jednatel společnosti NTB CZ, která je distributorem baterií a nabíječek značky T6 power na českém trhu. „Praktickým vybavením externí baterie je pětistupňový LED ukazatel zbývající energie. Ten se nachází na horní straně baterie a ovládá se přidržením funkčního tlačítka, které rovněž zapíná a vypíná LED svítilnu,“ dodal Tlapák.

Příslušenství baterie T6 power ME III tvoří Micro USB kabel a ochranný obal. Co se týče způsobu nabíjení, přenosnou externí baterii lze nabíjet přes přiložený Micro USB kabel připojením k napájenému USB portu. Možné je i použít běžnou USB nabíječku, která se zapojí do elektrické sítě. Externí baterie se dobíjí proudem 2 A, doba nabíjení je přibližně 4,5 hodiny.

„V blízké budoucnosti hodláme na trh uvést další dva typy přenosných baterií T6 power ME. Zákazníkům nabídneme celou sérii. Jednotlivé baterie se od sebe budou lišit kapacitou a počtem USB portů,“ sdělil Radim Tlapák ze společnosti NTB CZ. „Externí baterii T6 power ME II s kapacitou 6800 mAh uvedeme na trh již letos v prosinci,“ doplnil Tlapák.